فهرست

آنالیز: 4 نکته کلیدی از رئال – اتلتیکو

آی‌اسپورت – آدام بیت از اسکای اسپورتس همراه با جمعی از کارشناسانِ این شبکه به تحلیلِ نکاتِ کلیدیِ ال دربیِ دیشب می‌پردازند.

 

اتلتیکو برای دفاع کردن بازی می‌کند

 

«اونا این بازیِ دفاعی و پرفشار و پر برخورد را بهتر از هر تیمِ دیگری در اروپا بازی می‌کنند.» این را گرِیم سونس گفت. آنتوان گریزمان و ماریو مانزوکیچ بهترین نمونه‌هایِ این رویکردِ تیم سیمئونه بودند، دو مهاجمی که عملا بدل به هافبکِ دفاعیِ شده بودند. جیمی کرگر در این باره می‌گوید: «همه جایِ دنیا به مهاجمین بابتِ گلهایی که می‌زنند پاداش می‌دهند.اما اتلتیکو شاید تنها تیمی باشد که بابت کلین شیت به مهاجمینش پاداش می‌دهد!»

اتلتی در این بازی یاز هم نشان داد چرا تیمی است که به این راحتی شکست نمی‌خورد. تنها نکته که می‌شود به عنوان انتقاد مطرح کرد این است که شاید تیم سیمئونه می‌توانست رویکردی اندکی مثبت‌تر در تاکتیک‌هایش داشته باشد و مثل آن بازیِ 4-0 لیگ رئال مادرید را تحت فشار قرار بدهد. جیمی کرگر: «میتونید از اتلتیکو بابتِ این رویکرد تاکتیکی انتقاد کنید، ولی اونا اینجوری بازی می‌کنند و اینجوری هم موفق بوده‌اند.» به هر سو رئال در 85 بازی از 86 بازیِ آخرِ خانگی‌اش گل زده بود. اعداد دروغ نمی‌گویند.

 

راموس در خط میانی

 

آنچلوتی قبل از بازی گفت: «نگران نباشید، راه حل را دارم.» اما وقتی همه فهمیدند راه حل، بازی گرفتن از سرخیو راموس در خط میانی است – تجربه‌ای که در ال کلاسیکویِ 2013 شکست خورده بود -  شک و تردید زیادی به وجود آمد. وقتی مورینیو در آخرین ال کلاسیکوهایش از پپه در خط میانی استفاده کرد، میشل سالگادو، ستاره‌یِ سابق مادریدی‌ها عصبانی شد و گفت: «انگار دیوونه شده! این رئال مادریده، نمیشه که پپه هافبک بازی کند!»

راموس در این بازی 45 پاسِ موفق در نیمه‌یِ حریف داد؛ بیشتر از هر بازیکن دیگری در زمین. آنچلوتی می‌خواست خیالش از بابت ضدحمله‌ها، کرنرها و اوت‌هایِ بلند اتلتی راحت بشود، که شد. این بار حیله‌یِ آنچلوتی کارساز شد.

 

کارتِ قرمزِ آردا توران؛ درست یا نادرست؟

 

سرخیو راموس در اخراجِ آردا هم نقشی اساسی بازی کرد و چنان خودش را به زمین زد که هیچ شک و تردیدی برایِ داور نماند و کارت زرد دوم و کارت قرمز. اما گرِیم سونس به هیچ وجه با هافبکِ ترکِ اتلتی همدردی نمی‌کند: «کاری که آردا کرد عین این بود که به راموس بگه ببین بیا میخوام یه شانسی بهت بدم که باعثِ اخراجِ من بشی. تصمیمی واقعا احمقانه بود. از این هافبکِ 28 ساله که تویِ بازی‌هایِ بزرگ بازی کرده انتظار بیشتری داشتم.»

 

آیا رئال طلسم را می‌شکند؟

 

از وقتی فرمتِ جدید چمپیونز لیگ معرفی شد هیچ تیمی موفق نشده از عنوانِ قهرمانیش دفاع بکند. آخرین بار که تیمی موفق به این مهم شد سالِ 1990 بود و میلانِ آریگو ساکی که کارلو آنچلوتی را در خطِ دفاعی‌اش داشت. حالا کارلتو امیدوار است بتواند جا پایِ مربیِ بزرگش بگذارد: «ما تلاشمون را می‌کنیم. اصلا کارِ ساده‌ای نیست، ولی هرچیزی ممکنه اتفاق بیفته.»

این پنجمین نیمه نهاییِ متوالیِ رئال است. بایرن هم در 5تا از 6 نیمه نهایی گذشته حاضر بوده و بارسا در 6تا از 7تا. برایِ همین اصلا قابلِ پیش‌بینی نیست. اما وقتی رئال موفق شد کدِ اتلتیکو را بشکند، دیگر غیرممکنی برایش وجود ندارد. 

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-23 19:47:24
نظر دهید

۱ نظر
داوود
پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۳:۴۸
اوه اوه تیکه اخرو بخونید دیگر غیر ممکنی برایش وجود نداره

زرشک عمو شانس آوردن تا الانم شالکه رو یادتونه که

رئال مالدیو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر