فهرست
نقدی بر یک کم‌لطفی؛ دوازده نفر نیستند
نقدی بر یک کم‌لطفی؛ دوازده نفر نیستند

نقدی بر یک کم‌لطفی؛ دوازده نفر نیستند

آی‌اسپورت- در پیروزی شگفت‌انگیز پرسپولیس مقابل الدحیل قطر، تک تک اعضای این تیم بالاترین حد شادی را تجربه کردند. پرسپولیس ایران در بازی برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از الدحیل، قهرمان لیگ قطر میزبانی کرد. سرخ‌پوشان به دلیل شکستی که در بازی رفت متحمل شده بودند، نیاز به یک بازگشت در دیدار دوم داشتند تا به نیمه نهایی صعود کنند.

پرسپولیس در نیمه اول بازی برگشت هم یک گل دریافت کرد تا ماموریتش به مراتب سخت‌تر از چیزی شود که در اوایل بازی بود. این تیم برای رسیدن به دومین نیمه نهایی متوالی خود در لیگ قهرمانان نیاز داشت ۳ گل به تیمی بزند که بیش از یک سال بود طعم باخت در بازی‌های رسمی را نچشیده بود.

این اتفاق شگفت‌انگیز اما در یک بازه زمانی ۲۰ دقیقه‌ای رخ داد و پرسپولیس با یک بازگشت معجزه وار، توانست الدحیل را سه بر یک شکست دهد و حکم حضور در نیمه نهایی را از چنگ این تیم دربیاورد. در رقم خوردن این اتفاق، همه اعضای تیم پرسپولیس دخیل بودند؛ از بازیکنان فیکس تا ذخیره‌هایی که شاید در ظاهر یک دقیقه هم فرصت بازی به آنها نرسید ولی پا به پای نفرات اصلی انرژی صرف کردند و روحیه خود را در بالاترین سطح نگه داشتند. آنها هر لحظه آماده بودند که از سوی برانکو ایوانکوویچ فراخوانده شوند و به زمین بروند.

جدا از این روحیه و انرژی که از سوی نیمکت‌نشینان در بازی الدحیل به داخل زمین تزریق می‌شد، سهم بازیکنان ذخیره پرسپولیس در بازی خاطره‌انگیز دوشنبه شب چندان اندک نبود. شایان مصلح که سرشناس‌ترین بازیکن حاضر در نیمکت ذخیره‌ها بود، از زمانی که به جای حسین ماهینی وارد زمین شد و در سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس قرار گرفت، نمایش بسیار خوبی داشت و در جلوگیری از حملات الدحیل و همچنین راه‌اندازی ضد حمله‌ها از سمت چپ زمین کاملا موثر ظاهر شد.

دیگر بازیکنان تعویضی این تیم یعنی آدام همتی و احسان علوان زاده هم که دقایق کمی در زمین حضور داشتند، از جان و دل مایه گذاشتند تا در همان فرصت اندک، خود را به برانکو و هواداران پرسپولیس نشان دهند.

حتی بازیکنانی مثل حمید طاهرخانی که نتوانستند در این بازی به میدان بروند هم با استرس فراوان دقایق حساس بازی را سپری می‌کردند و فشاری که روی آنها بود، شاید در حد و اندازه بازیکنان حاضر در زمین بود.

مضاف بر این، تلاش‌ها و انرژی فراوان نیمکت‌نشینان پرسپولیس می‌تواند پاسخی باشد به آنها که می‌گویند پرسپولیس در این هفته‌ها ۱۲ نفر دارد و بسته بودن دست کادر فنی را این‌گونه بیان می‌کنند.

درست است که به خاطر محرومیت از نقل و انتقالات و جدایی چند بازیکن، در تیم پرسپولیس فاصله نیمکت‌نشینان و بازیکنان فیکس نسبت به فصل گذشته بیشتر شده اما قطعا جوان‌هایی که روی نیمکت ذخیره‌های این تیم می‌نشینند، بیشترین تلاش را برای اثبات توانایی‌های خود انجام می‌دهند و با انگیزه فراوانی به دنبال یافتن فرصت بازی و کمک کردن به پرسپولیس هستند.

شاید ۱۲ نفره نامیدن پرسپولیس، بیشتر از این که فشارهای روی این تیم را نشان دهد، کم‌لطفی نسبت به بازیکنان ذخیره و مایه بی‌انگیزگی آنها باشد. حال آن که در پرسپولیس ذخیره‌هایی حضور دارند که کمتر از بازیکنان اصلی نگران وضعیت و نتایج تیم خود نیستند و فقط نیاز به تمرین بیشتر و به دست آوردن فرصت برای خودنمایی دارند.

 

ورزش سه

۳۰ ۶  
آی اسپورت
2018-09-19 20:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
منتقد
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۲۱:۳۷
ببخشید ها شما مطبوعاتی ها بیشتر از بقیه از عدد ۱۲ استفاده کردید.ببخشید که ضعف خودتون رو گردن دیگران انداختید
آرش6
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۲۱:۳۸
پرت نگو - الدوحیل یوسف العربی رو نشونده بود رو نیمکت برانکو علوان زاده داشت

ساسان انصاری به فلانش میگفت دنبالم نیا بو میدی حاضر نبود نیمکت بشینه یا این یارو که رفت ماشین سازی تبریز
میلانوفسکی
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۰۶
نکته خوبی بود. این قضیه همیشه تو ذهنم بود که چرا برانکوی عزیز و دوست داشتنی ما از بازیکنای جوونمون زیاد بازی نمیگیره.
شما ببینید ما در لیگ پارسال از هفته حدود 24 به بعد بازیه هامون یه جورایی تشریفاتی بود( ممنون از برانکو) اما می دیدیم همچنان نیمکت نشینامون روی نیمکت بودند. حتی تو بازی های تدارکاتی هم خیلی به ندرت جوونامون با اصلی تلفیق می شدن، یعنی به طرز عجیبی یا همشون یک نیمه به میدون می رفتن و یا هیچ.
جوونای خوبی داریم و ایشالا مربی خوبمون بیشتر بهشون اعتماد کنه.
و یه نکته فرعی:
در مورد کیروش میخوام بگم و اون طعنه ای که در حمله لفظی ش به برانکو زد و نام ادام همتی رو برای تمسخر و تضعیف و اتهام دلالی به رقیبش، به زبون اورد.
اصلن کار قشنگی نبود و یه جورایی چیپ بود. هنوزم متوجه نشدم چرا این حرکتو انجام داد، حتی نه به عنوان مربی که در شان یک انسان موقر و مودب نیست. بازم ممنون از ادام همتی و برانکو که این جنگ بی معنی رو ادامه ندادند و انتقاد به باشگاه که به درستی از حیثیت بازیکنمون دفاع نکرد.
رضا
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۴۰
حال آن که در پرسپولیس ذخیره‌هایی حضور دارند که کمتر از بازیکنان اصلی نگران وضعیت و نتایج تیم خود نیستند
با احترام به تمام بازیکنای تیم این جمله باید در مورد هوادار گفته بشه نه بازیکن تیم. نگران بودن رو من هم بلدم. تیمی مثل پرسپولیس باید اونقدر فاصله بین بازیکنا اصلی و ذخیره اش کم باشه که مربی بتونه با یه تعویض جریان بازی رو عوض کنه نه که دست و دلش بلرزه برای یه تعویض
رضا
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۴۰
حال آن که در پرسپولیس ذخیره‌هایی حضور دارند که کمتر از بازیکنان اصلی نگران وضعیت و نتایج تیم خود نیستند
با احترام به تمام بازیکنای تیم این جمله باید در مورد هوادار گفته بشه نه بازیکن تیم. نگران بودن رو من هم بلدم. تیمی مثل پرسپولیس باید اونقدر فاصله بین بازیکنا اصلی و ذخیره اش کم باشه که مربی بتونه با یه تعویض جریان بازی رو عوض کنه نه که دست و دلش بلرزه برای یه تعویض
۵
حمید
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۲۳:۱۲
جانا سخن از زبان ما می گویی.
توی این دو سه سال همیشه از دست کم گرفتن نیمکت پرسپولیس شاکی بودم. حتی اگر ضعیف هم هستن نباید اینجوری مدام تو سرشون بزنیم.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر