فهرست
مقایسه آماری سیتی با ۵مدعی دیگر اروپا؛ نبرد غول ها
مقایسه آماری سیتی با ۵مدعی دیگر اروپا؛ نبرد غول ها

مقایسه آماری سیتی با ۵مدعی دیگر اروپا؛ نبرد غول ها

آی اسپورت- تا به این جای فصلِ ۱۸-۲۰۱۷ در بین تیمهای حاضر در ۵لیگ معتبر اروپایی منچسترسیتی با هدایت "جوزپ گواردیولا سالا" بهترین آمار و عملکرد  را رقم زده است‌. همین فصل پیش بود که گواردیولا از بیش از اندازه روی هوا بودن توپ در لیگ برتر انگلیس ناراضی بود و از طرفی شاگردانش با روشهای او ناآشنا بودند. تا همین چند ماه پیش بود که بازیکنان تحت هدایت پپ در برآورده کردن خواسته های سرمربی تازه وارد خود آن طور که باید موفق نبودند. فصل قبل‌ بدون دستاورد خاصی برای سیتی و گواردیولا به پایان رسید، اما آغاز فصل جدید همراه شد با شبیه تر شدن نوع فوتبال منچسترسیتی به آنچه ایده آل گواردیولاست  تا جایی که اکنون منچسترسیتی دارای بالاترین مالکیت توپ و بیشترین تعداد پاس در هر مسابقه است. 

علاوه بر دو مورد مالکیت توپ و تعداد پاس شاگردان گواردیولا به طور‌میانگین در هربازی این فصل در لیگ ۳.۰۷ گل وارد دروازه رقبا کرده اند واز این جهت نیز بهترین تیم ۵لیگ معتبر محسوب می‌شود.

این درحالی است که فصل قبل بازیکنان  سیتی در هربازی به طور میانگین ۱ گل کمتر از فصل جاری وارد دروازه رقبا کرده بودند. نکته قابل توجه اینکه مهاجمان سیتی  در کل ۳۸بازی فصل قبل ۹گل با سر زده بودند درحالیکه دراین فصل در ۱۵بازی ۶بار با ضربه سر موفق به باز کردن دروازه حریفان شده اند. 

منچستر سیتی با ۶۴درصد مالکیت توپ در هر مسابقه علاوه بر رشد ۶درصدی مالکیت خود بر توپ به نسبت فصل قبل،اکنون از همه تیم ها حتی بایرن با ۶۱درصد و بارسلونا با ۵۸درصد مالکیت توپ بیشتری در هر مسابقه دارد. پاس های گل بازیکنان منچسترسیتی به نسبت فصل قبل تقریبا دوبرابر شده و آنها در هر‌مسابقه به طور میانگین موفق به دادن  ۲.۵ پاس گل میشوند.به علاوه شاگردان گواردیولا ۲در هر مسابقه ۲ موقعیت گلزنی بیشتر از فصل قبل برای مهاجمان فراهم می آورند.

سیتی در کنار ناپولی با ۷۱۸ و ۷۱۹ پاس در هرمسابقه از این حیث بهترین تیم های این فصل محسوب میشوند و هردوتیم درکنار یکدیگر با ۱۶متر میانگین طول پاس،دارای کمترین میانگین طول پاس در بین همه تیمهای ۵لیگ معتبر اروپاست؛ البته منچستر سیتی و ناپولی با ۸۹درصد از حیث دقت پاس پشت سر پاریسن ژرمن با دقت پاس ۹۰درصد قرار میگیرند.

شاگردان گواردیولا در هر بازی ۱۳۸ پاس بیشتر آن هم با ۳ درصد دقت بیشتر از فصل قبل به یکدیگر میدهند. در این فصل  ۶۹ درصد دریبلهای بازیکنان منچستر سیتی موفقیت آمیز است که این تیم دارای ۳درصد رشد نسبت به فصل قبل بوده است. در فصل جاری شاگردان گوردیولا در هر نبرد هوایی برسر توپ، در۶ نبرد موفق بوده اند و ازاین نظر نیز آنها در این فصل والبته در کنار پی اس جی و یوونتوس  بهترین بوده اند.

 در فصل جاری از هر ۱۰ گل منچستر سیتی ۴گل روی ضربات  کاشته (پنالتی،کرنر،ضربه آزاد مستقیم و غیرمستقیم) زده شده در حالیکه فصل قبل از هر ۱۰ گل این تیم ۲گل ازروی ضربات کاشته وارد دروازه حریفان شده بود. 

دراین فصل در خط دفاعی نیز شاگردان گواردیولا عملکرد بهتری نسبت به فصل قبل داشته اند و گلهایی که باسر وارد دروازه این تیم شده نصف شده است.از طرفی در خط دفاعیِ این تیم اشتباهات فاحش با کاهش قابل قبول مواجه شده است.به علاوه  این تیم که در هربازی فصل قبل به طور میانیگن یک گل وارد دروازه اش می‌شد در این فصل در هر ۳ بازی ۲گل دریافت میکند. به گواه آمار و به  تایید نتایجِ منچسترسیتی در فصل جاری لیگ انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا،در حال حاضر سیتی تیم بهتری نسبت به فصل قبل به شمار میرود،آن قدر بهتر و باکیفیت تر که آنها  با هدایت سرمربی اسپانیایی خود اکنون بهترین تیم در بین تیم های حاضر در ۵لیگ معتبر اروپایی محسوب می‌شوند. 

اکنون با نزدیک شدن به نیم فصل لیگهای اروپایی بااطمینان خاطر میتوان گفت که گواردیولا موفق به پیاده سازی اندیشه های خود در لیگ برتر انگلیس شده. به علاوه اینکه گلزنی روی توپهای هوایی و سخت گل خوردن روی این توپها و موفقیت روی نبردهای هوایی را به میزان مورد نیاز فوتبال جزیره به تیم تحت هدایت خود اضافه کرده.

 

 

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-12-07 22:59:00
نظر دهید

۲ نظر
عبدالرضا
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۳۷
تحلیل عالی بود

۱
عبدالرضا
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۳۷
تحلیل عالی بود

۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر