فهرست
پازل سخت با چند جای خالی: حالا نوبت کارلتو است
پازل سخت با چند جای خالی: حالا نوبت کارلتو است

پازل سخت با چند جای خالی: حالا نوبت کارلتو است

آی‌اسپورت: سیمئونه علاوه بر تبحر در برانگیختن و تاکتیک، استاد جنگ روانی است و در آستانه بازی رفت دربی اروپایی مادرید گفت:«من یک حرف هجومی و فعال را تصور می کنم این چیزی است که با حضور مودریچ در میانه میدان انتظار می رود.» ناخواسته، او بر مشکلاتی که آنچلوتی در بازی برگشت خواهد داشت، تاکید می کرد. کارلتو در این بازی مودریچ را و بیل را به دلیل مصدومیت ندارد ضمن اینکه بنزما وضعیت مبهمی دارد و تا آخرین لحظه حضورش مشخص نمی شود. مارسلو محروم است و جای او را هم فابیو کوئنترائو می گیرد.

در چنین وضعیت بغرنجی، آنچلوتی باید معمایش را در کمترین زمان حل کند. او هم باید سیستم بازی را بررسی کند و هم اجزای آن را. از آخرین سودوکوی او سخت‌تر است(داشتن هفت بازیکن برای شش پست) که با نیمکت‌نشینی ایسکو که قبل از آن جایگاهی «غیرقابل تغییر» در ترکیب اصلی تیم داشت، حل شد.

چالش بزرگی فراروی مربی ایتالیایی است و بزرگتر می شود وقتی در نظر بگیریم او مقابل رقیب سرسختش، سیمئونه قرار می گیرد. مادرید در هفت دیدار این فصل برابر اتلتیکو برد نداشته  و در دو فصل حضور کارلتو، رئال سه برد، چهار تساوی و پنج باخت برابر تیم همشهری داشته. اتلتیکو در این بازی‌ها تنها در سه دیدار نتوانسته به رئال گل بزند (از پنج بازی در برنابئو فقط در یکی گل نزده‌اند). اینها در تعیین تیم صعودکننده به نیمه‌نهایی موثر است.

علاوه بر آن، سیستم نگرانی عمده کارلتو است که باید در نبود مودریچ چیده شود. سه گزینه پیش روی او است: ایارامندی یا خدیرا در 2-4-4(که با تعداد هافبک های اتلتیکو، گابی، تیاگو، کوکه و آردا توران برابر می شود)؛ سه هافبک با میل هجومی بیشتر(خامس، کروس، ایسکو) و خسه به جای بیل؛ یا سیستم 3-3-4 که ایارا یا خدیرا به جای مودریچ بازی می کند و خامس نقش آزادتری می گیرد. سیستم اول و سوم فقط در تاکتیک تفاوت دارد وگرنه بازیکنان یکسان هستند.

بدون بیل، آنچلوتی همواره به سیستم 2-4-4 رو آورده  مثل پیروزی یک-3 برابر بارسلونا و دو برد صفر-3 و صفر-یک برابر لیورپول. بدون مودریچ و قبل از مصدومیت خامس، ترکیب خط میانی رئال متشکل از خامس، کروس و ایسکو در چینش 3-3-4 بود که در هشت بازی با شش برد، یک باخت و یک تساوی خاتمه یافت با 18 گل زده و 5 گل خورده. در غیاب مودریچ، این مثلث با مصدومیت خامس به هم خورد.

چند مساله وجوددارد، دو ترکیب احتمالی در نظر گرفته شده و چند جای خالی هم دیده می شود. حالا نوبت کارلتو است.

     
آی اسپورت
2015-04-20 18:13:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر