فهرست
گزارش لیگ یک: نساجی فرصت سوزی کرد
گزارش لیگ یک: نساجی فرصت سوزی کرد

گزارش لیگ یک: نساجی فرصت سوزی کرد

آی اسپورت- هفته‌ی ماقبل پایان لیگ1 در گروه الف عصر امروز به پایان رسید اما بجز قهرمانی فولاد نوین تکلیف مابقی تیم‎‎‌ها برای سقوط و یا صعود به دیدار پلی‌آف هنوز مشخص نشد تا همه چیز به دیدارهای هفته‌ی آخر کشیده شود. در مهم‌ترین دیدار این هفته فولاد مس را شکست داد تا در فاصله‌ی یک هفته به پایان قهرمان شود و به لیگ برتر صعود کند هرچند شنیده‌ها حاکی از این است که از حضور این تیم در لیگ برتر جلوگیری خواهد شد. در دیگر بازی نساجی از فرصت به دست ‌امده استفاده نکرد و مقابل تیم انتهای جدولی تربیت نوین به تساوی رضایت داد تا امیدهای این تیم برای صعود به پلی‌آف کمرنگ‌تر از قبل شود. در بازی‌های تیم‌های انتهای جدولی، نیروی زمینی در بوشهر موفق شد ایرانجوان را شکست دهد تا معادلات انتهای جدولی پیچیده‌تر شود تا اکنون خطر سقوط حتی تیم هفتم جدول را هم تهدید کند. نگاهی داریم بر بازی‌های هفاه بیست و یکم لیگ1 در گروه الف:

 


فولاد نوین اهواز 1 – 0 مس کرمان

جشن قهرمانی بلاخره در اهواز برگزار شد

فولاد نوین پس از 10 هفته موفق شد روند پیروزی‌های متوالی مس را قطع کند و با این پیروزی به صورت مستقیم به لیگ برتر صعود کند. این تیم به عنوان یکی از بی ادعاترین تیم‌های این دوره کار خود را با کوروش موسوی آغاز کرد و با بازی‌های چشم نواز بحق موفق شد قهرمان این گروه شود. اما مس با اکبر میثاقیان خیلی خوش شانس بود که نساجی در قائمشهر موفق نشد تیم انتهای جدولی تربیت نوین را شکست دهد و جایگاه این تیم در رده‌ی دوم را اشغال کند. مس با این شکست همچنان شانس اول صعود به دیدار پلی‌آف محسوب می‌شود. این تیم در دیدار هفته‌ی آخر پذیرای آلومینیوم هرمزگان خواهد بود.

 

 

نساجی مازندران 0 – 0 تربیت نوین یزد

همه برای نساجی، نساجی برای مس!

تربیت در 10 دیدار آخر خود 9 بازی را شکست خورده و هفته‌ها بود امتیاز این تیم تک رقمی بود اما با این یک امتیاز بزرگ مجموع امتیازات آنها به 10 رسید. تربیت هفته‌هاست که به صورت قطعی به لیگ2 سقوط کرده اما در این بازی تلاشی مضاعف به خرج داد و موفق شد یک امتیاز از قائمشهر به یزد ببرد. نساجی که اوایل فصل یکی از شانس‌های مستقیم صعود به حساب می‌آمد امتیازاتی را در این فصل از دست داد که اکنون فقط حسرت همین امتیازات را می‌خورد. در روز شکست مس نساجی با این تساوی همچنان شانس  حضور در پلی‌آف را دارد اما فقط باید امیدوار به شکست مس در بازی همزمان هفته‌ی آینده باشد. نساجی در حالی در این بازی به پیروزی نرسید که از حضور حدود 10 هزار هوادار خود بهره می‌برد!

 

 

شهرداری اردبیل 1 – 2 نفت و گاز گچساران

نفت و گاز چیزی برای از دست دادن نداشت

نفت و گاز گچساران با شکست هفته‌ی قبل خود به لیگ2 سقوط کرد اما این موضوع چیزی از تلاش‌های آنها در این بازی کم نکرد تا در خانه‌ی شهرداری موفق به شکست این تیم شوند. شهرداری با محمد ربیعی در نیم فصل دوم نتایج بسیار خوبی کسب کرد و تا هفته‌ی قبل شانس صعود به پلی‌آف را هم داشت اما با دو شکست متوالی و با سقوطی آزاد از رده‌ی سوم به جایگاه ششم رسیده است تا در تلاش باشد فصل را با جایگاهی آبرومند به پایان برساند. هرچند نفت و گاز به لیگ2 سقوط کرده اما از بازی جوانمردانه آنها در این بازی و تلاششان برای پیروزی نمی‌توان گذشت.

 

 

آلومینیوم هرمزگان 1 – 0 استقلال اهواز

پا قدم صابر خوش یمن نبود

پس از بازی‌های هفته‌ی قبل مدیرعامل استقلال اهواز در اقدامی عجیب صابر میرقربانی، بازیکن این تیم، را به عنوان سرمربی برگزید در حالی که این تیم یکی از بخت‌های سقوط محسوب می‌شد و با شکست در این دیدار کار برای استقلال بسیار سخت‌تر از قبل هم شده‌است. این تیم هفته‌ی آینده مقابل فجر قرار خواهد گرفت. آلومینیوم که با تساوی دور از انتظار هفته‌ی قبل خود مقابل فولاد نوین تکلیف قهرمانی را به این هفته موکول کرده بود در دیدار امروز به سه امتیاز با ارزش دست پیدا کرد و به رده‌ی چهارم صعود کرد. هرچند این برد این تیم را به پلی‌آف هم نخواهد رساند اما آلومینیوم اگر در دیدار بعدی خود هم به پیروزی برسد، در صورت نتیجه نگرفتن نساجی، می‌تواند فصل را با جایگاه سوم به پایان برساند. آلومینیوم هفته‌ی آینده مهم‌ترین دیدار گروه را برگزار خواهد کرد و مقابل مس در کرمان قرار خواهد گرفت. تنیجه‌گری آلومینیوم در این بازی می‌تواند ضمینه ساز صعود نساجی به دیدار پلی‌آف باشد.

 


فجر سپاسی شیراز 2 – 0 گیتی‌پسند اصفهان

خیال فجر از بابت ماندن راحت شد

فجر با این برد به خوبی از منطقه خطر سقوط فرار کرد و در هفته‌ی آخر تلاش خواهد کرد تا فصل را با جایگاهی درخور شان به پایان برساند. اوایل برگزاری لیگ همه این انتظار را داشتند که فجر به عنوان مدعی اصلی صعود، با قهرمانی در این گروه به لیگ برتر بازگردد اما نتایجی کسب شد که تا همین هفته نیز احتمال سقوط این تیم قدیمی وجود داشت اما حالا با این برد خیال شیرازی‌ها از بابت ماندن راحت شد. گیتی‌پسند با این شکست به شدت خطر سقوط را بیخ گوش خود احساس می‌کند چراکه تنها 2 امتیاز با تیم شرکت کننده در دیدار پلی‌آف فاصله دارد. این تیم هفته‌ی آینده در اصفهان به دیدار نساجی می‌رود.

 

 

ایرانجوان بوشهر 0 – 1 نیروی زمینی تهران

نیرو امیدوار شد

با شکست هفته‌ی گذشته نیروی زمینی این تصور می‌شد این تیم را هم باید سقوط کننده بدانیم اما نیروی زمینی امروز در بوشهر به سه امتیاز ارزشمند دست پیدا کرد تا امیدوارانه‌تر به بازی آخر خود بیاندیشد. اگر نیروی زمینی در دیدار آخر خود به پیروزی برسد می‌تواند امیدوار به ماندن در لیگ شود حتی بدون حضور در دیدار پلی‌آف! زیرا نتایج در این هفته طوری کسب شده که همگی باب طبع این تیم نظامی بوده است. ایرانجوان که در این فصل با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند، در مقطعی حتی به جایگاه دوم نیز رسیده بود اما حالا از شانس‌های سقوط به حساب می‌آید و اگر در دیدار آخر خود با تربیت نوین به پیروزی دست نیابد این احتمال وجود دارد که شاهد سقوط این تیم خوب به لیگ2 باشیم.

     
آی اسپورت
2015-04-21 00:18:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر