فهرست
کالدرون: در خط حمله خطرناک نیستیم
کالدرون: در خط حمله خطرناک نیستیم

کالدرون: در خط حمله خطرناک نیستیم

آی اسپورت - گابریل کالدرون در نشست خبری بعد از شکست مقابل سپاهان گفت: ابتدا دوست دارم به تیم سپاهان تبریک بگویم که بازی خوبی انجام داد. به بازیکنان تیم خودم هم تبریک می‌گویم که خوب مبارزه کردند. در نیمه اول فرصت گل داشتیم و اگر در این بازی‌ها فرصت گل را استفاده نکنید، به مشکل برمی‌خورید. متأسفانه دو روز ریکاوری کمتر داشتیم و همین مسئله خودش را در 15 دقیقه پایان بازی نشان داد. دیدید که بازیکنانم در پایان بازی خسته بودند، اما در سایر دقایق بازی با تیم سپاهان برابر بودیم.

*آمار ما با سپاهان برابر بود

ما در نیمه اول هم با محمد نادری و هم با جونیور فرصت گلزنی داشتیم. در این نوع بازی‌ها اگر از موقعیت‌های گل استفاده نکنید، شرایط سخت می‌شود. آمار بازی را هم نگاه کنید، آمار دو تیم برابر است. چیزی که برای دو تیم تفاوت ایجاد می‌کند، همین موقعیت‌هاست.

*از قهرمان اروپا بیشتر دویدیم

من گفتم دو روز ریکاوری کمتر ما نسبت به تیم حریف، در 15 دقیقه آخر خودش را نشان داد. این خستگی است و همان‌طور که گفتم تیم ما برابر و حتی بیشتر از تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان اروپا هستند، دوندگی دارد. به نظرم دو روز ریکاوری کمتر خستگی ایجاد می‌کند و تیم من از نظر فیزیکی خوب است. اگر از آن دو فرصت گل در نیمه اول استفاده می‌کردیم، این خستگی هم خودش را نشان نمی‌داد. تیم ما 80 دقیقه در سطح خوب مبارزه کرد، اما در حمله آن‌طور که باید خوب ظاهر نشدیم.

*بازیکن داشتیم که به داور لگد زده است اما...

هر بازیکنی برای خودش شخصیتی دارد و اگر ببیند بی‌عدالتی در بازی می‌شود، اعتراض می‌کند. داور هم همیشه حق دارد. من دوست دارم، یک بار دیگر آن تصاویر و ویدئوهایی که داور کارت زرد داده را مرور کنید. برای تمام تیم‌ها این کار را انجام دهید. اینجا داور به یک بازیکن که لگد می‌زند کارت زرد می‌دهد و کنعانی‌زادگان می‌آید تا به داور نزدیک شود که کارت زرد می‌گیرد! این عادلانه نیست که یک نفر لگد بزند و کارت زرد بگیرد و یک نفر هم که خیلی محترمانه می‌خواهد با داور صحبت کند، کارت زرد بگیرد. باز هم می‌گویم، حق با داوران است، اما دوست دارم باز هم این معیارها را مرور کنند. داوران سطح بالا بازی‌هایی که در آنها تنش باشد را مدیریت می‌کنند و حتی داور با بازیکن صحبت می‌کند. تا زمانی که دو طرف یکدیگر را تحمل می‌کنند و احترام می‌گذارند، احترام بین دو طرف وجود دارد. در بازی‌هایی که تنش وجود دارد، طبیعی است بازیکن بدون بی‌احترامی به داور بخواهد با او صحبت کند.

*مشکل اصلی ما گلزنی است

وی در خصوص باخت مقابل سپاهان و تراکتور گفت: مجموعاً از روند تیم راضی هستم. حق با شماست و مطلبی که گفتید درست است. ما همچنان در خط حمله مشکل داریم و تأثیرگذاری لازم وجود ندارد. مهاجمان ما امروز به اندازه مهاجمان تیم‌های دیگر آن بُرندگی و خطر لازم را نداشتند. این یک دردسر و مشکل برای ماست.

*براندائو باید با ایران وفق پیدا کند

وی در مورد جونیور گفت: این بازیکن جوان است و چون هنوز نمی‌تواند با بازیکنان دیگر ارتباط برقرار کند، در حال وفق دادن خودش با شرایط است. تا جونیور به ریتم فوتبال ایران عادت کند، زمان می‌برد و وقتی بازیکنان نمی‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند، شرایط پیچیده‌تر می‌شود. همان‌طور که گفتم ما هنوز در خط حمله آن بُرندگی و خطر را نداریم. تیم‌های بزرگ نیاز به مهاجمان بزرگ و خطرناک دارند. من سعی می‌کنم به آنها اعتمادبه‌نفس بدهم تا شرایط بهتر شود.

*مهاجم ملی‌پوشی می‌خواستیم که به قطر رفت

بازیکنی که ملی‌پوش بود و به قطر رفت، گزینه اول ما بود. گزینه بعدی مهاجم سپاهان بود و یک گزینه دیگر هم داشتیم که به قطر رفت و نخواست به اینجا بیاید. گزینه بعدی ما مهاجم استقلال بود و یک گزینه تونسی هم داشتیم. گزینه‌های زیادی داشتم و مطلبی که شما گفتید جونیور گزینه دوم ما بوده است، درست نیست. من پنج گزینه خودم را گفتم اما براندائو به تیم آمد.

 

۳    
آی اسپورت
2019-09-26 20:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر