فهرست
پیش‌بازی: بارسلونا - پاریس سن ژرمن
پیش‌بازی: بارسلونا - پاریس سن ژرمن

پیش‌بازی: بارسلونا - پاریس سن ژرمن

آی‌اسپورت - اگر بعد از اخراجِ زلاتان و گلِ گری کیهیل در استمفورد بریج صعودِ پی.اس.جی به مرحله‌یِ بعدی را غیرممکن تصور می‌کردیم، برایِ صعودِ احتمالیِ امشبِ مردانِ لوران بلان چه واژه‌ای باید پیدا کنیم؟ بعد از بازیِ حماسیِ پی.اس.جی در لندن، گریم سونس، کاپیتان و ستاره‌یِ سابقِ لیورپول گفت: «این تیم دیگه از هیچ تیمی نمیترسه.هیچ تیمی.» جو غالب قبل از بازی رفت هم همینطور بود. اما درخشش سوارس، مصدومیتِ تیاگو سیلوا و البته یک داوید لوئیزِ نصفه و نیمه مصدوم همه‌یِ معادلات را به هم زد. امشب شاید منطقی‌ترین انتظارِ تماشاگرانِ بی‌طرف این باشد که پاریسی‌ها که بدونِ سیلوا و موتا و اوریه هستند، بارسلونا را به دردسر بیندازد و بدونِ جنگی تمام عیار تسلیم نشود.

 

آمارِ کلیدی:

 

1-      بارسلونا تا حالا فقط دو بار پی.اس.جی را در چمپیونز لیگ برده (همین دو بازیِ آخر) و دو بار هم به حریفش باخته و سه بازی هم مساوی شده است.

2-      بارسلونا در 12 بازیِ آخرش مقابلِ رقبایِ فرانسوی فقط یک بار باخته است (7 برد، 4 مساوی).

3-      پاریس سن ژرمن در پنج باری که در اسپانیا در چمپیونز لیگ بازی کرده فقط یک بار پیروز شده است (2 باخت، 2 مساوی). پاریسی‌ها در این پنج بازی در مجموع 8 گل زدند و 10 گل خوردند.

4-      بارسلونا هفتِ بازیِ اخیرش در چمپیونز لیگ را برده است. کاتالان‌ها دو بردِ دیگر لازم دارند تا به بهترین رکوردشان در تاریخ این بازی‌ها (9 بردِ پیاپی در فوریه 2003) برسند.

5-      بین هشتِ تیمِ این مرحله بارسلونا تنها تیمی است که تا به حال این فصل مساوی نداشته (8 برد، 1 باخت) و پی.اس.جی تنها تیمی است که با دو مساوی از دورِ قبل صعود کرده است.

6-      از وقتی لیونل مسی اولین بازی‌اش در چمپیونز لیگ را انجام داد فقط ژاوی (23)، رایان گیگز و کریستیانو رونالدو (22) بیشتر از او (21) پاسِ گل داده‌اند.

7-      لوئیس سوارس در بازیِ رفت چهارصدمین و چهارصد و یکمین گل‌هایِ بارسلونا در تاریخ چمپیونز لیگ را زد. در این زمینه تنها رئال مادرید (436) آماری بهتر از بارسا دارد.

8-      نیمار در هر سه بازی‌ای که تا به حال مقابلِ پی.اس.جی بازی کرده، گل زده است.

9-      بارسلونا بینِ تمامِ هشتِ تیم این مرحله کمترین کارت زرد (12) را داشته است.

10-  مارک-آندره تراشتگن بین دروازه‌بان‌هایِ هشتِ تیم این مرحله، تنها دروازه‌بانی است که تا حالا پنالتی سیو کرده است.

 

ترکیبِ احتمالی دو تیم


     
آی اسپورت
2015-04-21 08:49:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر