فهرست
عکس روز: زن‌ها و استادیوم؛ مسلم‌تر از انرژی هسته ای!
عکس روز: زن‌ها و استادیوم؛ مسلم‌تر از انرژی هسته ای!

عکس روز: زن‌ها و استادیوم؛ مسلم‌تر از انرژی هسته ای!

آی اسپورت- تیمِ تنگدست بچه های ام آی اس، فاصله ای با سقوط به رقابت های لیگِ یک ندارد. رویای کوتاه لیگ برتری برای مسجدسلیمانی ها دارد تمام می شود و آن ها، همان هایی که روی هر نقطه ای شهرشان که دست بگذاری یک «اولین» از آن بیرون می زند، دوباره باید کلیدهای خانه فوتبالی همه این سال ها را تحویل بگیرند و ساکنِ لیگِ یک شوند. این چند مسابقه، آخرین فرصت های مسجدسلیمانی ها برای دیده شدن است. آخرین فرصت ها برای اینکه خانم ها، پشت درب های بسته و سکوهای پر استادیوم در کنار بنر زردرنگ شان بنشینند. بنری که روش نوشته اند :«استادیوم رفتن، حق مسلم ماست».

«حق مسلم» از آن دست عبارت هایی بود که به واسطه بالادستی ها وارد ادبیات عامیانه مردم شد. ابتدا این عبارت تنها به انرژی هسته ای می چسبید اما مردم، رفته رفته پی بردند که حقوق مسلم دیگری هم دارند که منشا خیلی های شان کاملا داخلی است. حالا، در روزهای امیدوارکننده مردان سیاست خارجی، انتظار می رود در بخش دیگری از کابینه، اتفاقاتی رقم بخورد که همه سال های محرومیت بانوان از حضور در استادیوم های ورزشی ایران را به پایان برساند. این بحث حالا از همیشه جدی تر دنبال می شود.

مسجدسلیمان تنها چند هفته دیگر مهمان رقابت های لیگ برتر خواهد بود، کسی چه می داند، شاید وقتی دوباره، صداو ساز در شهر از صعود به لیگ برتر خبر دادند، این بار خانم ها روی سکوهای ورزشگاه حاضر باشند.

     
آی اسپورت
2015-04-25 16:12:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر