فهرست
فابرگاس در گینس؛ سریع‌ترین ۱۰۰ پاس گل
فابرگاس در گینس؛ سریع‌ترین ۱۰۰ پاس گل

فابرگاس در گینس؛ سریع‌ترین ۱۰۰ پاس گل

آی اسپورت – سسک فابرگاس قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۰ و قهرمان دو دوره از رقابت های لیگ برتر به شمار می‌آید. اما نام او حالا با ثبت یک رکورد در لیگ برتر به زودی (در سال ۲۰۱۹) وارد کتاب رکوردهای گینس خواهد شد. نام فابرگاس از آن جهت وارد این کتاب می‌شود که هافبک ۳۱ ساله اسپانیایی موفق شده زودتر از هر بازیکن دیگری در تاریخ لیگ برتر به رکورد ۱۰۰ پاس گل دست یابد. فابرگاس این رکورد را در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶ و در دویست و نود و سومین بازی لیگ برتری خود ثبت کرد.

این پاس در جریان برتری ۴-۲ آبی ها مقابل استوک، گل ویلیان وینگر برزیلی چلسی را ساخت تا فابرگاس با انجام ۷۴ بازی کمتر از رایان گیگز، اسطوره ولزی منچستریونایتد پاس گل های خود را سه رقمی کند. گیگز بعد از ۳۶۷ بازی برای شیاطین سرخ به ۱۰۰ پاس گل رسید.

به جز رکورد مرتبط با فابرگاس، چند رکورد دیگر از رقابت‌های فصل اخیر لیگ برتر نیز در سال ۲۰۱۹ وارد گینس می‌شود. محمد صلاح با ۳۲ گل (بیشترین تعداد گل به ثمر رسیده در یک فصل لیگ برتر) و گلزنی در ۲۴ بازی (بیشترین تعداد بازی در یک فصل که یک بازیکن در آن ها موفق به گلزنی می‌شود) یکی از این ورودی هاست. همچنین هری کین نیز نام خود را با دو رکورد وارد این کتاب می‌کند. او با ۳۹ گل بیشترین تعداد گل را در یک سال میلادی لیگ برتر به ثمر رسانده و با ۶ هت‌تریک، بیشترین تعداد هت‌تریک در یک سال میلادی را در تاریخ لیگ برتر به نام خود ثبت کرده است.

منچسترسیتی هم با ۴ رکورد وارد گینس می‌شود: بیشترین امتیاز در یک فصل (۱۰۰ امتیاز)، بیشترین پیروزی در یک فصل (۳۲ برد)، بیشترین گل در یک فصل (۱۰۶ گل) و بیشترین پیروزی متوالی (۱۸ برد)

 

90tv

     
آی اسپورت
2018-10-17 11:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر