فهرست
«دروازه‌بان» نگرانی بزرگ السد مقابل پرسپولیس
«دروازه‌بان» نگرانی بزرگ السد مقابل پرسپولیس

«دروازه‌بان» نگرانی بزرگ السد مقابل پرسپولیس

آی اسپورت - الدحیل بازی را که در کشور خودش برده بود در تهران با یک گل در نیمه اول به پایان رسید اما پرسپولیس از باخت، یک برد فوق‌العاده ساخت و با حذف نماینده قدرتمند قطر به جمع چهارتیم رسید تا دراین مرحله به مصاف السدی برود که پیش از این دوبار مقابل پرسپولیس صف‌آرایی کرده و یک برد و یک باخت به دست آورده است.

با این وجود شکست الدحیل که به تیمی شکست‌ناپذیر در آسیا معروف شده و همه تیم‌های بزرگ و کوچک را با برد پشت سرگذاشته بود هنوز برای قطری‌ها هضم نشده است. احمد خلیل کاپیتان سابق تیم ملی قطر درباره این بازی با روزنامه الکترونیکی الشرق قطر گفت‌و‌گو کرده است. در ابتدای این گزارش و به نقل از کاپیتان سابق تیم ملی قطر آمده: «خروج الدحیل از جمع تیم‌های لیگ قهرمانان با شکست برابر پرسپولیس ایران با نتیجه سه بر یک همه را در شوک فرو برده است به ویژه اینکه کسی فکر نمی‌کرد چنین سناریویی برای این بازی رقم بخورد. آن هم در شرایطی که الدحیل در نیمه اول یک گل زد و بازی را با همان نتیجه در نیمه اول برد. با توجه به برد تیم در بازی رفت انتظار می‍رفت که در نیمه دوم الدحیل بتواند از لحاظ تاکتیکی بر حریف مسلط باشد اما آنچه در نیمه دوم شاهد بودیم ما را در شوک فرو برد.»

در ادامه حرف‌های احمد خلیل آمده است: «بسیاری از مسایل و مشکلات تیمی بحث فنی هستند که نبیل معلول مربی تیم باید نسبت به آنها پاسخگو باشد به ویژه اینکه چند تغییر غیرمترقبه در تیم ایجاد شده بود قبل از این تیم با آن بازیکنان و روش نتیجه می‌گرفت. یکی از عجیب‌ترین اتفاقات این بود که یوسف العربی روی نیمکت نشسته بود در حالی که او مهاجم اصلی تیم است و انگیزه زیادی داشت تا در رقابت آقای گلی با بغداد بونجاح پیروز شود و بسیاری سوالات دیگر از جمله اینکه کریم بوضیاف کاپیتان تیم با وجود مصدومیت چرا از ابتدا در ترکیب تیم قرار گرفت؟» احمد خلیل در ادامه گفت: «در نیمه دوم ما منتظر بودیم تا تاکتیک‌های الدحیل برای مقابله با پرسپولیس تغییر کند اما این اتفاق نیفتاد و تغییرات و تعویض‌ها خیلی دیر رخ دادند و هیچکدام در زمان مناسب انجام نشدند.»

او افزود: «با وجود احترام برای نبیل معلول باید بخشی از این شکست را به خاطر اشتباهات او بدانیم و بخشی دیگر نیز به بازیکنان مربوط است چرا که سه گلی که تیم خورد روی سه اشتباه فردی به ثمر رسیدند. اشتباهاتی که در بازی برابر پرسپولیس در تهران انجام شد تنها به خاطر عدم تمرکز بازیکنان بود و شاید در این رابطه رازی وجود دارد که ما از آن بی‌خبر هستیم.»

کاپیتان سابق تیم ملی قطر همچنین گفت: «قبول دارم که پرسپولیس تیم خیلی خوبی است اما فاصله آن تیم با الدحیل به قدری نیست که از دقیقه 57 تا 90 سه گل به الدحیل بزند. این در حالی است که الدحیل فرصت‌های خوبی داشت که تا تعداد گل‌هایش را بالا ببرد. این تیم وقتی یک بر صفر جلو بود، در زمان مساوی و بعد از خوردن گل دوم و حتی سوم، این فرصت را داشت که با بازکردن دروازه حریف نتیجه را برگرداند. اما این اتفاق نیفتاد. به نظر الدحیل یک مشکل بزرگ داشت و آن یک کاپیتان مقتدر و یک فرمانده مثل ژاوی هرناندز اسپانیایی در خط هافبک السد که به خوبی می‌تواند تیم را در چنین مواقعی هدایت کند. همانقدر که السد از قدرت فرماندهی ژاوی در بالا رفتن مسایل روحی و فنی تیمش استفاده می‌کند الدحیل از این نظر رنج می‌برد. با این وجود فکر می‌کنم الدحیل یک فرصت طلایی را برای رسیدن به جمع چهار تیم نهایی لیگ قهرمانان را از دست داد و همچنان باید تمرکزش روی لیگ ستارگان قطر باشد. این تیم در 9 بازی قبل از این دیدارش به پیروزی رسیده بود اما حالا با یک باخت حذف شده است و این خصوصیات فوتبال است.»

مشکلات السد

احمد خلیل همچنین درباره صعود السد دیگر نماینده قطر در لیگ قهرمانان گفت:« خیلی خوشحال هستیم از صعود السد اما درباره این تیم نیز یک نگرانی بزرگ وجود دارد و آن درون دروازه است. به خصوص اینکه مشعل برشام به خاطر جوانی‌اش کم تجربه است و اشتباهاتی را انجام می‌دهد. السد نیاز به یک دروازه‌بان خوب و درجه یک دارد تا در بازی با پرسپولیس باز هم از ناحیه دروازه‌بان دچار مشکل نشود.»

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-09-20 17:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
كي٣
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۳۸
كيسه كشا روي سوتي همين دروازبان رفت و برگشت گل زدن بعد اسكولا ميگن بهترين بازي فصلو كرديم خخخخ خدايا مرسي كه اين اسكولا رو موجبات شادي و خنده ما كردي
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر