فهرست
پیش‌بازی: رئالِ مادرید – اتلتیکو مادرید / یک ال دربیِ اروپایی دیگر
پیش‌بازی: رئالِ مادرید – اتلتیکو مادرید / یک ال دربیِ اروپایی دیگر

پیش‌بازی: رئالِ مادرید – اتلتیکو مادرید / یک ال دربیِ اروپایی دیگر

آی‌اسپورت - درسته که اتلتی سالِ گذشته در عینِ شگفتی همه لا لیگا را از چنگ ابرقدرتان درآورد، درسته که شاگردانِ دیگه سیمئونه در 7 ال دربیِ گذشته در 90 دقیقه بازنده نبودند (4تا برد، 3تا مساوی)، درسته که امسال اتلتیکو در بازی‌ای تاریخی 4-0 رئال مادرید را در هم کوبید اما... ضربه سر سرخیو راموس در دقایقِ اضافیِ نیمه‌یِ دومِ فینال چمپیونز لیگِ 2013-2014 هنوز کابوسِ قرمزهایِ پایتخت است. شاید فقط حذف کردنِ مدافع عنوان قهرمانی در زمین خودش انتقامی در خور برایِ سیمئونه و شاگردانش باشد. اتلتی مرحله اول این انتقام را با تساویِ صفر-صفر در بیسنته کالدرون سپری کرد و حالا امشب باید در سانتیاگو برنابئو یک بار دیگر امید به درخششِ دروازه‌بانش، یان اوبلاک، داشته باشد تا از کوچکترین اشتباهاتِ میزبان پرطمطراقش نهایت استفاده را ببرد.

 

آمارِ کلیدی:

 

1-      اتلتیکو مادرید در هیچ بازه‌یِ زمانی از تاریخش موفق نشده بود 7 ال دربیِ پیاپی را بدونِ شکست سپری کند.

2-      رئال مادرید در 8 بازیِ اخیرش مقابل رقبایِ اسپانیایی در چمپیونز لیگ فقط یک بار باخته (4 برد، 3 مساوی).

3-      اتلتیکو هم در 10 بازیِ اخیرش مقابل رقبایِ اسپانیایی در اروپا تنها یک بار شکست خورده، که همان فینال 2014 است (5 برد، 4 مساوی).

4-      رئال مادرید بازی قبلیِ خانگیش در چیمپیونز لیگ را به شالکه 4-3 باخت. این باخت رکوردِ 11 بازی پیروزیِ پیاپیِ اروپایی در سانتیاگو برنابئو را به پایان برد. رئالی‌ها در آن 11 بازی، 7 کلین شیت داشتند و در هیچکدام از 4تا بازی دیگر بیشتر از 1 بار دروازه‌شان باز نشد.

5-      در 4 بازیِ آخری که اتلتی در اروپا انجام داده کلا 2 گل به ثمر رسیده.

6-      رکورد بیشترین گل با ضربه سر در چمپیونز لیگ امسال دست این دو رقیبِ همشهری است (رئال 5تا، اتلتی 4تا).

7-      کریستیانو رونالدو و ماریو مانزوکیچ بیشتر از هر بازیکنِ دیگری در این فصلِ چمپیونز لیگ با ضربه سر گل زده‌اند (3 گل).

8-      اتلتی بین تمام تیم‌هایی که هنوز در چمپیونز لیگ باقیند کمترین تعدادِ گل خورده را دارد (4 گل).

9-      رئال بیشترین موقعیتِ گل (165) و بیشترین ضربه درونِ چهارچوب (70) را امسال بین تمام تیم‌های این تورنمنت داشته است.

10-  ایکر کاسیاس این فصل فقط 6 بار دروازه‌اش در چمپیونز لیگ باز شده که بهترین رکوردِ تاریخ حضورش در این تورنمنت است. اما 5تا از این 6 گل در سانتیاگو برنابئو بوده.

ترکیبِ احتمالی دو تیم


  ۱  
آی اسپورت
2015-04-22 15:27:53
نظر دهید

۱ نظر
گتاب سیتی وچون
چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۳:۲۳
پپه نیست!کارواخال فیکسه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر