فهرست
برای عالیشاه؛ چقدر از خودت عقب افتادی!
برای عالیشاه؛ چقدر از خودت عقب افتادی!

برای عالیشاه؛ چقدر از خودت عقب افتادی!

آی اسپورت - اين ماه كه بگذرد اميد عاليشاه ۲۸ ساله می‌شود، اما داستان‌های عجیب او بیشتر به تازه فوتبالیست‌های ۱۸ ساله شباهت دارد؛ آنها كه بعضا ظرفیت لازم برای حضور در این عرصه را ندارند و هر روز یك قصه تازه می‌سازند. عالیشاه پارسال در تیم برانكو ساز ناكوك می‌زد. مصاحبه انتقادی و عجیبش بعد از داربی نوروزی هنوز فراموش نشده؛ آنجا كه مربی را تهدید می‌كرد دلایل واقعی نیمكت‌نشینی‌اش را افشا خواهد كرد. بعد داستان جشن قهرمانی پیش آمد و گوشه‌گیری‌های استاد در آن مراسم سوژه شد. اول فصل هم اقدام به ترك پرسپولیس كرد كه جناب ایرج عرب با ترفند تاریخی «اصلاح رقم قرارداد» ایشان را مثل چند بازیكن دیگر نگه داشت؛ سیاستی كه تبعاتش بعدا گریبان باشگاه را خواهد گرفت!

انتظار می‌رفت تغییر فضا در كادرفنی حال و هوای امید را عوض كند، اما او در تیم كالدرون هم هرگز تبدیل به یك مهره كلیدی نشد. البته انصافا امید هرازگاهی كه به میدان آمده بد بازی نكرده، اما اینكه چرا سهم او در تیم كالدرون بیشتر نمی‌شود، یك ابهام بزرگ است؛ پرسشی كه احتمالا جوابش را خود عالیشاه بهتر از دیگران می‌داند. شاید موضوع به مسایل فنی محدود نشود. اتفاقا در همین زمینه شایعاتی هم منتشر شده كه از كنار آنها می‌گذریم، اما انصافا ماجرای درگیری با سیامك نعمتی حكم تیر خلاص را داشت. آقای عالیشاه كه مثلا كاپیتان سوم پرسپولیس است و باید یك‌تنه حواشی تیم را جمع كند، خودش با بازیكن همشهری‌اش درگیر می‌شود و تیم را به حاشیه می‌برد؛ آنها درست یك روز قبل از بازی بسیار مهم برابر ذوب‌آهن. در مورد چنین بازیكنی چه می‌توان گفت؟ حالا بازی با سایپا سومین مسابقه پیاپی است که عالیشاه از لیست بیرون می‌ماند؛ آن هم در حالی که سیامک بخشیده شد و به فهرست برگشت.

گاهی آدم فكر می‌كند امید عالیشاه پنج سال پیش چقدر بازیكن كم‌حاشیه‌تر و مفیدتری بود. او در لیگ سیزدهم درخشید و به تیم علی دایی در مسیر نایب‌قهرمانی كمك كرد. فصل بعدش هم امید یكی از معدود بازیكنان خوب پرسپولیس بود؛ كسی كه كار خودش را می‌كرد و در داربی برگشت هم گل پیروزی‌بخش سرخ‌ها را به ثمر رساند. بعد از همان بازی ویدیویی منتشر شد كه نشان می‌داد یك بازیكن مشهور استقلال در تونل ورزشگاه دنبال عالیشاه افتاده و با لحنی نامناسب او را تهدید می‌كند، اما امید خونسرد و بی‌تفاوت راه خودش را می‌رود. به نظرمان چقدر آن ورژن قدیمی عالیشاه دلچسب‌تر بود. واقعا كه چه هنری می‌خواهد آدم اینطوری از پنج سال پیش خودش عقب بیفتد!

 

۸    
آی اسپورت
2019-12-14 01:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر