فهرست
لخویا 3-0 پرسپولیس/ وضعیتِ قرمز؛ لخویا انتقام درخشان را از برانکو گرفت!
لخویا 3-0 پرسپولیس/ وضعیتِ قرمز؛ لخویا انتقام درخشان را از برانکو گرفت!

لخویا 3-0 پرسپولیس/ وضعیتِ قرمز؛ لخویا انتقام درخشان را از برانکو گرفت!

آی اسپورت- پنجمین مسابقه پرسپولیس در دور گروهی رقابت های جام باشگاه های آسیا، امشب در زمین تیم قهرمان لیگ قطر آغاز شد . پرسپولیس به عنوان صدرنشین گروه، تنها به یک تساوی در زمین لخویا نیاز داشت تا صعودش به دور بعد را قطی کند. آن ها با کسب پیروزی، می توانستند صدرنشینی شان در این مرحله را نیز قطعی کنند.

برانکو، با ترکیب سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، حمیدرضا علی‌عسکر، مایکل اومانیا، محمدرضا خانزاده، مهرداد کفشگری، احمد نوراللهی، امید عالیشاه، هادی نوروزی، مهدی طارمی و محمد نوری  مهیای نبرد حساس با تیم مایکل لادروپ شد.

مسابقه در لحظات ابتدایی، بسیار سرد و کم موقعیت آغاز شد. در جوِ آرام ورزشگاه، خبری از  فرصت های گلزنی برای دو تیم نبود تا اینکه سباستین سوریا در موقعیتی مناسب توپ را به سمت دروازه فرستاد و البته رضا نورمحمدی، به خوبی مانع جدی شدن این فرصت شد. دقایقی بعد، این احمد نوراللهی بود که ضربه محکمی را روانه دروازه کرد. توپِ او با اختلاف کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 38، پاس رو به عقب ریسکی مدافع پرسپولیس، می توانست برای این تیم دردسر ایجاد کند اما مکانی بدون مکث توپ را به بیرون فرستاد. پرسپولیسی ها، در آخرین دقایق نیمه اول صاحب یک ضربه ایستگاهی در زاویه ای مناسب شدند اما هادی نوروزی توپ را به دیوار دفاعی کوبید.

یمه دوم مسابقه تیم های لخویا و پرسپولیس در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، بهتر از نیمه نخست کسالت بار مسابقه آغاز شد.

هم پرسپولیس و لخویا در دقایق ابتدایی این نیمه، صاحب چند موقعیت نصفه و نیمه شدند. همه این توپ ها اما با سهل انگاری و بی دقتی محض به بیرون رفتند. به نظر می رسید پرسپولیس هیچ تمایلی برای فشار اوردن به دفاع حریف نیز ندارد و بازیکنان لخویا نیز قادر به باز کردن لایه های دفاعی سرخپوشان نیستند.

در شصت و نهمین دقیقه از مسابقه اما بالاخره مسابقه رنگ گل را به خود دید. فرار و سانتر عالی نام تائه هی، روی غفلت تکراری حمیدرضا علی عسکر و اشتباه خانزاده در جاگیری، این فرصت را برای یوسف المساکنی ایجاد کرد که از اولین موقعیت جدی مسابقه گل بسازد. ضربه سر او، بعد از برخورد به دست های سوشا مکانی درون دروازه قرار گرفت تا پرسپولیسی ها، تنها 20 دقیقه فرصت را برای جبران نتیجه و بازگشت به صدر جدول پیش روی خود ببینند.

دقایقی بعد از به ثمر رسیدن گل اول بازیکنان لخویا در جدال با پرسپولیس، شاگردان برانکو ایوانکوویچ برای به ثمر رساندن گل تساوی جلو کشیده بودند. پرسپولیسی ها در دقیقه 83 مسابقه، صاحب یک ضربه ایستگاهی در موقعیتی نسبتا مناسب شدند. ضربه ای که توسط پیام صادقیان روانه دروازه شد و و تبدیل به خطری برای دروازه حریف نشد. توپ دوباره به نزدیکی صادقیان بازگشت و اشتباه او در استپ کردن، موقعیت را به حریف داد تا روی یک ضدحمله عالی، توپ را به دروازه سوشا مکانی نزدیک کند. غیبت مدافعان سرخپوش و سرعت و دقت خیره کننده نام تائه هی، گل دوم را برای لخویا رقم زد تا مسابقه برای پرسپولیس در مسیر تمام شدن قرار بگیرد.

گل سومِ لخویا، توسط عفیف و روی اشتباه ویران کننده اومانیا به ثمر رسید تا انتقام لخویا کامل شده باشد. تیم قطری حتی در وقت های اضافه یک بار دیگر نیز تا آستانه گلزنی پیش رفت و در حالی که به نظر می رسد توپ از خط رد شده باشد، داور آن را گل اعلام نکرد.

لخویا با این نتیجه 10 امتیازی شد و به صدر جدول گروه صعود کرد. پرسپولیسی ها برای صعود، به پیروزی در مسابقه خانگی آخر نیاز دارند.

     
آی اسپورت
2015-04-22 21:00:53
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر