فهرست
بیشترین سود نفتی برای پرسپولیس
بیشترین سود نفتی برای پرسپولیس

بیشترین سود نفتی برای پرسپولیس

آی اسپورت - بیشترین میزان سودآوری از بازی با «نفت» برای پرسپولیس رقم خورد. سه امتیاز، سه گل و به طور موقت صدر جدول. پیش از آغاز هفته سوم رقابت‌های لیگ، در اکثر نظرسنجی‌ها و تحلیل‌ها پیروزی پرسپولیس بیش از حریفش محتمل بود. حالا نفت به تیمی بدل شده است که شکستش را به راحتی می‌توان پیش بینی کرد حتی اگر چندین و چند بازیکن صاحب اسم و رسم نیز در این تیم بازی کنند. نگاهی به آنچه که به نفت و مشکلات این تیم پیش از شروع نخستین بازی در لیگ گذشت، تغییرات ناگهانی و غیرقابل درک مربی و کمبود بودجه حاکی از این است که این تیم امسال با فراز و نشیب‌های بسیاری مواجه خواهد شد.

حاصل عدم شناخت از فرایند باشگاهداری، بی توجهی به ورزش طی دهه‌ها که دنیا در این مسیر حرکت می‌کرده، همسو نبودن سیاست‌های مدیران ورزشی با شاخصه‌های بین‌المللی، و عدم پرورش مدیرانی ورزشی طی سال‌ها که فوتبال این پدیده اجتماعی وارد عصر حرفه‌ای‌گری شده بود؛ حاصلی به جز باشگاه نفت ندارد. تیمی که می‌بایست از نظر مالی تامین باشد، در آشفتگی‌هایی به سر می‌برد که نشان می‌دهد مدیران ما تا چه اندازه از درک ورزش به دور هستند. بی ثباتی مدیران و کوتاهی عمر مدیریت در ایران، و نگاه آماتوری و سطحی و کم اهمیت به ورزش سبب شده است که باشگاه‌داری تنها واژ‌ ای «دهن پر کن» و رفع مسئولیتی در قبال افکار عمومی باشد. شاید مدیرانی که از زیر بار مسوولیت باشگاه‌داری شانه خالی می‌کنند، هم به خوبی می‌دانند که «دردسری» بیش نیست.

در اینکه پرسپولیس تیم قدرتمندی است و به خوبی از نقاط ضعف حریفانش بهره می‌برد تردیدی وجود ندارد، اما اینکه چرا نفت هیچ برنامه‌ای برای ارائه یک بازی همطراز با پرسپولیس نداشت سوالی است که جوابش محرز و قابل لمس است. سکوی نفتی‌ها « عیسی آل کثیر» جوان و دونده بود که به تنهایی نتوانست و نخواهد توانست کاری از پیش ببرد. فوتبال ما بیشترین ضربه را از نگاه غیرحرفه‌ای که به آن می‌شود می‌خورد. نگاهی که دردهای این تن رنجور را زیر ذره بین خود نبرده تا عمیقا آن را کالبدشکافی کرده و دردش را درمان کند. برای هواداران پرسپولیس جذاب است که تیم‌شان یک تنه از پس حریفانش برمی‌آید، اما برای تمامیت فوتبال پسندیده نیست که قدرت تیم‌ها و کیفیت بازی‌ها محدود به چند تیم باشد. از همین هفته‌های آغازین لیگ برتر عیار تیم‌ها به تدریج رو  می‌شود. اگر کمی در بطن فوتبال تفکر کنیم پیش بینی سرانجام بسیاری از تیم‌ها و مربیان آنها از هم اکنون مشخص است.

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-08-11 12:45:00
نظر دهید

۱ نظر
عارف
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۰۶
این بردای پرسپولیس با اینا چکار کرده که شب و روز کابوس میبینن جالبه همین نفت که شما میگین ضعیفه 2 بازی اولش 4 امتیاز گرفته و 3 گل به حریفاش زده ولی ششتقلال که به قول همین سایت شما بهترین بازیکنا رو گرفته و همه رو له میکنه تا حالا یه گل هم نتونسته بزنه نتیجه میگیریم سایت شما فقط واسه کل کل و خنده و روکم کنی خوبه و هیچ مطلب درستی تو سایتتون نیست و تحلیلاتون از بازی پرسپولیس همش از روی حسد و دشمنیه اینو دیگه همه فهمیدن من هم فقط واسه این میام اینجا که زیاد توهم نزنین و شما رو سر جاتون بشینم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر