فهرست

فرکی: باید حریف را دورقمی می کردیم/ کارمان سخت تر از سایر مدعیان است

آی اسپورت- بعد از تراکتور و پرسپولیس، راه آهن تبدیل به سومین قربانی هفته های اوج گیری سپاهان در جدول رده بندی شد. پیروزی پرگل طلایی ها در فولادشهر، آن ها را در مسیر قهرمانی باقی نکه داشت. حسین فرکی البته آنقدرها هم از نتیجه راضی نبود و اعتقاد داشت که تیمش باید حریف را دورقمی می کرده است! هواداران کمک کردنداین پیروزی را به مردم اصفهان تبریک می‌گویم. حضور هواداران در این بازی به ما کمک کرد. بازیکنان ما یک روز خیلی خوب را داشتند و علی رغم بازی خوب و خلق موقعیت‌های زیاد برنده هم شدند. از موقعیت‌هایمان به طور کامل استفاده نکردیم.اگر توپ‌هایمان گل می‌شد شاید نتیجه 2 رقمی می‌شد. این 3 امتیاز خیلی به ما کمک می‌کند.

 

بازی حساب شده بود: مقابل تیمی بازی می‌کردیم که شرایط سختی داشت. در نیمه اول در شرایط مخالف باد گل زدیم و باد در نیمه دوم به سودمان شد. حریف نمی‌خواست گلی بخورد و می‌دانستیم که سختی کارمان تا زدن گل اول است. بعد از زدن گل اول می‌خواستیم بر تعداد گل‌هایمان بیافزاییم. بازی حساب‌شده‌ای انجام دادیم. امیدوارم در ادامه لیگ هم بتوانیم برنده شویم و در 2 بازی آخر از حضور هواداران هم استفاده کنیم. باید دید در روز آخر لیگ چه اتفاقی می‌افتد.

 

امیدوارم این روند ادامه پیدا کند: کارمان خیلی سخت‌تر از سایر مدعیان است. آنها بازی رودررو دارند و در این مسابقات یک طرف سود می‌برد. تیم‌هایی که در انتهای جدول هستند چیزی برای از دست دادن ندارند و این مسئله کارمان را سخت می‌کند. از زمانی که به سپاهان آمدیم در هر بازی شرایط سختی داشتیم. در زمان‌های مختلف به حریفان سخت خوردیم و در شرایط عادی به حریفان وسط جدولی نخوردیم. همواره در سخت‌ترین شرایط به حریفان پائین و بالای جدولی خوردیم. امیدوارم روند خوبمان ادامه پیدا کند. باید در دیدارهای خودمان برنده شویم آنوقت هر اتفاقی در جدول بیفتد به سودمان خواهد بود.

 

قانون اخطارها ایراد دارد: به بازیکنان همیشه اعلام می‌کنیم کدام نفرات یک کارته یا دو کارته هستند و می‌خواهیم دقت بیشتری انجام دهند. در صحنه‌ای که خلعتبری  کارت گرفت اتفاق خاصی نیفتاد. درخواستم از شما این است که به این مسئله اشاره کنیم که وقتی فوتبال آماتور داریم و بازیکن پول حرفه‌ای می‌گیرد اشتباه است که بازیکن با 2 کارت زرد محروم شود این مسئله به ضرر باشگاه است. این مسئله درست نیست و انشاالله این مشکل حل شود. در برخی کشورهای اروپایی بازیکن با 5 کارت زرد جریمه می‌شود این قانون اشکال دارد. در تیم کار قوی انجام می‌دهیم باید دقتمان را بالا ببریم. در پایان فصل قرار داریم. این مسئله برای من تازه شروع کار است. یک مربی برای ارائه تفکرات خود یک فصل یا 2 فصل زمان نیاز دارد. در خلق موقعیت بسیار قوی هستیم. باید تمرین کنیم تا به شرایط بهتری برسیم.

 

محرم بایستد هم خوب است: محرم نویدکیا برای سپاهان یک نعمت است و از حضور او خوشحال و راحت هستیم. خدا رو شکر او شرایط خوبی پیدا کرده و در یک زمان کم توانست به آمادگی زیادی برسد این مسئله کار قابل تقدیری است از او تشکر کردم. نویدکیا اگر در زمین هم بایستد برایمان خوب است. هر چیزی نیاز به زمان دارد توپ و میدان را خوب در اختیار گرفتیم. شرایط تیم را بهتر کردیم. در تمرینات روی برنامه‌هایمان کار می‌کنیم در برخی روزها شرایط به دلخواه شما است و در یک روز شرایط بسیار بد است. امروز شرایط به دلخواه ما بود و اینکه برنده شدیم مناسب بود. به بازیکنان گفتم به خاطر برد به شما تبریک نمی‌گویم بلکه عملکرد امروز تیم تبریک داشت البته باید بیشتر قدر موقعیت‌هایمان را بدانیم و امروز میـتوانستیم فاصله را کم کنیم.

 

به تمرکز نیاز داریم: قبل از بازی در جلسه تیمی به بازیکنان تأکید کردم که تمرکز لازمه کار ما است. عدم تمرکز اگر دقت کنید گل‌هایی که زده و خورده مربوط به شروع بازی، شروع نیمه دوم و پایان نیمه اول و نیمه دوم است. در این زمان ها تیم‌های غافلگیر می‌شود و اگر تمرکز لازم نباشد نتیجه حال نمی‌شود. در دو بازی آخر در دقایق پایانی گل زدیم. باید به این مسئله دقت کنیم تا در این دقایق گل نخوریم. این قانون فوتبال است و در خیلی از بازی‌های در این دقایق گل رد و بدل می‌شود. حفظ گل در 5 دقیقه بعد از اینکه گل زدید کار خیلی سخت است در این دقایق از بازیکنان خواستیم بیشتر تمرکز کنند.

     
آی اسپورت
2015-04-24 20:14:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر