فهرست
استتوس: خبر کوتاه بود؛ کی‌روش در ایران می ماند
استتوس: خبر کوتاه بود؛ کی‌روش در ایران می ماند

استتوس: خبر کوتاه بود؛ کی‌روش در ایران می ماند

این خبر کوتاه اما در پشت پرده ماجراها داشت. قبل از آن که به این ماجراها بپردازم، پیش بینی می کنم که خیلی ها این ماجرا \"رد\" و \"تکذیب\" کنند. اما مهم نیست، مهم این بود که کی‌روش ماند.
اما اتفاقاتی که منتهی شد به کوتاه آمدن وزارت ورزش و حتی کار به جایی رسیده که وزارتی ها شده اند موافق و حامی کی‌روش به دخالت پرزیدنت روحانی مربوط می شود. شنیده ام که در پی اعتراضات گسترده مردم در فضای مجازی و حمایت های پر رنگ اکثر رسانه ها از کی‌روش، گزارشی برای رئیس جمهور تهیه می شود و دکتر روحانی قاطعانه به وزارت ورزش می فهماند که \"باید\" کی‌روش در تیم ملی ایران ادامه دهد و به عنوان سرمربی باقی بماند. دخالت صریح اما بی سر و صدای جناب روحانی ورق را برگرداند. وزارت ورزشی که با فرستادن اسدی می خواست تیم ملی به دوران مرحوم دهداری برگردد ناچار شد زمینه ماندن کی‌روش را مهیا کند.
این اتفاق در فوتبال ایران مسبوق به سابقه است. حدود یک دهه قبل نیز فدراسیون وقت برانکو را به دلیل واهی افزایش دستمزد کنار گذاشت و همایون شاهرخی را با پرچمِ \"ایرانی گرایی\" و \"اخلاق مداری\" سرمربی تیم ملی کرد. فشار رسانه ها و البته صدای اعتراض مردم به گوش محمد دادکان و مهرعلیزاده (رئیس وقت سازمان تربیت بدنی) نرسید اما این صدا را سید محمد خاتمی، رئیس جمهور محبوب ایران شنید. در شرایطی که تیم ملی ایران می رفت با شاهرخی برای نخستین بار در تاریخ در دور مقدماتی حذف شود رئیس جمهور وقت بعد از بررسی و مشورت به مهرعلیزاده دستور اکید می دهد که برانکو در اسرع وقت برگردد. می گویند این دستور چنان قاطع بود که مهرعلیزاده غیر از\"چشم\" حرف دیگری نمی زند. برانکو چند روز بعد به تهران آمد و از فرودگاه یک راست رفت به دفتر مهرعلیزاده و کار تمام شد (البته هستند کسانی که دوست دارند تاریخ را جور دیگری روایت کنند اما این عین واقعیت بود. برای تکذیب این بخش هم آماده هستم! )
از پرزیدنت حسن روحانی متشکریم، و امیدواریم این میزان از حساسیت را در مورد مدیریت استقلال و پرسپولیس هم به خرج دهند و جلوی انهدام این دو تیم توسط وزارت ورزشِ کابینه شان را بگیرند. ایشان حتماً صدای میلیونها هوادار دل خونِ این دو تیم را هم خواهند شنید.

پی نوشت: دلیل اصلی نوشتن این پُست این بود که هواداران فوتبال بدانند در ایران گوش بالاترین مقام اجرایی باز است و صدای آنها را می شنود و برای نظرشان احترام قائل است. هواداران استقلال و پرسپولیس نباید ناامید شوند، باید صدای شان را به پرزیدنت روحانی برسانند تا از انهدام این دو تیم جلوگیری کنند.


علی حق شناس- روزنامه‌نگار

     
آی اسپورت
2015-04-25 23:28:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر