فهرست
سنگر مستحکم؛ عادت خوبی که پرسپولیس دارد
سنگر مستحکم؛ عادت خوبی که پرسپولیس دارد

سنگر مستحکم؛ عادت خوبی که پرسپولیس دارد

آی اسپورت - برانکو ایوانکوویچ بعد از پذیرفتن هدایت سرخ‌پوشان در اواسط لیگ چهاردهم، به اولین نکته‌ای که توجه کرد و سعی در ترمیم آن نمود، ساخت یک ساختار دفاعی مطمئن و قابل اعتماد بود. برانکو پرسپولیس را زمانی تحویل گرفت که این تیم زیاد گل می‌خورد و گل‌های بدی هم می‌خورد.

سرخ‌پوشان در حالی لیگ چهاردهم را با ایستادن در رده هشتم جدول به پایان رساندند که برای اولین بار تعداد گلهای خورده آنها از گلهای زده‌شان بیشتر بود و فصل را با تفاضل گل منفی به پایان رساندند. ۳۵ گل خورده در یک فصل باعث شد تا پرسپولیس بدترین سال را از نظر داشتن ساختار دفاعی ضعیف پشت سر گذاشته باشد. البته سرخ‌پوشان در فصل پانزدهم تنها یک گل کمتر خوردند اما شرایط تیمی‌شان آنقدر خوب بود که آن فصل را با عنوان نایب‌قهرمان تمام کنند.

برانکو بعد از آن با توجه ویژه‌ای که به ساختار دفاعی تیمش داشت یکی از بهترین خطوط دفاعی تاریخ این باشگاه را ساخت تا سرخپوشان برای اولین با کمترین گل خورده ممکن فصل را به پایان برسانند. این تیم در حالی قهرمان فصل شانزدهم شد که تنها ۱۴ گل در ۳۰ بازی دریافت کرده بود و معدل کمتر از نیم گل خورده در هر بازی را از خود به جای گذاشت.

این روند برای فصل بعد هم ادامه پیدا کرد و برانکو در حالی برای دومین فصل پیاپی تیمش را قهرمان کرد که همچنان گل زدن به این تیم بسیار سخت بود. پرسپولیس در لیگ هفدهم تنها یک گل بیشتر از فصل قبلش خورد و در حالی قهرمان شد که در ۳۰ بازی ۱۵ بار دروازه‌اش باز شد.

هرچند در لیگ هجدهم باتوجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس چنین به نظر می‌رسد که زور این تیم برای پیروزی بر حریفان مثل دو فصل گذشته نیست، اما آنچه در پرسپولیس تغییر ناپذیر مانده ساختار دفاعی محکم این تیم است.

در حالی لیگ برتر از ایستگاه چهارم خود عبور کرد که دروازه سرخ‌پوشان هنوز باز نشده است. پرسپولیس بدون گل خورده در ۴ بازی دارای بهترین خط دفاعی این فصل مسابقات لیگ برتر است و بعید به نظر می‌رسد که سرخ پوشان آموخته‌های فصل‌های اخیر شان را فراموش کرده باشند. احتمال این که این تیم همچنان ساختار مستحکم دفاعی‌اش را حفظ کند و در پایان فصل هم عنوان بهترین خط دفاعی را به خود اختصاص دهد زیاد است.

بعد از پرسپولیس نیز تیم پیکان با یک گل خورده در ۴ بازی دومین خط دفاعی برتر لیگ را در اختیار دارد. پدیده، سپاهان و نفت مسجد سلیمان نیز با ۲ گل خورده دیگر تیم‌هایی هستند که دارای خط دفاعی مستحکم می باشند.

درحالی که برانکو توانسته ساختار دفاعی تیمش را ترمیم کند و از ضعف‌های گذشته نقطه قوت بسازد، اما در این فصل سرخپوشان یک مشکل بزرگ دارند که در دیدار برابر نفت مسجدسلیمان هم به چشم آمد. این تیم در گل زدن مشکل دارد و برانکو اگر می‌خواهد از کورس عقب نیفتد و مجددا به صدر جدول برسد باید این نقطه ضعف را برطرف کند.

مهر

۷ ۴  
آی اسپورت
2018-08-18 17:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
وحید
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۴۱
تیم عناصرهجومیشو ازدست داده،بازیکن نمیتونه بگیره،چه توقعی دارین شما؟چراازمربی میخواین معجزه کنه؟آیااین توقعات شمابه جزفشاربی منطق به برانکومعنی دیگه ای هم داره؟؟؟؟؟؟
۴
ناصر
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۵۶
بعنوان یک پیشنهاد میگم با این حرفها و آمار یه سد پوشالی نسازین ...
واقعا من نگران دفاع هر دو تیم استقلال و پرسپولیسم ... خوشبختانه استقلال گل خورده و صعفش عیانه ...
اما ضعف خط دفاع پرسپولیس بنظر من پشت ضعف خط حمله رقباش قایم شده و دیده نشده ...
110
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۴۶
جلوی همین تیم محروم با اتوبوس چیدن و سنگ و چماق مساوی میگیرین
۴
حسین آبی
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۵۱
بزار به تیم قوی بخورن اخه
انوقت محک بزن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر