فهرست
بقای رکورد چلسیِ مورینیو در دستان چلسیِ ساری
بقای رکورد چلسیِ مورینیو در دستان چلسیِ ساری

بقای رکورد چلسیِ مورینیو در دستان چلسیِ ساری

آی‌اسپورت- چلسی شنبه در استمفوردبریج میزبان لیورپول است و قصد پایان دادن به پیروزی های متوالی قرمزها را دارد.  چلسی در حساس ترین بازی هفته هفتم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه استمفوردبریج میزبان لیورپول خواهد بود و البته به جز بردن لیورپول و پشت سر گذاشتن این تیم در جدول، اهداف دیگری را نیز دنبال خواهد کرد. 

تساوی بدون گل چلسی مقابل وستهم یونایتد در ورزشگاه المپیک لندن روند پیروزی های متوالی این تیم را در عدد ۵ متوقف کرد. اما لیورپول به سرنوشت چلسی دچار نشد و از مانع هفته ششم نیز با پیروزی ۳-۰ مقابل ساوتهمپتون به سلامت عبور کرد. آن ها حال تنها ۳ بازی تا رکورد برترین شروع تاریخ لیگ برتر فاصله دارند و چلسی قصد دارد یکی از رکوردهای تاریخی خود را از چنگ لیورپول مصون نگه دارد.

رکورد برترین شروع تاریخ لیگ برتر در اختیار چلسی فصل ۰۶-۲۰۰۵ است. شاگردان ژوزه مورینیو در هر ۹ بازی ابتدایی آن فصل به پیروزی رسیدند تا ضمن خلق یک رکورد کم نظیر گام بلندی به سمت قهرمانی بردارد. در ادامه ۵ شروع برتر تاریخ لیگ برتر را مشاهده می‌کنید:

چلسی (فصل ۰۶-۲۰۰۵): ۹ پیروزی متوالی

لیورپول (فصل ۱۹-۲۰۱۸): ۶ پیروزی متوالی

چلسی (فصل ۱۰-۲۰۰۹): ۶ پیروزی متوالی

منچسترسیتی (فصل ۱۷-۲۰۱۶): ۶ پیروزی متوالی

نیوکاسل یونایتد (فصل ۹۵-۱۹۹۴): ۶ پیروزی متوالی

حتی در صورت برتری مقابل چلسی نیز، شاگردان کلوپ کار سختی برای رسیدن به رکورد چلسی مورینیو دارند چرا که آن ها در هفته هشتم در ورزشگاه آنفیلد میزبان منچسترسیتی خواهند بود. در صورت پیروزی بر این دو رقیب نزدیک لیورپول با برترین رکورد تاریخ خود (کسب ۸ پیروزی) در سال ۱۹۹۱ برابری خواهد کرد.

لیورپول برای رسیدن به رکورد چلسی در هفته نهم یک مسابقه خارج از خانه در مقابل هادرزفیلد را در پیش خواهد داشت. لیورپول با این پیروزی از رکورد ۸ پیروزی اورتون در ابتدای فصل ۹۵-۱۸۹۴ نیز گذر خواهد کرد. بعد از عبور از هادرزفیلد نیز، لیورپول در بازی مقابل کاردیف سیتی تلاش خواهد کرد به اولین تیم لیگ برتری تبدیل شود که در ۱۰ بازی ابتدایی لیگ برتر پیروز می‌شود. 

رکورد بهترین شروع ثبت شده توسط یک تیم در بالاترین سطح فوتبال جزیره متعلق به تاتنهام هاتسپر در فصل ۶۱-۱۹۶۰ با ۱۱ پیروزی متوالی در شروع مسابقات است.

۱    
آی اسپورت
2018-09-26 14:47:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر