فهرست
پیش‌بازی: بایرن مونیخ - پورتو
پیش‌بازی: بایرن مونیخ - پورتو

پیش‌بازی: بایرن مونیخ - پورتو

 آی‌اسپورت – بازی رفتِ پورتو بایرن را از دو منظر باید بررسی کرد: یکی استراتژیِ شجاعانه و البته پر ریسک و قمارگونه‌یِ خولن لوپتگی مقابلِ پپ گواردیولا و دیگری اشتباهاتِ عجیب و غریبِ هافبک‌ها و مدافعینِ بایرن. شاگردانِ لوپتگی، همبازیِ سابقِ گواردیولا در بارسلونا، فوتبالی با پرسِ شدید در مقاطعِ زمانی مشخصی از بازی (از جمله مهمترینش 10 دقیقه اول) بازی کردند و دقیقا نتیجه این تاکتیکشان را هم گرفتند. البته پرسی که کوارشما و جکسون مارتینس رویِ ژابی آلونسو، جروم بوتنگ و دانته می‌زدند همراه شد با یکی از بدترین روزهایِ تاریخِ فوتبالِ این سه بازیکن (البته دانته بدتر از این هم داشته) و نتیجه‌اش شد: پورتو 3، بایرن مونیخ 1. تازه مونیخی‌ها خوش‌شانس بودند که همان اول بازی نویر سر خطایِ پنالتی اخراج نشد.

به هر صورت بایرن امشب هم بدونِ برگ برنده‌اش، آرین روبنِ جادوگر، هست و از لیست بلندبالایِ مصدومینش فقط شاید شواین‌اشتایگر به بازی برسد. این شرایط را برایِ بایرن سخت‌تر می‌کند. اما مهمترین نکته‌ای که پپ و شاگردانش امشب باید رویش متمرکز باشند تکرار نکردنِ کابوسِ اشتباهاتِ فردیِ بازیِ رفت است. شاید اگر پپ کمی از ایدئالیسمِ خودش دور شود و بازیکنانش را هم اندکی واقع‌گراتر بار بیاورد، بایرنی‌ها به این نتیجه برسند که گاهی هم در دفاع پاسِ بلند دادن و دفع توپ بد نیست. تجربه شکست در دقایق پایانی به من سیتی در دورِ گروهی زنگِ خطری بود که گویا صدایش به آلیانتس آرنا نرسید.

 

آمارِ کلیدی:

 

1-      در 6 بازی‌ای که بایرن و پورتو تا به حال در اروپا مقابل هم قرار گرفته‌اند هرکدام 2 بار پیروز شدند و 2 بازی را هم با تساوی به پایان بردند. هر دو تیم هم 8 گل در این 6 بازی زده‌اند.

2-      بایرن مونیخ قبل از بازیِ رفت، 15 بازی بود که به حریفانِ پرتغالی نباخته بود (10 برد، 5 مساوی).

3-      پورتو در 7 بازیِ گذشته‌اش مقابلِ تیم‌هایِ آلمانی فقط یک بار باخته است (4 برد، 2 مساوی).

4-      بایرن مونیخ 4 بازیِ خانگیِ گذشته‌اش در چمپیونز لیگ را برده، بدونِ اینکه گلی در آنها دریافت کند.

5-      پورتو تنها تیمِ این مرحله است که امسال در چمپیونز لیگ باخت نداشته است (6 برد، 3 مساوی).

6-      بایرن و پورتو این فصل کنارِ هم بهترین خطِ حمله‌یِ چمپیونز لیگ را با 24 گل داشته‌اند.

7-      پورتو این فصل در اروپا 7 بار با ضرباتِ بیرون از باکس به گل رسیده. هیچ تیمی در این آمار به گردِ پایِ پورتو هم نمی‌رسد (نزدیک‌ترین آمار 3 گل).

8-      بایرن 21 گل خودش را این فصل در اروپا از داخلِ باکس زده است.

9-      بایرن مونیخ تنها تیمِ این مرحله است که بیشتر از 1 کارتِ قرمز گرفته است (2تا).

10-  بازیکنانِ بایرن این فصل 4 ضربه پنالتی گل کرده‌اند (کنارِ چلسی بالاترین آمار) و بازیکنانِ پورتو 2 پنالتی از دست داده‌اند (بدترین آمار بین تمام تیم‌هایِ این فصل). اما پورتو سه بار از رویِ ضربات آزاد به گل رسیده است (بهترین آمار).

 

ترکیبِ احتمالیِ دو تیم


     
آی اسپورت
2015-04-21 10:08:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر