فهرست

سپاهان 3 - راه‌آهن 0؛ زردها بوی جام می‌دهند/ باد فولادشهر به پرچم سپاهان خورد


آی اسپورت-

جمعه چهارم اردیبهشت‌ماه 1394- ساعت 18

هفته بیست و هفتم لیگ برتر- ورزشگاه فولاد شهر

سپاهان اصفهان- راه‌آهن تهران

نتیجه بازی رفت: راه‌آهن 1 - سپاهان 0

داور: اشکان خورشیدی، کمک ها: سعید علی نژادیان، عبدالرسول ذورقی

گل‌ها: لوسیانو پریرا (30) و (73)- مهدی شریفی (60)

اخطار: علی کریمی (26)، موسی‌اف(42)، خلعتبری (52) از سپاهان- سیامک کوهنورد (54)، رامین رضائیان (76) از راه‌آهن

سپاهان اصفهان: شهاب گردان، علی احمدی، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، سعید قائدی‌فر (83- مارسیو)، فوزیل موسی‌اف، امیرحسین کریمی، محرم نویدکیا (63- رسول نویدکیا)، علی کریمی، محمدرضا خلعتبری و مهدی شریفی (67- حسین پاپی)

سرمربی: حسین فرکی

راه‌آهن تهران: ایگور ننزیچ، فرشاد فرجی، محسن ایران نژاد، ابراهیم کریمی، رامین رضاییان، بهادر عبدی (69- مجتبی شیری)، سیامک کوهنورد، موتومبا (75- عادل کلاه‌کج)، عباس محمدرضایی (62- علیرضا عظیمی)، میلاد محمدی و امین منوچهری

سرمربی: فرهاد کاظمی


شرح بازی:

تیم سپاهان اصفهان بعد از دو پیروزی شیرین و حساس مقابل تراکتورسازی و پرسپولیس به مصاف راه‌آهن رفته تا با کسب سومین برد متوالی پیشرفت خود را در میان مدعیان قهرمانی تداوم ببخشد و شانس قهرمانی در لیگ برتر را برای خود بالاتر ببرد. در مقابل راه‌آهنی‌ها با هدایت فرهاد کاظمی آخرین امیدهای خود را بر ای بقا در لیگ برتر در این بازی جستجو می‌کنند.

شروع بازی با برتری قاطع سپاهان و حملات خطرناک این تیم همراه بود. زردپوشان اصفهانی با تکیه بر برتری نفرات خود و همچنین امتیاز میزبانی، حملاتی روی دروازه میهمان تدارک دیدند. در 20 دقیقه ابتدای بازی سپاهانی‌ها سه چهار موقعیت گلزنی را از دست دادند تا این‌که بالاخره پریرای برزیلی روی پاس شریفی میزبان را به گل برتری رساند. با وجود حملات جسته و گریخته دو تیم، نیمه اول با همین یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم:

دو تیم بدون هیچ تغییری در ترکیب خود به میدان آمدند تا با همان 11 نفر ابتدای بازی اهداف خود را در این نیمه نیز دنبال کنند. همانند نیمه اول، برتری نسبی سپاهان در این نیمه نیز کاملا مشهود بود. این برتری در ادامه به خلق موقعیت‌های متعددی برای این تیم منجر شد که یک بار مهدی شریفی و بار دوم پریرا از این موقعیت‌ها بهره برده و حساب کار را سه بر صفر کردند. ضمن این‌که باد شدید فولادشهر در این نیمه به سود سپاهانی‌ها عمل می‌کرد و کار آن‌ها نسبت به نیمه نخست راحت‌تر شده بود.

سپاهان با این برد 50امتیازی شد و در صدر جدول به تراکتورسازی چسبید تا در هفته‌های آتی با توجه به بازی‌های آسان‌ترش نسبت به رقبا به مدعی جدی‌تری برای قهرمانی مبدل شود.


دقایق حساس:

دقیقه 4 : محرم نویدکیا در محوطه جریمه راه‌آهن صاحب توپ شد اما ضربه آرام او در حضور مدافع حریف به ایگور ننریچ رسید.

دقیقه 12: شوت بهادر عبدی از پشت محوطه جریمه سپاهان با فاصله‌ای نه چندان زیاد از دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 15 : لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی سپاهان موقعیت خوبی را در مقابل دروازه راه‌آهن از دست داد.

دقیقه 16 : نفوذ عالی نویدکیا به داخل محوطه جریمه و پاس به بیرون او را خلعتبری در شرایطی عالی به بالای دروازه فرستاد.

دقیقه 17 : پریرا یک بار دیگر با دروازه‌بان راه‌آهن مواجه شد اما ضربه زمینی او به زاویه مخالف از کنار دروازه‌ی ننریچ راهی اوت شد.

دقیقه 30 : راه‌آهن در آستانه ثبت گل مساوی بود اما هادی عقیلی این موقعیت خطرناک را از روی خط دروازه برگشت داد.

دقیقه 43 : شوت سنگین موتومبا را شهاب گردان به صورت درازکش مهار کرد.

دقیقه 47: پریرا روی سانتر دقیق خلعتبری صاحب توپ شد و ضربه سر خطرناک او را دروازه بان حریف در دو ضرب گرفت.

دقیقه 50: پریرا در محوطه جریمه صاحب توپ بود که توپ را به بیرون از محوطه جریمه برای محرم پاس داد. اما شوت محرم از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 68 : رسول نویدکیا در شرایط تک به تک با دروازه‌بان ضربه چیپ زد که ننریچ با دست توپ را برگرداند. در برگشت پریرا صاحب توپ شد و در حالی که ننریچ هم جا مانده بود توپ را روی خط دروازه به مدافع راه‌آهن کوبید و راهی کرنر کرد.

دقیقه 82 : سر توپ حسین پاپی در محوطه جریمه و ضربه فنی او به سه‌کنج دروازه راه‌آهن با برخورد به تیر دروازه بازگشت.

دقیقه 85 : همکاری عالی پریرا و خلعتبری. اگر ضربه آخر پریرا به مدافع راه‌آهن برخورد نمی‌کرد هت‌تریک این مهاجم برزیلی کامل می‌شد.


شرح گل‌ها:

1-0 سپاهان؛ دقیقه 30 : پاس محرم نویدکیا به داخل محوطه جریمه مهدی شریفی را صاحب توپ کرد. شریفی با استفاده از خروج دروازه‌بان حریف پاس به بیرون داد تا پریرا گل اول بازی را وارد دروازه ننریچ کند.

2-0 سپاهان؛ دقیقه 60 : باز هم محرم نویدکیا با پاسی عالی خلعتبری را صاحب توپ کرد. پاس به بیرون خلعت، رها کردن توپ از توسط پریرا و بغل پای مهدی شریفی در موقعیتی عالی، یعنی گل دوم سپاهان.

3-0 سپاهان؛ دقیقه 73 : پاس به جلوی فوزیل موسی‌اف از جناح راست و بغل پای پریرا در تقابل با ننزیچ سپاهان را صاحب گل سوم کرد.


حاشیه:

*محرومیت احسان حاج‌صفی و وریا غفوری باعث شد سپاهانی‌ها این بازی را در غیاب دو مدافع چپ و راست و ملی‌پوش خود آغاز کنند.

* وزش باد شدید در فولادشهر که در نیمه اول کاملا به ضرر سپاهانی‌ها بود شرایط خاصی را برای این تیم ایجاد کرد. حتی در یک صحنه جالب، ضربه کاشته شهاب گردان از کنار دروازه بعد از اینکه از خط میانی زمین عبور کرد دوباره به شکلی عجیب به زمین سپاهان برگشت و راهی اوت شد!


اتفاق ویژه:

در جریان نیمه اول، یکی از توپ‌های مسابقه به میان تماشاگران رفت اما تماشاگرلان اصفهانی به هیچ عنوان قصد پس دادن توپ را نداشتند!! در نهایت این ماجرا با حضور جدی مسئولان مسابقه و پس گرفتن توپ از تماشاگران ختم به خیر شد.


بازیکن برتر:

محرم نویدکیا، خلعتبری، شریفی و تمامی بازیکنان سپاهان روز خوبی را سپری کردند. اما عنوان بازیکن برتر را به لوسیانو پریرای برزیلی می‌دهیم که بیشتر از تمام بازی‌های این فصلش در موقعیت گلزنی قرار گرفت و با وجود اینکه نصف بیشتر این موقعیت‌ها را هدر داد دو گل از سه گل تیمش را به ثمر رساند

     
آی اسپورت
2015-04-24 19:14:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر