فهرست
کدام بذر؟ چه کاشته‌ایم؟
کدام بذر؟ چه کاشته‌ایم؟

کدام بذر؟ چه کاشته‌ایم؟

آی‌اسپورت- دو‌نماینده محبوب ایران بازی‌های رفت خود در لیگ قهرمانان آسیا را واگذار کردند. دو شکستی که از جهات بسیار با هم فرق داشتند اما نقطه مشترک‌شان محصولی بود که بذر بی‌مبالاتی و مدیران ناکاربلد و فوتبال مخالف با بخش خصوصی به وجود آورده است. فوتبال ما متفاوت با قطر است زیرا فوتبال ما درگیر چانه‌زنی برای رفع بدهی‌های بی‌کران پرسپولیس و استقلال و کسب اجازه برای ورود به بازی‌های لیگ قهرمانان است و قطر در پی آن است که جام جهانی ۲۰۲۲ را به بهترین وجه برگزار کند. به واقع جالب است که دو جام جهانی پیشین و آینده در کشورهای همسایه ما انجام گرفته است ولی ما هیچ از آنها یاد نگرفتیم و همچنان بی‌اعتنا به فاکتورهای اصلی موفقیت در جهان فوتبال هستیم.

اما نگاهی به بازی پرسپولیس می‌افکنیم. پرسپولیس در محرومیتی که مدیرانش به همراه طارمی ساخته‌اند نه تنها تقویت نشده که با کوچ چند بازیکنش تضعیف هم شده است اما در این بازی هم قصه بازی قبل خود در لیگ داخلی در برابر نفت را تکرار کرد. آنها نیمه اول را خوب شروع کردند در یک غافل‌گیری گل خورد اما در نیمه دوم‌ کیفیت تیمی بهتری را به نمایش گذاشتند. پرسپولیسی‌ها به خوبی منافذ تدافعی را می‌بندند، در میانه میدان توپ‌ها را صاحب می‌شوند و زمانی که عالیشاه را در کنار علیپور در خط حمله دارند بسیار زهردار ظاهر می‌شوند اما این دو بازیکن به رغم زحمات زیادی که می‌کشند مشکل زدن ضربه آخر را دارند و خصوصیات یک مهاجم زهردار را نشان نمی‌دهند؛ در آفساید قرار گرفتن علیپور به راحتی رخ می‌دهد.

مشکل بعدی پرسپولیس عدم شوت‌زنی موثر است. نورالهی وکامیابی‌نیا و رسن و نعمتی شوتهای خوبی نمی‌زنند. یکی دیگر از مشکلات اصلی پرسپولیس در فاز انتقال توپ در فاز تهاجمی ضعف شدید مدافعان کناری‌اش در حمله است. مدافعان کناری پرسپولیس نفوذها و سانترها موثر و حرکات ترکیبی مناسبی با هافبک‌های چپ و راست ندارند. پرسپولیس از ضربات ایستگاهی چون کرنر و موقعیت‌های پشت محوطه جریمه به راحتی عبور می‌کند.

پرسپولیسی‌ها برابر حریف قطری‌شان کمی ارزیابی بیش از اندازه داشتند و حالا در بازی برگشت می‌توانند با شرایط روحی بهتری وارد بازی شوند. در کل بر خلاف آبی‌های ایران سرخ‌ها چندان مستحق شکست نبودند اما وقتی تیمهای‌مان با سو مدیریت خلع سلاح می‌شوند نباید آنها را شماتت کنیم زیرا ما بذر ترس و بی‌مبالاتی کاشته‌ایم.

 

t.me/tourajfootball45

۲۰ ۶  
آی اسپورت
2018-08-29 02:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
كسري
چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۳:۱۷
واقعا خيلي فرق هست بين تيم و باشگاه پرسپوليس با تيم و باشگاه كيسه واقعا خيلي فرق هست بين نتيجه ي ما و نتيجه اي كه كيسه كشان گرفتن ،بايد براي تيم ما كلاه از سر برداشت براي تيمي كه قريب يك سال هست كه با سيزده بازيكن داره بازي ميكنه تو همه ي بازيها هم شركت داره و هيچ گونه حمايتي هم نميشه (نمونه ي نزديكش همين بازي با صنعت نفت و فاصله ي زماني كمش در حالي كه الدحيل ده روز استراحت داشت)اونطرف تيم لوس و نتري هست كه هر سال بيشترين خرج و بيشترين يارگيري رو داره ولي مفتضح ترين نتايج رو ميگيره و هر روز هم بيشتر لي لي به لا لاش ميزارن نمونه ي كامل اونهم تيتر روزنامه هاي كثيف ورزشي قبل از بازي كيسه با السد و ما با الدحيل در حالي كه بيشترين حمايت مردمي رو تيم ما داره ،پس اقاي نويسنده لطفا مارو با اينها قياس نكن كه يك نوع بي احترامي به ماست و خواهشا به اين موضوع پرداخته بشه البته فرمودين كه دو شكستي كه از بسياري جهات فرق داشتن ولي بخاطر ناراحت نشدن اين بچه ي لوس و ننر وزارت ورزش سريع مشكلات دو تيم رو وسط ميكشن تا به تريج قباي اين جماعت وقيح برنخوره،ما تيمي بوديم كه تعويضي اي نداشتيم تا بازي رو در بياره ولي اونها دو تيم كامل رو نيمكت دارن ولي بازهم صداي عرعر و اعتراضشون بلنده،واقعا فرق هست بين مربي باشخصيت و متعهد به كار و منضبط با كسي كه براي خوش گذراني و عيش و نوش تمرينات تيمش رو عقب انداخت و از ترس اماده نبودن و باخت سنگين حتي به تقويم فوتبالي يه كشور بي احترامي ميكنه تا عربده كشهاي اونها عقده هاشون رو سر وزير و خانواده و پسرش خالي كنن.اينجا بازهم ميگم دوستان كيسه كشي كه تريپ روشن فكري برميدارنو ميان ميگن كه نبايد به هم توهين كرد در حالي كه يك سال هست انواع توهين هارو ميكنن لال بودن و الان هم منتظر باخت سنگين ما بودن تا بازهم توهين كنن و دوستان مثلا پرسپوليسي هم جوگير ميشن ،بگم كه ما با كيسه هيچ وجه مشتركي نداريم و خيلي تفاوت داريم با اون جماعت وحشي و فرق بزرگمون اين هست كه لباس تيم عربي رو نميپوشيم يا صورتمون رو اسم عبدالرحمان حكاكي نميكنيم يا كليپ دروغين نميسازيم تا هموطن عرب رو برعليه هموطن ديگه بشورونيم تا از اين نمد كلاهي براي خودمون درست كنيم و خيلي فرقهاي ديگه ما تيم ٧٠. درصد مردم هستيم نه تيم حكومت.
فرشید
چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۰۲
امید نورافکن امید ابراهیمی شجاعیان تیام جبارف و حسینی کدوم تیمی تو دنیا وقتی میرسه به این مرحله از مسابقات اینهمه بازیکناشو میزاره برن حداقل پرسپولیس اگه بازیکن از دست داده تیمشو به موقع بست ولی استقلال وسط نقل انتقالات مدیرعاملش عوض شد بعدش هم اینا دولتی ان همیشه طرفداری اون تیم فکر میکنن به اون یکی دارن بیشتر حال میدن در صورتی که اینجوری نیست اگه خصوصی بشن حداقل همین یه مشکل حل میشه
۳
و.ب
چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۲۲
اقای فرشید از پرسپولیس هم بازیکنان خوب جدا شدن بدون جایگزین. اصلا مگه قرار بوده اینا همیشه تو تیم تون بمونن؟؟؟ پس وظیفه سرمربی چیه این وسط؟اینکه با بازیکنان ستاره نتیجه بگیری رو همه بلدن ایا میتونه از معمولیا ستاره بسازه؟
۸
.
چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۵:۳۴
پرسپولیس محروم نبود راحت میرسید فینال
110
چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۴۷
چطور پرسپولیسی که بیشتر از یکساله ترمیم نشده و با رفتن بازیکنانش دستش و نیمکتش خالیه با سوگلی ننر حکومت مقایسه میکنید که هربار با جیغ و داد بازیکن گرفتن؟؟؟؟
-
چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۵۹
1
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر