فهرست
چک نه؛ پورشه ها دردسر ساز شدند!
چک نه؛ پورشه ها دردسر ساز شدند!

چک نه؛ پورشه ها دردسر ساز شدند!

آی.اسپورت-رضا نجدی-خبر بازداشت سرپرست پرسپولیس تا دیروز رسمیت نداشت اما امروز با اعلام این موضوع از سوی پروین همه چیز علنی شد.
در برخی رسانه ها بازداشت سرپرست پرسپولیس را به سبب چک های شخصی او ذکر کرده اند اما ماجرا ارتباطی به چک ندارد و به بحث شرکت صدرا و «شرکت تعاونی مراکز اسقاط و بازیافت خودرو فرسوده کشور» مرتبط است.
پس از روی کار آمدن "محمد رویانیان" در ستاد حمل‌ونقل‌وسوخت کشور دولت طرحی با عنوان «تعاون و تکریم برای اسقاط خودروهای فرسوده» اجرا کرد و تعاونی با عنوان «شرکت تعاونی مراکز اسقاط و بازیافت خودرو فرسوده کشور» تاسیس شد که تحت نظارت ستاد مدیریت حمل‌ونقل‌وسوخت کشور فعالیت می‌کرد و عواید اسقاط خودرو به جیب این شرکت می‌رفت.
مدیرعامل شرکت تعاونی اسقاط و بازیافت خودرو «م- ر» است.او از اعضای هیئت مدیره شرکت «صدرا سیستم پاسارگاد» است. شرکت صدراسیستم پاسارگاد به شماره ثبت 338091 شرکتی بود که رویانیان پس از ورودش به پرسپولیس با آن قرارداد بست تا از طریق آن تجارت کند و پولش را به پرسپولیس ببرد.م-ر که در پی درگذشت یکی از بستگانش سایت باشگاه پرسپولیس با عنوان مشاور اقتصادی باشگاه به او تسلیت گفته بود همچنین عضو هیئت مدیره و سهامدار شرکت بازرگانی «سپان» با موضوع اسقاط خودروهای فرسوده و عضو هیئت مدیره و سهامدار شرکت «آسانپارک»، نماینده انحصاری "کمپانی" هیوندای در زمینه آسانسور، پله برقی و... نیز هست.
شرکت صدرا در یکی از اولین اقدامات خود با یک شرکت بین‌المللی تولید ورق‌های گالوانیزه و آلومینیومی در خاورمیانه قرارداد بست. براساس قرارداد منعقد شده این شرکت بین‌المللی که ورق‌های گالوانیزه و آلومینیومی تولید می‌کند  قرار بود نمایندگی انحصاری خود را در ایران دایر می‌کند و سود فروش محصولات این شرکت عاید باشگاه پرسپولیس شود.
 
آبان‌ماه سال گذشته هم سایت باشگاه پرسپولیس نوشت: «محمد رویانیان که به‌منظور عقد قراردادهای اقتصادی و ورزشی به امارات سفر کرده است ظهر امروز با یک شرکت بین‌المللی تولید ورق‌های گالوانیزه و آلومینیومی در خاورمیانه قرارداد بست. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در راستای خودکفایی این باشگاه و درآمدزایی از طریق فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و ورزشی شرکت هلدینگی را به ثبت رسانده که نمایندگی‌های آن در اربیل عراق و کوالالامپور مالزی دایر شده و به‌زودی یکی از این نمایندگی‌ها در برزیل و دبی آغاز به کار خواهد کرد.»
سعید شیرینی نایب رییس شرکت صدرا سیستم پاسارگاد بود و این شرکت حمایت های مالی زیادی از پرسپولیس داشت.
چندی پیش«م-ر» توسط شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت بازداشت شد. او در بازجویی ها در خصوص برخی سو استفاده های مالی شرکت هایی که به سبب فعالیت هایی در زمینه اسقاط خودرو به نحوی به دولت مرتبط بودند پای باشگاه پرسپولیس را به میان کشید.
در یکی از این موارد وضعیت  8 دستگاه خودرو شامل پورشه، بنز، بی . ام .و ، هیوندا مورد بررسی قرار گرفت که بدون هیچ وجهی از شرکت خارج شده اند. او اظهار داشته بود که این خودروها به دستور رویانیان تحویل باشگاه پرسپولیس گردیده و هیچ سند و مدرکی هم در این زمینه وجود نداشت.
بررسی های قضایی سبب گردید تا مشخص شود یکی از پورشه ها به نام یکی از بازیکنان پرسپولیس«ح-ع» سند خورده و همه چیز علیه شیرینی شد. او که تا حالا منکر موضوع و هر گونه انتسابی به این داستان بود پایش به پرونده باز شد و حالا هم از عصردوشنبه  به همین دلیل بازداشت گردیده تا تحقیقات لازم صورت گیرد.
حال باید منتظر ماند و دید وضعیت سرپرست 37 ساله پرسپولیس به کجا ختم خواهد شد.
     
آی اسپورت
2014-02-26 14:48:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر