فهرست
پیش‌بازی: آرسنال – چلسی / یک قدمیِ قهرمانی
پیش‌بازی: آرسنال – چلسی / یک قدمیِ قهرمانی

پیش‌بازی: آرسنال – چلسی / یک قدمیِ قهرمانی

آی‌اسپورت – چیزی غیر از این از مورینیو بعید بود، اینکه مدام تاکید کند آرسنال و حتی و یونایتد و سیتی همچنان شانس قهرمانی دارند. مورینیو تمرکزِ تیمش را در آستانه اولین قهرمانیش بعد از بازگشت به استمفورد بریج در بالاترین نقطعه ممکن حفظ کرده و فقط بازی به بازی پیش می‌رود و برنامه ریزی می‌کند. امروز چلسی در امیریتس مقابلِ آرسنالی به میدان می‌رود که سالیانی بود (از دورانِ تیمِ \"تسخیرناپذیران\") چنین فرمِ آماده‌ای نداشت. جنگ کلامیِ ونگر و مورینیو هم که اصلا بدل شده به مزه‌یِ این دربی لندن. ونگر می‌گوید دفاع کردن کارِ ساده‌ایست و مورینیو جواب می‌دهد اگر ساده بود 3تا گل از موناکو نمی‌خوردی تویِ زمینِ خودت! به هرحال نکته مسلم این است که امروز هم مورینیو یکی دیگر از دژها (یا اتوبوس‌ها)یِ خودش را در امیریتس برپا خواهد کرد و بدونِ ریسک دنبالِ یک کلین شیت خواهد رفت. برایِ همین، و با توجه به درخششِ کرت زوما در خط میانی مقابلِ یونایتد، بعید نیست که جوانِ فرانسوی بازهم به رامیرز و ویلیان ترجیح داده شود. یک سورپریز برایِ آبی‌هایِ لندن هم ممکنه بازگشت غیرمنتظره‌یِ دیگو کاستا باشد، که البته احتمالش خیلی نیست. در سویِ دیگر دبوشی و جک ویلشر آماده‌یِ بازی شده‌اند، اما درخشش هکتور بلرینِ جوان راهِ بازگشتِ مدافعِ فرانسوی به ترکیبِ اصلی آرسنال را بسیار سخت کرده است.

6 بازی برایِ آرسنال و چلسی باقی مانده و چلسی 10 امتیاز بیشتر از آرسنال دارد. هنوز \"رویِ کاغذ\" نبرد ادامه دارد...

 

آمارِ کلیدی

 

1-      اولیویه ژیرو در 12 بازی گذشته‌اش 10 گل زده.

2-      آرسنالِ ونگر تنها در 5 بازیِ خانگی با اختلافِ +3 باخته. 3تا از این 5تا مقابلِ چلسی بوده.

3-      دیدیه دروگبا در 11 بازی که مقابلِ آرسنال بازی کرده 8 گل زده. هیچ تیمِ دیگری اینقدر از دروگبا در لیگ برتر گل نخورده.

4-      مورینیو تا به حال به ونگر نباخته (7 برد، 5 مساوی).

5-      آرسنال از 12 بازیِ اخیرش مقابل چلسی فقط 2تا را برده (2 مساوی، 8 باخت).

6-      چلسی در 6 بازیِ گذشته مقابل آرسنال 4تا کلین شیت داشته و فقط 2 گل خورده.

7-      در بازیِ رفت که اکتبر پیش برگذار شد، آرسنال حتی یک ضربه آن‌تارگت هم نداشت. آخرین باری که تیمِ ونگر دچار چنین وضعیتی شد سپتامبر 2003 بود در اولدترافورد.

8-      سسک فابرگاس تا اینجایِ فصل 16 پاسِ گل داده. بهترین پاسورهایِ تاریخِ لیگ برتر: تیری آنری (20تا در 2002-2003)، فرانک لمپارد (18تا در 2004-2005) و خودِ فابرگاس (17تا 2007-2008).

9-      آرسنال در سالِ 2015 ، 33 امتیاز در لیگ برتر گرفته؛ بیشتر از هر تیمِ دیگری.

10-  چلسی در 20 بازی‌ای که در سالِ 2015 انجام داده همیشه گل اول را زده.

 

 

ترکیبِ احتمالیِ دو تیم     
آی اسپورت
2015-04-26 10:25:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر