فهرست
چرا رفتن دکتر بایرن باید منچسترسیتی را نگران کند؟
چرا رفتن دکتر بایرن باید منچسترسیتی را نگران کند؟

چرا رفتن دکتر بایرن باید منچسترسیتی را نگران کند؟

آی‌اسپورت- مولرولفارت شاید 72 ساله باشد اما بعد از 38 سال خدمت، بعید است که به خاطر انتقادات یکباره تصمیم به جدایی گرفته باشد و رفتن او بیشتر به خاطر برخورد شخصیتی در بالاترین سطح است.

شایعات تنش با پپ گواردیولا تقریبا از ابتدای فصل قبل وجود داشته وقتی که مربی با عمل جراحی کردن مولرولفارت مخالفت کرد، نه در زمین تمرین بلکه در جایی خصوصی در فاصله پنج مایلی. این تنش‌ها بیشتر شد وقتی تیاگو آلکانتارا برای درمان رباط صلیبی زانویش نزد رامون کوگات در بارسلونا فرستاده شد که برای دکتر بزرگی در اندازه مولرولفارت یک شکست محسوب می شد.

در جریان بازی اخیر با بایرلورکوزن و هنگام مصدومیت مهدی بن‌عطیه، گواردیولا با عصبانیت نسبت به کادر پزشکی تیمش واکنش نشان داد و با تمسخر برای آنها دست زد.

در بیانیه‌ استعفای مولرولفارت که پسر و دو دستیارش را نیز با خود برده گفته رشته اعتماد گسسته شده اما گواردیولا هر گونه درگیری را رد کرده و گفت:«وقتی یک بازیکن مصدوم می شود، تقصیر دکتر نیست. مصدوم مصدوم است، ما حتی با تمام بازیکنان خود ممکن بود به پورتو ببازیم.»

با این وجود، نمی توان هیچ کسی را بیش از گواردیولا در تصمیم مولرولفارت دخیل دانست.  این پزشک در طول دوران کاری‌اش در بایرن با 23 مربی کار کرده که شامل امثال فرانتس بکن‌باوئر، فلیکس ماگات، جووانی تراپاتونی و اوتمار هیتسفلد می شود. اما آیا هیچ کدام از آنها رفتار غیرمحترمانه گواردیولا برابر لورکوزن را با او داشته اند؟

هر مربی البته ایده‌های خودش را دارد. شاید گواردیولا از این واهمه دارد که اعتبارش زیر سوال برود چون دستاوردهای او در بوندس لیگا کم‌ارزش تلقی می شود. مونیخ در لیگ داخلی یکه‌تازی می کند اما فصل قبل در نیمه نهایی صفر-5 برابر رئال مادرید تحقیر شده و عملکرد او در اروپا به شدت زیر نظر است، به همین جهت باخت یک-3 واقعا دردناک بود.

کارل هاینس رومنیگه رییس باشگاه حرف عجیبی زده که گواردیولا هرگز اخراج نخواهد شد. اما باید صبر کرد تا قرارداد او در سال 2016 تمام شود و دید باشگاه با او همان کاری را می کند که در سال 2013 با یوپ هاینکس کرد. بعد به کجا می رود؟ احتمالا منچسترسیتی. مقامات اتحاد مصمم هستند که این همکاری شکل بگیرد و به این ترتیب مانوئل پیگرینی هم اجازه می یابد تا آخر قراردادش در سیتی بماند که تا سال آینده اعتبار دارد.

مشکل سیتی این است که این چنین مشتاقانه به دنبال گواردیولا است و این باعث کوچک‌شدن تیم می شود؛ آنها می خواهند همواره نظر گواردیولا را جلب کنند. جورج گراهام می گوید:«هرگز بازیکنی که یک گام عقب بر می دارد تا به تیم شما بیاید نخرید، چون فکر می کند به شما لطف کرده.»

چیکی بگیریستاین، مدیر فوتبال سیتی، به عنوان نزدیکترین فرد به گواردیولا جایگاه والایی دارد و بیشترین سود را از آمدن او می برد. او به خاطر هزینه نزدیک به 200 میلیون پوندی برای بازیکنانی که کمتر در ترکیب اصلی تیم فرصت بازی پیدا می‌کنند،‌ به شدت تحت فشار است.

آیا اگر گواردیولا سال آینده یک پیشنهاد بهتر یا بدتر دریافت کرد، سیتی همچنان مشتاق می ماند؟ باشگاه تا چه حد پای این مربی می ایستد؟ با توجه به رفتاری که او با دکتر بایرن کرد، آیا سیتی همچنان او را مثل قبل مد نظر دارد؟

بله همکاری با گواردیولا می تواند یک تحول برای سیتی باشد اما نه از جهات بسیار. جدایی ناگهانی مولرولفارت به خوبی ثابت می کند که اگر روابط تیره شود چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد.

مونیخ شاید از این حادثه متضرر شود به خصوص اگر گواردیولا بعد از اتمام قرارداد مایل به رفتن باشد.

بنابراین سیتی باید حداقل محتاطانه عمل کند. اگر گواردیولا در یکی از بزرگترین تیم های اروپا چنین قدرت طلبانه رفتار می کند تصور کنید اگر با باشگاهی در شان پایین‌تر از خود همکاری کند، چه انتظاری خواهد داشت.

 

دیلی میل

     
آی اسپورت
2015-04-20 21:25:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر