فهرست
آنالیز/ معرفی اروپایی‌های آینده لالیگا
آنالیز/ معرفی اروپایی‌های آینده لالیگا

آنالیز/ معرفی اروپایی‌های آینده لالیگا

آی اسپورت- شاید عمر این فصل لالیگا تنها یک ماه و نیم باشد، اما تعطیلات بین‌المللی اکتبر می‌تواند ابزاری باشد برای محک زدن شرایط تیم‌ها. 7 هفته از بازی‌ها گذشته و هنوز خیلی زود است که نتیجه‌گیری کنیم، اما مسیرهایی وجود دارد که آنالیز آن‌ها نشان می‌دهد هر باشگاه در چه مسیری قرار دارد.

در واقع بررسی وضعیت تیم‌ها در تعطیلات بین‌المللی ماه اکتبر تقریبا مشخص می‌کند که کدام تیم‌‎ها در پایان فصل به بازی‌های اروپایی، لیگ قهرمانان اروپا یا یورولیگ، راه پیدا می‌کنند. در جدول زیر 6 تیم بالای جدول در هر فصل لالیگا هنگام تعطیلات اکتبر را مشاهده می‌کنید و تیم‌هایی که رنگ زمینه‌ اسمشان آبی است در پایان فصل راهی اروپا شدند و تیم‌‎هایی که قرمز از رسیدن به مسابقات اروپایی بازماندند.

1
1

در 9 فصل گذشته عمده تیم‌هایی که در یکی از جایگاه‌های اول تا ششم جدول لالیگا به ماه اکتبر رسیده‌اند به یکی از رقابت‌های اروپایی راه پیدا کرده‌اند. فصل 17-2016 نمونه مناسبی است. در آن فصل رئال مادرید، اتلتیکومادرید، سویا، بارسلونا، ویارئال و اتلتیک بیلبائو 6 تیم بالای جدول در ماه اکتبر بودند. هر 6 تیم هم امسال در بازی‌های اروپایی حاضر هستند.

در فصل 11-2010 هم شرایط همین‌طور بود و همه تیم‌هایی که در ماه اکتبر اول تا ششم بودند در ماه می هم در همین جایگاه قرار گرفتند و راهی اروپا شدند. 

در 6 فصل از 9 فصل گذشته پیش آمده که یک تیم از 6 تیم راهی اروپا نشده است. از سال 2008 به بعد تنها یک بار پیش آمده تیمی که بین اول تا سوم بوده راهی اروپا نشده است، تنها فصلی که 2 تیم از 6 تیم بالای جدول در ماه اکتبر به بازی‌‎های اروپایی نرسیده‌اند هم فصل 10-2009 است که دپورتیوو لاکرونیا و مایورکا به اروپا راه پیدا نکردند.

از رقابت‌های این فصل 31 بازی مانده است، اما طبق آمار بارسلونا، سویا، اتلتیکومادرید، والنسیا، رئال مادرید و رئال بتیس می‎توانند مطمئن باشند که شرایط خوبی دارند و احتمال بازی کردنشان در بازی‌های اروپایی فصل آینده بسیار زیاد است.

 

۲    
آی اسپورت
2017-10-08 17:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر