فهرست
کمال کامیابی‌نیا؛ عقب‌گرد از خط حمله تا دفاع
کمال کامیابی‌نیا؛ عقب‌گرد از خط حمله تا دفاع

کمال کامیابی‌نیا؛ عقب‌گرد از خط حمله تا دفاع

 آی اسپورت- با این‌که برانکو از پیش از فصل بازیکنان زیادی را در پست دفاع میانی آزمایش کرد اما خبر حضور کامیابی‌نیا به عنوان دفاع آخر در یک بازی دوستانه حسابی خبرساز شد. با توجه به حاشیه‌های پیش‌آمده به خاطر نیمکت‌نشینی نورالهی و مطرح شدن بحث جدایی این بازیکن در نیم فصل گفته می‌شد شاید این راهکاری باشد برای حضور همزمان کامیابی‌نیا و نورالهی در زمین. اگرچه کاملا مشخص است که در حالت عادی چنین اتفاقی نخواهد افتاد وبرانکو دست به سازمان دفاعی تیمش نمی‌زند مگر این‌که مجبور شود.

با این حال در مورد کامیابی‌نیا نکته جالبی وجود دارد. این بازیکن زمانی که در مس کرمان بازی می‌کرد فوتبالش را به عنوان مهاجم آغاز کرد. او به غیر از مس کرمان در تمام رده‌های سنی پایه از نونهالان گرفته تا نوجوانان و جوانان یک مهاجم بود. بعد از آن در دو فصل نخست لیگ برتری شدنش برای مس کاظمی، مظلومی و قلعه‌‌نویی به عنوان مهاجم وارد زمین شد.

او در نفت تهران یک خط عقب‌تر آمد و به عنوان هافبک هجومی بازی کرد. در این پست هم عملکرد خوبی داشت.

مهدی تارتار کسی بود که برای اولین بار به کامیابی‌نیا در پست هافبک دفاعی بازی بود. این‌طور شد که او در راه‌آهن بازی در یک خط عقب‌تر یعنی هافبک دفاعی را هم تجربه کرد و در پرسپولیس هم در همین پست باقی ماند و به یکی از بهترین بازیکنان این تیم تبدیل شده است.

با توجه به این روند عقب‌گرد کامیابی‌نیا خیلی بعید نیست اگر که او را در پست دفاع هم ببینیم. با حضور در پست دفاع وسط حالا دروازه‌ تنها پستی است که ستاره پرسپولیس تجربه نکرده است!

 

۲    
آی اسپورت
2016-10-10 15:29:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر