فهرست
گزارش کامل آی‌اسپورت از تفاهم‌نامه تهران: کی‌روش می‌ماند
گزارش کامل آی‌اسپورت از تفاهم‌نامه تهران: کی‌روش می‌ماند

گزارش کامل آی‌اسپورت از تفاهم‌نامه تهران: کی‌روش می‌ماند

آی اسپورت - آخرین جلسه مشترک علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، رضا حسنی‌خو نماینده وزارت ورزش و کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی با یک توافق مشترک به پایان رسید. توافقی که در آن کی‌روش قول حمایت‌های لازم را از فدراسیون و وزارت ورزش گرفت و متعهد شد با تمام توان و در چارچوب اختیاراتش برای رساندن ایران به جام جهانی 2018 تلاش کند. در پایان جلسه، دو طرف تفاهم‌نامه‌ای با این مضمون امضا کردند:

«1- مقرر شد سرمربی تیم ملی طبق توافقی فی‌مابین به وظایف خود عمل کند.

2- برنامه‌های تیم ملی باید با شرایط و امکانات موجود برگزار و به سازمان‌های مربوطه ارائه شود.

3- فدراسیون فوتبال موظف است نسبت به شرایط موجود امکانات و ملزومات لازم را برای تیم ملی فراهم کند.

همچنین با توجه به سال همدلی و همزبانی دولت و ملت همه موظف به حمایت از سرمربی تیم ملی هستند و بخش مدیریت فدراسیون فوتبال باید به صورت کامل این موضوع را مدیریت کند.»

با این توافق، ماندن کی‌روش هم قطعی شده و سرمربی تیم ملی قصد فسخ یک طرفه قراردادش را ندارد. کی‌روش در پایان جلسه با کفاشیان و حسنی‌خو گفت برای رساندن تیم ملی به جام جهانی قول حمایت همه جانبه گرفته است: «جلسه خیلی خوبی داشتیم. بعد از جلسه با کفاشیان صحبت کردم و گفتم نقطه نظرات بسیار خوبی در جلسه امروز رد و بدل شد. ورود حسنی‌خو از سوی وزارت ورزش به جلسه من و کفاشیان بسیار مثبت بود تا برای موفقیت تیم ملی حمایت همه جانبه را داشته باشیم. مهمترین مسئله این است که باید تمام امکاناتی را که برای موفقیت در جام جهانی مهم است، فراهم کنیم. چنانچه شرایط و امکانات مهیا باشد امکان موفقیت در جام جهانی وجود خواهد داشت.» او ترجیح می‌دهد به جای قول رسیدن به جام جهانی، درباره تعهدش به ایران صحبت کند: «مبنای موفقیت‌های بزرگ، حمایت‌های بزرگ است. هم‌اکنون زمان متعهد شدن است. الان زمان قول دادن نیست، زمان انجام تعهد است. بنا بر قول‌ها و وعده‌ها نمی‌توانیم موفق شویم. فقط تعهد است که باعث موفقیت می‌‌شود. تنها راه موفقیت این است که با تعهد کامل راهکاری مناسب پیدا کنیم. در حال حاضر خوش‌بین هستم و با نگاهی مثبت دنبال راهکار خواهم بود اما دیگر زمان قول دادن تمام شده است. از این مرحله به بعد همه باید دست به دست هم داده و راهکار ارائه دهیم. با اتحاد و یکدلی می‌توانیم موفق باشیم.»

علی کفاشیان هم قول داد هر چه زودتر مشکل مالیاتی و ممنوع الخروجی کی‌روش را حل کنند: «این مسئله همچنان ادامه دارد اما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا مشکل کی‌روش حل شود. واقعیت این است که این موضوع باید به دست مسئولان بالادستی حل و فصل شود. حل شدن این مشکل زمان ندارد و احتمالا تا چند روز آینده مشکل ممنوع‌الخروجی سرمربی تیم ملی حل خواهد شد.» قرار است کی‌روش امروز برای ارائه برنامه‌هایش در جلسه هیات رئیسه فدراسیون حضور پیدا کند: «خوشبختانه جلسات خوبی با کی‌روش برگزار کردیم و قرار است او با هیئت رئیسه هم جلسه‌ای داشته باشد تا برنامه‌های 4 ساله‌اش را ارائه بدهد. در 2، 3سال آینده مسابقات مقدماتی جام جهانی را داریم و می‌خواهیم به جام جهانی آینده صعود کنیم.»

     
آی اسپورت
2015-04-25 15:41:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر