فهرست
داریوش دلبری را خوب بلد است
داریوش دلبری را خوب بلد است

داریوش دلبری را خوب بلد است

آی اسپورت - قصه‌ی محبوبیت و شهرت در فوتبال برای اهالی آن یکسان نوشته نمی‌شود. داستان محبوبیت برای داریوش یزدانی پسر نیک و محجوب شهر گل و بلبل در استقلال یک حکایت ویژه است. چرا؟ چون داریوش سال‌های زیادی برای استقلال بازی نکرد اما موفق شد در همین زمان کم ره صد ساله‌ی محبوبیت را یک شبه طی کند.

آیا محبوبیت و شهرت بلدی می‌خواهد؟ رازی دارد که برخی از آن بی خبرند؟ چرا داریوش یزدانی پس از این همه سال می‌تواند هم‌چنان محبوب باقی بماند با وجود آنکه تنها دو سه فصل در جمع آبی‌پوشان حضور داشته اما برخی با سال‌های سال نمی‌توانند توجه هواداران را به خود جلب کنند؟

راز یزدانی عشق واقعی‌ای است که به استقلال داشته‌ و دارد، داریوش یزدانی شاید هرگز نگفته است که از بچگی دلباخته‌ی استقلال بوده اما وقتی سال ۱۳۷۶ با استقلال و استقلالی‌ها همسفر شد همانی بود که هواداران و استقلالی‌ها انتظار داشتند. عشقش به استقلال نه ادا بود نه ادعا!

خط به خط از داستان کوتاه حضور پسر با اخلاق شیرازی با آبی‌ها با عشق و علاقه به رشته‌ی تحریر درآمد. از همان روزی که پیراهن آبی استقلال به تن کرد تا به امروز که در آن سوی کره‌ی خاکی در حال هدایت تیم‌های باشگاهی و تعلیم دادن به صدها نفر نوجوان و جوان آمریکایی است فراموش نکرده که سه سال از بهترین سال‌های عمرش را در یکی از بهترین تیم ایران و آسیا با بهترین هواداران فوتبال سپری کرده، هنوز هم وقتی از استقلال حرف می‌زند حس و حال روزی را دارد که به او پیشنهاد شده که به استقلال بیاید، آن‌چه را می‌گوید با تک تک سلول‌های بدنش درک کرده، غم چهره وقتی از ناکامی ها می‌گوید و برق چشمانی که از پیروزی و موفقیت‌های آبی‌ها درخشیدن می‌گیرد.

مغز متفکر استقلال در سال‌های نه چندان دور اینک در آن سوی مرزها دانش و آگاهی خود را در اختیار نسلی از جوانان و نوجوانان امریکایی قرار می‌دهد، مدیران فوتبال در آمریکا به او و  دانسته‌هایش اعتماد دارند و با تمام توان امکانات لازم را برایش فراهم می‌کنند. چون می‌دانتد یک مربی خود ساخته که از شیراز راهش را آغاز کرده در تیم ملی ایران بازی کرده و با استقلال که قهرمان آسیا است درخشیده تا چه اندازه برای ساختن و اثرگذاری در فوتبال روز دنیا انگیزه دارد، نوجوانان و جوانانی که زیر نظر داریوش مشق فوتبال می‌کنند با تمام وجود به حرف‌هایش گوش میدهند، به او اعتماد دارند و عاشقانه پذیرایش هستند.

یقیناً داریوش یزدانی خیلی دوست دارد روزی در ایران و تیم‌های باشگاهی و ملی سرزمین خود مربیگری کند، داریوش برای آن روز تلاش کرده و تلاش می‌کند.  فوتبال ایران در آینده‌ی نزدیک به داریوش و علم داریوش بیش از پیش نیاز دارد. حیف است که مقدمات کار برای مربی‌ای جوان و با دانش و از همه مهمتر با اخلاق مثل داریوش یزدانی در کشور خودش فراهم نباشد. داریوش چهل و سومین سال تولد خود را به مانند چند سال اخیر دور از ایران جشن گرفت. ما این روز زیبا و به یادماندنی را به داریوش یزدانی عزیز تبریک می‌گوییم و امیدواریم روزی که خیلی هم دور نیست او را در فوتبال ایران ببینیم.

۹    
آی اسپورت
2020-06-03 18:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر