فهرست
قطبی چگونه برانکو را شکست داد؟
قطبی چگونه برانکو را شکست داد؟

قطبی چگونه برانکو را شکست داد؟

آی اسپورت - ۴ تازه‌وارد در زمین. دو تا از فولاد و دو تا هم پرسپولیس. افشین قطبی برای موفقیت مقابل پرسپولیس، عارف غلامی و سیامک کوروشی را به ترکیب فولاد اضافه کرده بود و در سوی مقابل برانکو نیز برای نخستین بار از مهدی ترابی و محمد نادری استفاده کرد. ترابی جانشین امید عالیشاه در خط حمله‌ی پرسپولیس شده بود و محمد نادری نیز جای خالی شجاع خلیل‌اده‌ی محروم را پر کرد.

در فولاد، افشین قطبی از سیامک کوروشی در قلب خط دفاع و به عنوان جایگزین عبدالله کرمی استفاده کرد و البته عارف غلامی- مدافع مرکزی و سابق سپاهان و ذوب‌آهن- را در خط میانی قرار داد. وظیفه‌ی عارف غلامی در پست جدید، یارگیری با سروش رفیعی بود تا هافبک بازیساز پرسپولیس را از کار بیندازد و مانعی باشد برای تصاحب توپ توسط او و ارسال پاس‌های تودر و موقعیت‌سازی برای مهاجمان پرسپولیس.

عارف غلامی در پست جدید عملکرد قابل قبولی به نمایش گذاشت و نشان داد افشین قطبی در روزهای اخیر به خوبی توانایی‌های او را شناخته و او را برای مقابله با سروش رفیعی انتخاب کرده. در نهایت هم دیدیم که سروش بعد از انجام یک بازی کم‌اثر در دقیقه‌ی ۶۶ از زمین خارج شد و جای خود را به بشار رسن داد. قطبی اما چقدر خوب پرسپولیس را آنالیز کرده بود. تمام تیرهای او برای شکست پرسپولیس به هدف خورد و فولاد توانست با تفکرات این مربی ۵۵ ساله، پرسپولیس را با شکست به تهران بدرقه کند.

برنامه‌ی فولاد در طول بازی و بخصوص در نیمه‌ی اول بارها در زمین پیاده شد. قطبی فضای میان شایان مصلح و البته پست سر جلال حسینی را هدف قرار داده بود. ماموریت لوسیانو پریرا در این بازی، بازگشت به زمین خودی و استفاده از ارسال‌های بلند بود. جلال حسینی که مامور مهار پریرا بود، مجبور می‌شد با او به جلو بیاید، از خط دفاع پرسپولیس جدا شود و این همان خواسته‌ای بود که قطبی دنبالش می‌کرد. با جدایی جلال حسینی از خط دفاع، پریریا این موقعیت را پیدا می کرد تا روی ارسال‌ها اثر بگذارد و رضا میرزایی و مهدی زبیدی را پشت سر سیدجلال، با دروازه‌ی پرسپولیس و محمد نادری مواجه کند. روی همین برنامه نیز فولاد موقعیت‌هایی به‌دست آورد که در نیمه‌ی اول به بار نشست.

برنامه‌ی بعدی افشین قطبی، استفاده از فضای خوبی بود که میان شایان مصلح و محمد نادری وجود داشت. روی همین برنامه نیز فولاد با نفوذ میرزایی و خطایی که محمد نادری روی او انجام داد، به پنالتی و سپس گل دوم رسید. تعویض رافائل مسی با مهدی زبیدی نیز در بهترین زمان ممکن انجام شد. قطبی وقتی دید پرسپولیس همه‌جانبه روی دروازه فولاد هجوم آورده، یک بال کناری را از زمین خارج کرد و مهاجم کامرونی را به زمین فرستاد تا شاید چند بازیکن پرسپولیس را در زمین خودی نگه دارد. اینها اهداف قطبی در این بازی بودند، هر چند که تعویض‌های برانکو در نیمه‌ی دوم جواب داد و پرسپولیس توانست حاکم بی‌چون و چرای زمین شود. حضور بودیمیر و تسلط او روی هوا باعث شد تا پرسپولیس موقعیت‌های خطناکی را روی دروازه فولاد خلق کند اما فقط یک بار، کمال کامیابی‌نیای پیش‌تاخته موفق شد دروازه‌ی فولاد را باز کند. گلی که برای صدرنشین کافی نبود تا فولاد و قطبی با آنالیزی فوق‌العاده، دومین حریف نامدار خود را بعد از تراکتورسازی شکست بدهند و سه امتیاز ارزشمند را کسب کنند. 

۱۹ ۱۱  
آی اسپورت
2019-02-10 21:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
خربین
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۲
چرا پلفسور رو شکست دادی!خیلی مدرکش بالا هست.کلی هم پیشنهاد داره.مثل کیروش که نیست که اصلا پیشنهاد نداشته باشه.
پدر کیسه کش با اسامی مختلف
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۵
دربی مادری ازین کیسه کشا...
حمله حمله حمله حمله حمله.....
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۷
با داوری،فدراسیون میخوان جلو هتریکو بگیرین تا تیمی که تو 3سال 300میلیارد خرج کرده یه تنه بیت المال رو بالا کشید یه جام نجس بگیره مرگ بر مکتب نجس خسروانی
پدر کیسه کشا
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۹
با کمک بابا مسعود حرومیای کیسه یه نگاه به داوریا کنین درب(پنالت اخراج) بازی کیسه با سیپد رود کیسه نساجی،کیسه پدیده ...هرجور شده تیم نجس رو میخوان بکشن بالا
انعکاس 38 دقیقه و 6گل العین(تیم چهارم امارات) به تیم سوم ایران
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۹
تا وقتی بی شرفای کیسه کش عین فتاحی باشن باید گل بگیرن در فدراسیونو
6
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۰۰
قبیله دکل نورد چه ذوقی کردن اینا نصف شون تا صبح از خوشی سکته میکنن. مردک روی اون نمایش قبل از بازی نظری نداری؟ پنالتی مضحک هم که تیرخلاص بود. باز خوب شد دقیقه 80 سوت پایان بازی رو نزد
امید از تفت
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۲۳:۰۳
اولاً داوری جوری بود که تصور میشد میخواد پرسپولیس شکست بخوره. داور 4 دقیقه وقت اضافه گرفته و در حالی که همه بازیکنان پرسپولیس در محوطه جریمه فولاد هستند و هر لحظه احتمال گل زدن هست 30 ثانیه زودتر سوت را میزنه در حالی که باید حداقل 1 دقیقه اضافه تر هم می گرفت. اما دلیل اصلی باخت پرسپولیس، تصمیمات اشتباه ایوانکوویچ بود. پرسپولیس تا دقیقه 70 تعطیل بود و از دقیقه 70 که عالیشاه و رسن بجای ترابی و سروش به بازی اومدند پرسپولیس تونست فشار بیاره و یکی از گلها را هم جبران کنه. یعنی از دقیقه 70 با عالیشاه و رسن به اون تیم فینالیست آسیا نزدیک شد. توی این بازی حساس، پرسپولیس باید با همون ترکیب فینال آسیا بازی می کرد و مطمئن باشید بازی را می برد یا حداقل نمی باخت. بازیکنان جدید کم کم و در بازیهای سبک تر به ترکیب تیم اضافه شوند.
۹
محسن
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۴۴
درود بر افشین امپراطور
۶
پدر کسری و داراکولا
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۴۸
قطبی دلال کروات رو مات کرد
سهیل پرسپولیسی شش آتیشه
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۵۹
درودبرافشین امپراطور.ب مربی با دانشی مث قطبی ببازیم باارزش ترازباخت ب بی سوادی مث قلعه نویی هس
۶
آرش6
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۴۱
شعر نگو یابو

خفه شو -داور نبود الان جفتک نمینداختی بوزینه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر