فهرست
دو نگرانی یحیی؛ ترابی و علیپور نروند!
دو نگرانی یحیی؛ ترابی و علیپور نروند!

دو نگرانی یحیی؛ ترابی و علیپور نروند!

آی اسپورت - پرسپولیس این روزها سرمست از کسب چهارمین قهرمانی متوالی و پوکر در رسیدن به جام، در انتظار بازی‌های پایانی لیگ، لیگ قهرمانان آسیا و البته اتمام رقابت‌های جام حذفی است. با این حال دغدغه‌های یحیی گل‌محمدی از همین الان برای فصل آینده آغاز شده است. گل‌محمدی مدتی پیش علیرضا بیرانوند گلر باکیفیتش را از دست داد و برای رقم زدن یک فصل موفق دیگر هرگز حاضر نیست بازیکنان تأثیرگذار تیمش را از دست بدهد. این در حالی است که باشگاه پرسپولیس برای حفظ بازیکنان کلیدی‌اش با بحرانی جدی روبه‌روست و هیچ بعید نیست به‌دلیل مشکلات مالی و ارزی تعدادی از آنها را به‌زودی از دست بدهد. همین موضوع نگرانی‌های گل‌محمدی برای فصل آینده را به اوج خود رسانده است.

ترابی با تیم قطری تمام کرد؟

یکی از بازیکنانی که این روزها شایعه جدایی‌اش از پرسپولیس جدی‌تر از قبل دنبال می‌شود، مهدی ترابی است؛ ستاره‌ای که امسال 10‌گل زده و 5‌گل هم ساخته است. بازیکنی که در قراردادش بند جدایی قرار داده، براساس آخرین اخبار رسیده با یک تیم قطری مذاکراتی داشته و حتی با این تیم به توافق هم رسیده است. یکی از ایجنت‌های ایرانی که در سال‌های گذشته چند بازیکن را به لیگ قطر فرستاده، شرایط انتقال ترابی با قراردادی 3‌ساله به یکی از تیم‌های مطرح این کشور را فراهم کرده و قرار است این قرارداد پس از پایان رقابت‌های لیگ قهرمانان نهایی شود.

 البته این تمام ماجرا نیست چراکه گفته می‌شود برخی ایجنت‌ها هم در حال رایزنی با این بازیکن هستند تا پای او را به لیگ بلژیک یا پرتغال باز کنند. این در حالی است که شنیده می‌شود خود این بازیکن مدعی شده تنها در شرایطی به اروپا می‌رود که از لیگ‌های معتبر پیشنهاد داشته باشد! از سوی دیگر پیشنهادهای مالی تیم‌های اروپایی با تیمی که در قطر ترابی را می‌خواهد قابل مقایسه نیست. اینطور که گفته می‌شود اگر ترابی قرارداد رسمی‌اش را با تیم قطری امضا کند، برای فصل اول مبلغی حدود 2میلیون دلار دریافت خواهد کرد که با احتساب قیمت فعلی ارز حدود 46میلیارد تومان می‌شود. هرچند این قرارداد هنوز به‌صورت رسمی امضا نشده ولی پرسپولیس قطعا برای راضی‌کردن ترابی کار سختی خواهد داشت.

علیپور در تیم طارمی؟

به‌جز ترابی علی علیپور هم دیگر بازیکنی است که به‌نظر می‌رسد پرسپولیسی‌ها کار سختی برای حفط او در پیش دارند. بازیکنی که امسال 10‌گل برای پرسپولیس زده و در سال‌های اخیر بارها تا آستانه لژیونرشدن پیش رفته، این روزها پیشنهادی از ریوآوه پرتغال دریافت کرده؛ تیمی که مدیرانش فصل گذشته از خرید طارمی راضی بوده‌اند و گفته می‌شود به همین دلیل بار دیگر سراغ یک‌مهاجم ایرانی آمده‌اند. با قیمت این روزهای ارز هیچ بعید نیست علیپور هم با یک‌پیشنهاد یوروی پایین قید ماندن در پرسپولیس را بزند و جانشین طارمی در ریوآوه شود. با توجه به همین موضوع می‌توان پیش‌بینی کرد پرسپولیس برای فصل آینده 2مهره کلیدی خط حمله‌اش را از دست بدهد؛ مهره‌هایی که روی هم 20‌گل برای پرسپولیس زده‌اند! همین آمار خودش کافی است تا در جریان نگرانی‌های گل‌محمدی قرار بگیرید!

همشهری ورزشی

۱    
آی اسپورت
2020-08-06 01:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر