فهرست
بررسی شرایط صعود پرسپولیس؛ امان از آن گلِ سوم!
بررسی شرایط صعود پرسپولیس؛ امان از آن گلِ سوم!

بررسی شرایط صعود پرسپولیس؛ امان از آن گلِ سوم!

آی‌اسپورت- شاگردان برانکو ایوانکوویچ آنقدر در لیگ بد نتیجه گرفته‌اند که فقط در صورت صعود به مرحله بعدی جام باشگاه‌های آسیا بتوانند سرشان را بالا بیاورند. اما دیدار شب قبل پرسپولیس کار تیم را در آسیا هم به اما و اگر کشاند. زمانی که دو دقیقه تا پایان دیدار با لخویا باقی مانده بود، آنقدر ذهن پرسپولیسی‌ها درگیر دومین باخت سه‌گله‌شان بود که حوصله حساب و کتاب کردن شرایط صعود نداشتند. اما گلی که دقیقه 92 دریافت کردند خیلی شرایط را برای پرسپولیس پیچیده‌تر کرد. سرخ‌پوشان پاییتخت در صورت شکست دو بر هیچ شب قبل، در دیدار با بنیادکار با یک تساوی هم صعودشان قطعی بود. اما حالا احتمالا برای صعود باید در دیدار آخر به پیروزی دست یابند.

با توجه به این که در صورت مساوی شدن امتیازها، بازی رو در رو حکم صعود تیم به مرحله بعد را صادر می‌کند، کار پرسپولیس دشوار شد. تا پیش از خوردن گل سوم، پرسپولیس چون بازی رفت را با سه گل برده بود و دیدار برگشت دو بر صفر شکست خورد در صورت هم امتیاز شدن، به مرحله بعد صعود می‌کرد. اما حالا کارش به تفاضل گل کشیده شد. موردی که باعث برتری النصر نسبت به پرسپولیس می‌شود.

حالا اگر لخویا در دیدار با النصر برنده بازی باشد، پرسپولیس با کسب هر نتیجه‌ای در دیدار آخر به مرحله بعد صعود می‌کند. در صورت تساوی در دیدار لخویا، پرسپولیس هم اگر از بنیادکار شکست نخورد، صعودش قطعی است. اما محتمل‌ترین نتیجه دیدار لخویا و النصر، پیروزی تیم عربستانی است. النصر در دیدار رفت موفق شده بود در زمین لخویا بازی را با تساوی به پایان برساند. این تیم با پیروزی در دیدار آخر می‌تواند شانس صعودش به مرحله بعد را امتحان کند. پیروزی در دیدار خانگی مقابل لخویا خیلی هم برای عرب‌ها کار دشواری نیست. مخصوصا با برد روحیه بخشی که شب گذشته به دست آوردند.  

     
آی اسپورت
2015-04-23 13:53:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر