فهرست
قاب روز: پدیده های امروز، سربازهای فردا
قاب روز: پدیده های امروز، سربازهای فردا

قاب روز: پدیده های امروز، سربازهای فردا

آی اسپورت- به چهره شان خوب دقت کند. هر کدام از پسرکان پررویای تصویرِ منظم تیمی، ممکن است فردا یکی از ستاره های پرفروغ فوتبال ایران باشند. آن ها، یکی از سه تیم قهرمان فولاد در رده های پایه فوتبال ایران هستند. باشگاهِ بازیکن ساز اهوازی، با به دست آوردن قهرمانی ایران در رده امید، امسال در هر سه رده نوجوانان، جوانان و امید، قهرمان فوتبال ایران شده است.

در شرایط عادی، صاحبان لاماسیای ایرانی در سال های پیش رو، نیازی به سوپرترنسفر نخواهند داشت. آن ها این پتانسیل را دارند که بچه های یکی از پراستعدادترین و فوتبالی ترین مناطق کشور را، به سطح اول فوتبال در ایران برسانند اما فراموش نکنیم که درصد بسیار زیادی از این بازیکن ها، خیلی زود طعم مشمولیت خدمت را خواهند چشید و ناچار خواهند شد برای باشگاه های «نظامی» توپ بزنند. قانونی که اصلی ترین تهدید، برای باشگاه های بازیکن ساز فوتبال ایران به شمار می رود.


بارها و بارها، در کارشناسی نتایج ناامیدکننده فوتبال ایران، از عدم کار بر روی فوتبال پایه حرف زده شده است. در عین حال اما هیچ امتیاز ویژه ای برای باشگاه هایی که برنامه هایی جدی در عرصه فوتبال پایه پیاده کرده اند وجود ندارد. آن ها امکانات لازم را برای بازیکنان فراهم می اورند، موجب رشد و پیشرفت آن ها می شوند و درست در اوج جوانی، باید قید این بازیکنان را بزنند و حداقل برای دو فصل، آن ها در اختیار باشگاهی دیگر قرار دهند. به نظر می رسد امضای قراردادهای بلندمدت با بازیکنان و انتقال قرضی دو ساله آن ها به عنوان بازیکن-سرباز، تنها راه پیش روی فولاد برای کاهش خسارت های سرباز شده محصولات اش باشد.

     
آی اسپورت
2015-04-20 14:38:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر