فهرست
استعدادهایی که یحیی شکوفا می‌کند؛ از وحید امیری تا کفشگری!
استعدادهایی که یحیی شکوفا می‌کند؛ از وحید امیری تا کفشگری!

استعدادهایی که یحیی شکوفا می‌کند؛ از وحید امیری تا کفشگری!

یحیی گل‌محمدی فصل به فصل توانایی فنی‌اش را بیشتر به رخ فوتبالی‌ها می‌کشاند. سرمربی 44 ساله ذوبی‌ها پیش از این علاقه‌اش به جوان‌گرایی را نشان داده بود. یحیی که سرمربیگری را از تیم‌های تربیت یزد و نساجی مازندران لیگ یکی شروع کرده، در لیگ برتر کمک علی دایی در راه‌آهن شد. گل‌محمدی فصل بعدش هدایت صبای قم را برعهده گرفت که در نیمه راه به تیم محبوبش پرسپولیس رفت. یحیی لیگ سیزدهم را با نفت تهران استارت زد که سرانجام اولین افتخار فوتبالی‌اش به عنوان سرمربی را کسب کرد و تیمش به آسیا راه یافت. مرد خوشتیپ فوتبال ایران، برای لیگ چهاردهم به همراه سعید آذری به ذوب‌آهن رفت. این دو پیش از این سابقه همکاری کنار هم در لیگ یک را دارند.

اما نکته‌ای که باعث تمایض یحیی با خیلی از مربی‌های داخلی شده، بازیکن‌هایی است که او به تیم‌هایش اضافه می‌کند. گل‌محمدی هر فصل یک «آس» رو می‌کند. یحیی معمولا به تیم‌هایی که می‌رود چند بازیکن جوان و لیگ یک یا لیگ دویی به تیم اضافه می‌‎کند. وحید امیری بازیکنی است که با نظر او از لیگ یک به نفت تهران آمده بود. مهرداد کشفگری که کشف علی دایی محسوب می‌شود هم در فصلی به لیگ برتر رسید که گل‌محمدی کمک دایی بود. مهرداد طهماسبی هم که سه فصلی است که در لیگ برتر می‌درخشد هم در جمع استعدادهایی که توسط گل‌محمدی کشف شد، حضور دارد. لیست بازیکنان لیگ یک یا لیگ دویی که توسط یحیی گل‌محمدی به لیگ برتر رسیدند را در اینجا مشاهده می‌کنید:

 

صبای قم

فرید کریمی: مهاجم شماره نُه تراکتورسازی از استیل آذینی که در لیگ یک حضور داشت، توسط گل‌محمدی کشف شد و به تیم صبا اضافه شد. کریمی طی دو فصل 12 گل برای این تیم به ثمر رساند.

محمد امین آرام‌طبع: مدافع کناری ریز نقش قمی‌ها که فصل سوم حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند، توسط گل‌محمدی به صبا اضافه شده بود. این بازیکن پیش از این شاگرد یحیی در لیگ یک بود.

دیوید ویکروم: هافبک کامرونی نفت تهران، همراه با یحیی به صبای قم رفته بود. ویکروم پیش از این در لیگ یک بازی می‌کرد.

 مهرداد طهماسبی: دروازه‌بان مطمئن صبای قم با نظر گل‌محمدی به این تیم اضافه شده بود.

 میثم خداشناس: خداشناس توسط یحیی به صبا آمده بود اما اجازه بازی پیدا نکرد. فصل قبل این بازیکن دوباره به لیگ برتر رسید. این بار به عنوان سرباز به فجرسپاسی پیوست.


پرسپولیس تهران

روزبه چشمی: روزبه در نوزده سالگی از مقاومت تهران همراه با گل‌محمدی به پرسپولیس رفت اما فرصت بازی پیدا نکرد. حالا روزبه سابقه دعوت شدن به اردوی تیم ملی از سوی کارلوس کی‌روش را در کارنامه دارد.

 

نفت تهران

وحید امیری: هافبک چپ فیکس این روزهای تیم ملی، زمانی در لیگ یک آقایی می‌کرد. امیری در نفت مسجدسلیمان آقای پاس گل لیگ یک شده بود که یحیی او را به نفت برد.

علی قربانی: مهاجمی که تیم های لیگ یکی را به لیگ برتر هدایت می‌کرد، جایی در ترکیب فصل بعدشان نداشت و به لیگ یک بازمی‌گشت. اما یحیی شاگرد سابقش را به نفت تهران برد و علی شش گل هم برایش زد.

حمید بوحمدان: دیگر بازیکنی که یحیی از مسجدسلیمان لیگ یکی به نفت برد، بوحمدان بود.

علی نوریان: این بازیکن را از پرسپولیس شمال لیگ یکی آورده بود. بازیکنی که کیفیت بازی‌اش نشان داده یحیی در این یک مورد اشتباه کرد و شاید گول دلالان را خورد.

 میلاد نوری و علی محسن زاده و شایان تقوی کم سن و سال توسط گل‌محمدی به سطح اول فوتبال کشور رسیدند.

ذوب آهن اصفهان

دانیال اسماعیلی‌فر: از پیام صنعت آمل که در لیگ  سه حضور داشت به سبزپوشان اصفهانی اضافه شد. مهاجم 22 ساله ساروی این فصل به دو دروازه‌بان تیم ملی گل زد. ابتدا محسن فروزان و بعد از آن علیرضا بیرانوند.

محمدرضا عباسی، حجت حق‌وردی، محمد بیوج رضایی، صائب محبی، فرید مختاری و امین نصیری بازیکنان جویای نامی هستند که اکثرشان سن کمی دارند، این فصل با نظر گل‌محمدی به این تیم آمدند.

 

راه‌آهن

علی دایی به بازی دادن بازیکنان کم سن معروف است. در سالی که گل‌محمدی کمک دایی در راه‌آهن بود هم چند بازیکن لیگ یکی به این تیم اضافه شدند. از جمله: «مهرداد کفشگری، امید عالیشاه، علی امیری، سعید چاهجویی، امیرآریا حسن‌زاده، حسین حجازی‌پور و سعید لطفی».

  ۳  
آی اسپورت
2015-04-21 10:31:39
نظر دهید

۳ نظر
تمایز!!
دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴، ۱۸:۳۹
پرسپولیس روزبه چشمی؟؟!!!
-
سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۴:۴۴
مقاله چرندی بود. کشف های علی دایی رو که به نام یحیی نوشتی. بازیکن کامرونی که تو لیگ یک بازی می کرد رو نوشتی کشف یحیی. روزبه چشمی زمان مایلی کهن بازی می کرد.
behzad
پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۱:۲۰
تمایض؟ تمایز؟ کدوم درسته
شما تو تیممتون ویراستار ندارید
کمی دقتم خوبه ها
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر