فهرست
گزارش: تنیسورها چند ساعت در کورت بازی می‌کنند؟
گزارش: تنیسورها چند ساعت در کورت بازی می‌کنند؟

گزارش: تنیسورها چند ساعت در کورت بازی می‌کنند؟

آی اسپورت – زمان یکی از ارزشمند ترین فاکتور هاییست که یک تنیس باز باید آن را مدیریت کند. زمان داخل کورت اهمیت فراوانی دارد و می تواند تفاوت یک ورزشکار سالم و مصدوم را رقم بزند. برای همین ورزشکاران باید به دقت زمان حاضر در کورت و تورنمنت های خود را مدیریت کنند.

آنالیز سایت رسمی ای تی پی نشان می دهد که اندی ماری در سال 2016، 162 ساعت را در کورت گذراند. این رقم در سال 2015 برای او 151 ساعت بود. این یعنی که یک افزایش جالب که احتمالا روی اول شدن او در رنکینگ هم تاثیر گذار بوده. میانگین ست های او هم از 44 به 46 دقیقه افزایش پیدا کرد. مدت زمان کلی حضور او در کورت تنیس خیلی بیشتر از دیگر رقبایش بود.

آمار 10 بازیکن برتر تنیس
آمار 10 بازیکن برتر تنیس

البته نمی توان مستقیما تعداد ساعت های حاضر در کورت را به رنکینگ بهتر ربط داد. دومینیک تیم بعد از ماری با 136 ساعت دوم است اما او در حال حاضر در جایگاه هشتم رنکینگ قرار دارد. نادال هم بین 10 نفر اول با 89 ساعت، کمترین زمان را ثبت کرد. البته او در بخشی از فصل به خاطر مصدومیت غایب بود. نکته جالب اما اینجاست که بیشترین دقایق در ست ها متعلق به نادال است. او بالاتر از ماری، به طور میانگین 47 دقیقه در هر ست بازی کرد. در جایگاه سوم مونفلس با 39 دقیقه قرار دارد.

میانگین 120 ساعته 10 بازیکن برتر دنیا، می تواند یک عدد ارزشمند برای بازیکنان باشد تا برنامه تمرینی خود را مطابق آن تنظیم کنند. میانگین زمان ست ها هم بیشتر نمایانگر سبک بازی و تحمل شوت های بازیکن است. حالا بازیکنان با این آمار می توانند درک بهتری از نیاز های تمرینی خود داشته باشند.

۱    
آی اسپورت
2017-01-12 22:26:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر