فهرست
گزارش؛ کالدرون برنده نیمه مربیان
گزارش؛ کالدرون برنده نیمه مربیان

گزارش؛ کالدرون برنده نیمه مربیان

آی اسپورت - چهار هفته از رقابت‌های لیگ برتر گذشته. در پایان هفته‌ی چهارم دو تیم شهرخودرو و پرسپولیس با ۹ امتیاز در رده‌های اول و دوم قرار دارند و دو تیم سپاهان و تراکتور هم با ۸ امتیاز در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. با حضور یحیی گل‌محمدی در شهر خودرو، گابریل کالدرون در پرسپولیس، امیر قلعه‌نویی در سپاهان و مصطفی دنیزلی در تراکتور از قبل از آغاز لیگ هم این انتظار می‌رفت که این چهار تیم در بین مدعیان این فصل باشند. استقلال با آندره‌آ استراماچونی ایتالیایی هم دیگر تیمی است که انتظار می‌رفت در کنار این مدعیان باشد اما تا پایان هفته‌ی چهارم نتوانسته انتظارات را برآورده کند. در این گزارش عملکرد این پنج مربی در ۴ هفته‌ای که گذشته را بررسی کرده‌ایم.

تیم نیمه‌های اول

شهرخوردو که فصل گذشته شگفتی‌ساز لیگ برتر شد، در پایان هفته‌ی چهارم در حالی صدرنشین لیگ است که حضور آن‌ها در صدر دیگر شگفتی نیست. شهر خوردویی‌ها این فصل در همان نیمه اول موفق می‌شوند به حریف خود گل بزنند و در ادامه بازی می‌توانند با دفاع خوب برتری خود را حفظ کنند. شاگردان یحیی گل‌محمدی در ۴ بازی خود ۵ گل زده‌اند که هر ۵ گل این تیم در نیمه اول بوده است. شهرخودرویی‌ها حتی اگر در نیمه اول گلی از حریف بخورند، موفق می‌شوند در همان نیمه اول گل برتری را بزنند. تنها باخت این تیم هم مقابل فولاد در حالی رقم خورد که تا دقایق پایانی یک امتیاز از حریف کسب کرده بودند و روی تیزهوشی لوسیانو پریرا در دقیقه ۹۱ فولادی‌ها موفق شدند به شهرخودرو گل بزنند تا شاگردان یحیی طعم اولین شکست فصل را مقابل شاگردان جواد نکونام بچشند.

مرد اول نیمه مربیان

پرسپولیس بعد از روزهای فراموش نشدنی همراه با برانکو ایوانکوویچ و سه فصل قهرمانی پیاپی در لیگ برتر برای لیگ نوزدهم با رفتن برانکو، گابریل کالدرون آرژانتینی را روی نیمکت خود می‌بیند. کالدرون کار سختی در پرسپولیس دارد ولی تا پایان هفته‌ی چهارم توانسته انتظارات را برآورده کند. تیم او که حالا با پیروزی در دربی روحیه بالایی هم پیدا کرده شاید در زمین، بازی چشم نوازی از خود به نمایش نگذارد اما نکته‌ی مثبتی که دارد این است که به بردن عادت کرده. پرسپولیس این فصل ۳ برد خود را در نیمه مربیان بدست آورده. آن‌ها پارس جنوبی جم، صنعت نفت آبادان و استقلال را در نیمه مربیان برده‌اند تا کالدرون مرد اول نیمه مربیان در هفته‌های گذشته باشد. برد در دربی اوج کار کالدرون در نیمه مربیان بود که تعویض طلایی او و آوردن مهدی عبدی جوان که اولین حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کرد، منجر به برتری سرخپوشان شد. در لیگ امسال کالدرون بهترین عملکرد را در بین مربیان حاضر در لیگ برتر در نیمه مربیان با ۳ برد در این نیمه داشته است.

نفت مسجد سلیمان مانع صدرنشینی ژنرال

سپاهان فصل پیش همراه با امیر قلعه‌نویی نایب قهرمان لیگ برتر شد. قلعه‌نویی با وجود چند پیشنهاد خوب از تیم‌های لیگ برتری تصمیم گرفت این فصل را هم در کنار زردپوشان اصفهانی که در گذشته سابقه‌ی قهرمانی با آن‌ها در لیگ برتر را هم داشت، بماند. شاگردان ژنرال تا هفته‌ی سوم طبق انتظارات نتیجه گرفتند اما تساوی خانگی این تیم مقابل نفت مسجد سلیمان به دور از انتظار بود و باعث شد این تیم در صدر جدول رده بندی حضور نداشته باشد. سپاهان که از ۳ بازی اول خود ۷ امتیاز گرفته بود با پیروزی در بازی مقابل نفت مسجد سلیمان در اصفهان می‌توانست به صدر جدول رده بندی برسد اما در این بازی با سد سختی به نام سوشا مکانی رو به رو شد و عملکرد درخشان او در دروازه‌ی نفت مانع از کسب ۳ امتیاز سپاهانی‌ها در آن بازی خانگی شد. سپاهان امیر قلعه‌نویی هنوز نتوانسته از نظر گلزنی مانند تیم‌های او در ادوار گذشته لیگ برتر عمل کند اما یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی در لیگ نوزدهم است.

راه جدید دنیزلی

مصطفی دنیزلی این فصل همراه با تراکتور راه جدیدی را برای موفقیت در فوتبال ایران انتخاب کرده است. دنیزلی که در گذشته تیم‌های او هجومی فوتبال بازی می‌کردند و گل‌های زیادی هم می‌زدند، برای این فصل در لیگ برتر از قانون ۱+۳ تبعیت می‌کند. تراکتور در خانه با یک برد اقتصادی و حداقل امتیاز حریف خود را شکست می‌دهد و در خارج از خانه هم یک امتیاز از حریف می‌گیرد تا خود را در جمع مدعیان لیگ برتر ببیند. تبریزی‌ها در دو بازی خارج از خانه این فصل خود مقابل نفت مسجد سلیمان و ذوب‌آهن به تساوی بدون گل رسیده‌اند و دو تیم پرسپولیس و گل گهر سیرجان را هم با یک گل در تبریز شکست داده‌اند. تراکتور حالا با همین استراتژی دنیزلی در جمع مدعیان لیگ برتر قرار دارد.

عملکرد دور از انتظار استراماچونی

آندره‌آ استراماچونی با سابقه‌ی هدایت اینترمیلان برای لیگ نوزدهم به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد. نتایج استقلال با استراماچونی تا پایان هفته‌ی چهارم به دور از انتظار بوده. استقلالی‌ها از این ۴ بازی خود فقط ۲ امتیاز کسب کرده و در رده پانزدهم جدول رده بندی قرار دارند. استقلال استراماچونی دو بازی را مقابل ماشین سازی و پرسپولیس در نیمه مربیان واگذار کرده و در دو بازی دیگر خود مقابل دو تیم خوزستانی، فولاد و نفت مسجد سلیمان در حالی که با یک گل پیش بود نتوانست برتری خود را حفظ کند و در نهایت به تساوی رسید. هواداران استقلال از استراماچونی که یک مربی بین‌المللی در لیگ ایران است انتظار دارند تاثیر بیشتری برای این تیم داشته باشد و استقلال او بتواند در هفته‌های آینده روزهای بهتری را پشت سر بگذارد.

نود

۸    
آی اسپورت
2019-09-23 20:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر