فهرست
یادداشت روز: چرا استقلال در اولین گام آسیایی شکست خورد؟
یادداشت روز: چرا استقلال در اولین گام آسیایی شکست خورد؟

یادداشت روز: چرا استقلال در اولین گام آسیایی شکست خورد؟

آی اسپورت- در روزی که تیم استقلال به نظر لایق شکست در خانه نبود, تیم عربستانی الشباب توانست با یک گل آب پوشان را مغلوب کند. شکست آبی ها چند دلیل عمده داشت که در زیر مرور می کنیم:

داور

 
کاش وقتی مدافع عربستانی به جای توپ، شکم قاضی را شوت کرد و داور ناباورانه برای استقلال اعلام ضربه پنالتی نکرد می شد او را به خاطر این اشتباه مهلک ادب کرد! برای یک بازی بین المللی چنین تصمیمی از داور مسابقه نامید کننده بود و نشان داد چرا پیشرفت فوتبال آسیا کمتر از حد انتظار است. او به راحتی یک گل و حداقل یک امتیاز از استقلال گرفت و سه امتیاز شیرین خارج از خانه را به عربستانی ها هدیه کرد تا در پایان هفته اول رقابت ها جدول گروه را به میل خودش چیده باشد. این اندازه از تاثیرگذاری یک داور در نتیجه پایانی فاجعه بار است و کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته داوران این فدراسیون باید پاسخگوی عملکرد داوران ضعیفش باشد.
 
تعویض های افتضاح ژنرال
 
استقلال قبل از تعویض ها بهتر بازی می کرد. خسرو حیدری از وقتی به میدان آمد به شدت ضعیف کار کرد و حتی نتوانست یک سانتر سالم روی دروازه الشباب داشته باشد. با توجه به نمایش های قبلی خسرو با قاطعیت می توان گفت نا آمادگی او دلیل این نمایش بیش از حد ضعیف بود اما اصرار قلعه نویی برای بهره گرفتن از سانتر های او عجیب و البته نابخشودنی بود. همان طور که بیرون آوردن مبعلی با توجه به فرستادن حنیف به خط حمله و دل بستن صرف به ضربات سر از دیگر اشتباهات مربی آبی ها بود که باعث شد استقلال در دقایق پایانی آن هم در یک دیدار خانگی نتواند به اندازه لازم روی دروازه میهمان فشار وارد کند.
 
بد شانسی
 
حریف عربستانی به یک تساوی هم راضی بود. گل نیمه اول که آفساید اعلام شد، پنالتی که گرفته نشد و ضربه نظری که با کمترین اختلاف ممکن از کنار دروازه بیرون رفت می شد از شانس بد آبی ها در اولین دیدار آسیایی گله کرد. هرچند استقلال امسال بسیار ضعیف تر از تیمی است که مجیدی، نکونام، منتظری و جباری را داشت و تا نیمه نهایی پیش رفت. به همین دلیل در مقطع کنونی شاید صعود از گروه برای آنها کافی باشد.
 
حریف حرفه ای
 
گل الشباب برخلاف گفته گزارشگر بازی به هیچ وجه به آسانی زده نشد که اگر اینطور بود استقلال هم باید از این گل های آسان می زد! کار ترکیبی، یک و دو ها و جاگیری بازیکنان تیم عربستانی آنقدر حرفه ای و کار شده بود که می شد حدس زد در تمرینات این تیم روی این حرکات به شدت کار شده و با تفکرات سختگیرانه، کارهای تاکتیکی به بازیکنان تیم دیکته شده که ماحصل آن به ثمر رساندن گلی با چنین کیفیتی می گردد.
با همه این تفاسیر این هنوز اولین بازی استقلال در لیگ قهرمانان فصل جدید بود و 5 بازی باقیمانده و امید به نتیجه گیری در آن دیدارها هنوز پابرجاست و فرصت برای جبران مافات به اندازه کافی خواهد بود به شرط بهره بردن از آن.
     
آی اسپورت
2014-02-26 13:18:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر