فهرست
براوو و تر اشتگن میراث‌ ماندگار زوبیزارتا
براوو و تر اشتگن میراث‌ ماندگار زوبیزارتا

براوو و تر اشتگن میراث‌ ماندگار زوبیزارتا

آی‌اسپورت: آندونی زوبیزارتا به این دلیل از بارسلونا کنار گذاشته شد که در فصل نقل و انتقالات عملکردش مثبت ارزیابی نشد. خریدن دوگلاس و فرمالن، شکست‌های آشکار فصل، زمینه اخراج مدیر فوتبال سابق بارسا را فراهم کرد  اما حقیقت این است که با گذر زمان و به مراحل پایانی رسیدن فصل، خریدهای خوب و بد بیشتر به تعادل رسیده‌اند به خصوص در دروازه.

کلودیو براوو و مارک آندره تر اشتگن خریدهایی حیاتی برای تیم بوده اند. دروازه‌بان آلمانی در رقابت‌های جام حذفی و لیگ قهرمانان و گلر شیلیایی در لالیگا مورد استفاده قرار می گیرند. بارسا در جام حذفی به فینال رسیده، یک گام تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا فاصله دارد و در صدر جدول لالیگا ایستاده ضمن اینکه تیم شانس خوبی برای گرفتن جایزه زامورا برای بهترین دروازه‌بان فصل لالیگا دارد.

لوییس انریکه مربی بارسلونا بعد از برد برابر والنسیا گفت:«به خاطر هوشیاری مدیر فوتبال ما از نظر دروازه‌بانی خیلی وضعیت خوبی داریم چون دو خرید عالی داشتیم و ماسیپ هم از تیم ب به جمع ما اضافه شد.» در این بازی ضربه پنالتی دانیل پارخو توسط براوو دفع شد و این صحنه نقش مهمی در پیروزی سرنوشت‌ساز بارسا داشت علاوه بر اینکه چند بار دیگر هم براوو واکنش‌های خوبی در این بازی داشت.

تر اشتگن هم خیلی مهم بوده. رفلکس بدنی او بارها مورد تحسین کارشناسان قرار گرفته همینطور مهارتش در بازی با پا که هواداران پرتوقع نوکمپ را خوشحال کرده. این دروازه‌بان جوان هم پنالتی حساسی را در دیدار با منچسترسیتی دفع کرد که نقش مهمی در صعود آبی و اناری ها به یک چهارم نهایی داشت.

     
آی اسپورت
2015-04-20 19:11:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر