فهرست
۷ ستاره لیگ برتر که شروع ضعیفی داشتند
۷ ستاره لیگ برتر که شروع ضعیفی داشتند

۷ ستاره لیگ برتر که شروع ضعیفی داشتند

آی اسپورت - لیگ جزیره جزو برترین لیگ های اروپایی است و حضور در این لیگ نیز برای هیچ بازیکن خارجی آسان نیست، حتی اگر آن بازیکن یک ستاره بزرگ بین المللی باشد. در این گزارش نگاهی داریم به ۷ ستاره ای که بعد از حضور در لیگ برتر، روزهای ابتدایی خوبی نداشتند و به تقلا افتادند تا اینکه در نهایت توانستند به خوبی ارزش خود را نشان دهند. ستارگانی که اکنون نامشان در تاریخ لیگ برتر ثبت شده است.

۱- رابرت پیرس

یکی از بهترین مثالها، رابرت پیرس ستاره فرانسوی سابق آرسنال است. پیرس حدود یک فصل نیاز داشت تا بتواند خودش را در آرسنال ثابت کند. او در سال ۲۰۰۰ از متز خریداری شد و فصل اول حضورش در لیگ برتر آنقدر سخت بر او گذشت که عنوان کرد لیگ جزیره زیاد از حد فیزیکی است. پیرس در فصل نخست حضورش در آرسنال در لیگ برتر ۳۳ بار به میدان رفت و ۴ گل و ۷ پاس گل به نام خود ثبت کرد. فصل بعد او پیشرفت کرد و در ۲۸ بازی لیگ، ۹ گل زد و ۶ پاس گل ارسال کرد و نقشی پررنگ در قهرمانی آرسنال ایفا کرد. هرچند او در ماه مارس مصدوم شد، اما آنقدر خوب کار کرد که عنوان بهترین بازیکن فصل را کسب کرد و در فصول بعدی نیز به پیشرفتش ادامه داد. او در سه فصل بعد از آن هم، همیشه تعداد گل هایش در لیگ برتر دو رقمی شد.

۲- لوئیز سوارز

سوارز آمد تا در کنار کارول خط حمله لیورپول را به اوج برساند. اما او شروع خوبی نداشت. هر چند سوارز در بازی نخستش در لیگ برتر، گلزنی کرد ولی در ۴۴ مسابقه ابتدایی خود در لیگ برتر، تنها ۱۵ گل به ثمر رساند. از فصل ۲۰۱۲ بود که سوارز نقش کلیدی خود را در ترکیب لیورپول ثابت کرد. در آن فصل او در ۳۳ بازی، ۲۳ گل زد و ۱۱ پاس گل ارسال کرد. فصل بعد از آن، که لیورپول تا یک قدمی قهرمانی در لیگ پیش رفت، به شدت به گل های سوارز وابسته شد. زدن ۳۱ گل و ارسال ۱۷ پاس گل موجب شد تا بارسلونا برای خرید او وارد عمل شود.

۳- تیری آنری

تیری آنری در سال ۱۹۹۹ با مبلغ ۱۱ میلیون پوند از یوونتوس راهی آرسنال شد. او برای رسیدن به گل نخستش در لیگ برتر، هشت مسابقه صبر کرد و سپس برای رسیدن به گل دیگری، ۴ مسابقه دیگر هم صبر کرد. تیری انری در روزهای نخستش در لیگ برتر، در بازی به عنوان مهاجم اصلی و بازی در کناره ها، کمی سردرگم بود. اما از دسامبر به بعد بود که درخشش وی استارت خورد. در نهایت او فصل اول حضورش در لیگ برتر را با رکورد خوب ۱۷ گل و ۸ پاس گل در ۳۱ مسابقه. تیری آنری به عملکرد خوب خود همینطور ادامه داد و در نهایت در شرایطی آرسنال را ترک کرد که در ۲۳۳ مسابقه موفق به زدن ۱۵۷ گل در لیگ برتر شد.

۴- دنیس برکمپ

باز هم ستاره ای دیگر از آرسنال را در این لیست می بینیم. البته دنیس برکمپ زودتر از تیری انری و پیرس به آرسنال منتقل شد. آرسنال برای خرید او در سال ۱۹۹۵ وارد عمل شد و مهاجم هلندی را از اینتر خریداری کرد. هفت مسابقه طول کشید تا برکمپ بالاخره در لیگ برتر موفق به گلزنی شد. عملکرد او در بازی های نخست آنقدر بد بود که روزنامه ای تیتر زد: "چه پولی برای برکمپ هدر رفت!" در اولین فصل کامل حضور ونگر در آرسنال، برکمپ نیز فروغش را به رخ کشید. برکمپ در آن فصل در ۲۸ بازی لیگ برتری، ۱۶ گل زد و ۱۱ پاس گل ارسال کرد. برکمپ عنصری کلیدی در دوران فروغ ونگر در آرسنال بود. او در ۳۱۵  بازی ۸۷ گل به ثمر رساند و ۷ جام مختلف با توپچی ها فتح کرد.

۵- دیوید دخیا

دخیا به عنوان یک دروازه بان مستعد اما جوان به یونایتد پیوست تا جانشین فن‌درسار بزرگ شود. او در ابتدای حضورش در یونایتد دوران سختی را سپری کرد. به عنوان یک جوان، دروازه بانی نحیف بود و قدرت بدنی بالایی نداشت و همین مسئله کار او را در مقابل مهاجمان قلدر و بازیکنان تنومند لیگ جزیره بسیار دشوار ساخت. اما دخیا به تدریج تحت نظر کادرفنی فرگوسن پیشرفت کرد و قوای بدنی او هم بهتر شد. دخیا خود، سیو زیبایش را در مقابل ضربه آزاد ماتا در تساوی ۳-۳ با چلسی، لحظۀ کلیدی دوران ابتدایی حضورش در یونایتد می داند که به او اعتماد به نفس بخشید. دخیا اکنون با ۳۷۱ بازی، از باتجربه ترین های یونایتد به حساب می آید و جزو کاپیتان های اصلی تیم است.

۶- داوید سیلوا

سیتی در سال ۲۰۱۰ برای خرید سیلوا، به والنسیا ۲۶ میلیون پوند پرداخت کرد. سیلوا در فصل نخستش در لیگ برتر، در چهار بازی ابتدایی لیگ، فقط یک بار به میدان رفت. او در ابتدا دوران خیلی خوبی را سپری نکرد ولی حتی خودش هم باور داشت که می تواند بهتر شود. سیلوا همان زمان عنوان کرد با گذر زمان می‌تواند تطبیق یافته و بهتر شود و چقدر هم راست می گفت! سیلوا در فصل نخستش در لیگ برتر، چهار گل زد و هشت پاس گل ارسال کرد. در فصلی که سیتی برای نخستین بار قهرمان لیگ برتر شد، او ۶ گل زد و ۱۷ پاس گل ارسال کرد. حال او ۹ سال است که در سیتی حضور دارد و کاپیتان اصلی تیم است. در این مدت سه بار قهرمان لیگ برتر شده و شش جام داخلی هم کسب کرده است.

۷- دیدیه دروگبا

چلسی برای خرید این مهاجم ساحل عاجی در سال ۲۰۰۴ مبلغ هنگفت ۲۴ میلیون پوند پرداخت کرد. در هشت مسابقه ابتدایی خود در لیگ برتر، فقط دو گل زد. بعد مدتی مصدوم شد و در فصل نخستش رکورد ۱۰ گل را در ۲۶ مسابقه به ثبت رساند که آمار بدی نبود ولی برای مهاجمی با این قیمت، مطابق انتظارات نبود. فصل بعد هم پیشرفت او خیلی محسوس نبود و تنها ۱۲ گل به ثمر رساند تا اینکه در نهایت در فصل ۲۰۰۶ به رکورد خوب ۲۰ گل زده رسید و آقای گل لیگ برتر شد. بعدتر در فصل ۲۰۰۹ دروگبا موفق به زدن ۲۹ گل شد تا ارزش هایش را به رخ بکشد. دروگبا در نهایت در حالی چلسی را ترک کرد که در ۳۴۱ بازی موفق به زدن ۱۵۷ گل شده بود. علاوه بر این او سهمی بزرگ در قهرمانی های متعدد چلسی در سالهای حضورش در استمفوردبریج داشت.

 

     
آی اسپورت
2019-10-20 00:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر