فهرست
پلاتینی: مسی و رونالدو تا 10 سال دیگر می توانند برنده توپ طلا شوند
پلاتینی: مسی و رونالدو تا 10 سال دیگر می توانند برنده توپ طلا شوند

پلاتینی: مسی و رونالدو تا 10 سال دیگر می توانند برنده توپ طلا شوند

آی اسپورت- میشل پلاتینی، رئیس یوفا، معتقد است لیونل مسی و کریستیانو رونالدو می‌توانند تا 10 سال آینده بارها توپ طلای فوتبال جهان را کسب کنند.

رونالدو ور مسی در 6 سال اخیر تنها برندگان توپ طلا بودند و پلاتینی که خود سه بار این جایزه را به دست آورده، معتقد است این دو ستاره می توانند در یک دهه آینده، همچنان بهترین بازیکنان دنیا باقی بمانند.

رییس یوفا در گفت‌وگو با مجله فرانسوی "ژورنال دیماچه" درباره مسائل مختلفی به صحبت پرداخت که در ادامه می خوانید"

* یورو ۲۰۱۶ در فرانسه

فرانسه شرایط خوبی برای میزبانی جام ملت‌ها دارد. شرایط بازسازی ورزشگاه‌ها باید به بهترین شکل انجام شود. نمی‌توانم بگویم فرانسه می‌تواند میزبانی بهتری نسبت به جام جهانی ۱۹۹۸ داشته باشد یا خیر اما اکنون وقت آروز کردن درباره میزبانی جام ملت‌هاست و این که بتوانیم از ۲۳ کشور مهمان به خوبی پذیرایی کنیم.

* قدرت بایرن در اروپا

سه سال پیش نیز چنین اتفاقی برای بارسلونا افتاد. اما آن بارسلونا نتوانست به دو قهرمانی پی در پی در لیگ قهرمانان اروپا دست یابد. بایرن هم هنوز نتوانسته به این مهم برسد. بایرن و بارسلونا فوتبالی بازی می‌کنند که از لحاظ تکنیکی در سراسر جهان شناخته شده است.

* قهرمانی‌های پاری‌سن‌ژرمن

اگر خودم را هوادار پاری‌سن‌ژرمن بدانم آنها من را به حمایت از قطری‌ها متهم می‌کنند و اگر بگویم که آنها قهرمان نمی‌شوند من را می‌کشند.

* لیگ فرانسه

تنها یک تیم در لیگ فرانسه است، آن هم پاری‌سن‌ژرمن که فکر می‌کنم تا ۱۰ سال بتواند پشت سر هم قهرمان شود. البته تیم‌های دیگری هم هستند که در تعقیب پاری‌سن‌ژرمن به سر می‌برند، اما فکر نمی‌کنم که قدرت آنها به قدرت پاری‌سن‌ژرمن برسد. نباید فراموش کنیم که موناکو سرمایه‌گذاری زیادی کرده تا خودش را به سطح پاری‌سن‌ژرمن برساند.

* توپ طلای ۲۰۱۳

رونالدو، مسی و ریبری هر سه عملکرد بی‌نظیری در سال ۲۰۱۳ داشتند، اما نکته متمایز کننده این بود که ریبری در همه تورنمنت‌ها به قهرمانی رسیده بود. به همین خاطر من ریبری را نه به این خاطر که فرانسوی است، بلکه به این خاطر انتخاب می‌کنم که توانست در تیم بایرن‌ مونیخ درخشش فوق‌العاده‌ای داشته باشد. مسی و رونالدو تا ۱۰ سال دیگر بارها این جایزه را کسب خواهند کرد. نیمار شاید به این جمع اضافه شود.

* تیم ملی فرانسه

دشان ۴۰ بازیکن آماده را در تیم ملی فرانسه دارد که می‌تواند تا آغاز جام جهانی به خوبی بازیکنانش را محک بزند و بهترین‌ها را به برزیل ببرد. هر کس شانس حضور در تیم ملی فرانسه را دارد. بازیکنان باید تا آغاز جام جهانی از این فرصت استفاده کنند و بهترین توانایی‌شان را به نمایش بگذارند.

* جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

شکست دادن تیم‌های آمریکای جنوبی خیلی سخت خواهد بود. برزیل، آرژانتین، اروگوئه و شیلی تیم‌هایی هستند که فکر می‌کنم بتوانند در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل عملکرد خیلی خوبی از خود نشان دهند. البته اسپانیا، ایتالیا، آلمان، پرتغال، فرانسه و انگلیس نیز می‌توانند تیم‌هایی باشند که سخت باشند.

* کاندیداتوری برای ریاست فیفا

بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تصمیمم را در این‌باره اعلام خواهم کرد. در حال حاضر ترجیح می‌دهم در این زمینه صحبتی نکنم.

     
آی اسپورت
2014-02-26 14:17:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر