فهرست
گزارش آماری عملکرد پیرمردهای استقلال؛ دیگر دود از کنده بلند نمی شود
گزارش آماری عملکرد پیرمردهای استقلال؛ دیگر دود از کنده بلند نمی شود

گزارش آماری عملکرد پیرمردهای استقلال؛ دیگر دود از کنده بلند نمی شود

تیمی که تا چند هفته پیش یکی از مدعیان جدی قهرمانی در لیگ برتر محسوب می‌شد، حالا در صورت رقم خوردن حداکثر ٣ نتیجه نامطلوب، برای دومین‌سال متوالی از رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا باز می‌ماند؛‌ آنچه شاید نتیجه بی‌توجهی امیر‌قلعه نویی، پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر به نظر کارشناسان مبنی بر ناکارآمدی بازیکنان قدیمی و سن‌و‌سال‌دار تیم است! آیا واقعا بازیکنان قدیمی، بلای جان سرمربی ناموفق این‌روزهای استقلال شده‌اند؟ صحت و سقم موضوع از نگاه آمار قابل بررسی است. اگر بخواهیم به‌طور خاص، عملکرد آرش برهانی، حنیف عمران‌زاده، خسرو حیدری و ‌هاشم بیک‌زاده را مورد بررسی قرار دهیم به نتایج جالبی می‌رسیم.هاشم بیک‌زاده؛ کم‌نمک در زمین
بیک‌زاده این فصل ٢١ بار برای استقلال به میدان رفته؛ ١٧ بار در تمام دقایق یک بازی، ٣ بار به‌عنوان بازیکن تعویضی و فقط یک بار به‌عنوان جایگزین. اعتماد  قلعه‌نوعی به شوخ‌طبع‌ترین عضو اردوی استقلال اما با پاسخ درخوری از سوی بیک‌زاده مواجه نشد چون او فقط یک بار در دقیقه ٥٠ بازی با ذوب‌آهن برای تیمش گل زد.‌ هاشم که این فصل ٥ کارت زرد را جلوی چشمانش دیده، روی ٣ گل استقلال نقش داشته و به‌طورکلی سهمش از٣٧ گل زده استقلال، ٤ گل(کمتر از یک صدم گل در هر بازی) بوده است؛‌ آنچه به وضوح از سطح انتظارات امیر استقلال بسیار پایین‌تر است.خسرو حیدری؛ کجاست؟
داستان خسرو حیدری اما از این هم جالب‌تر است,١٦٥٧ دقیقه بازی او در این فصل استقلال، شامل ١٤ بازی ثابت در ٢١ حضور در بازی‌های این فصل استقلال می‌شود که البته تعویض در دقیقه ٧٥ بازی اخیر آبی‌ها به ١٢ بازی ثابت او از بازی ١٠ مهر ١٣٩٣ مقابل ملوان پایان داد. خسرو علاوه بر تک گلی که این فصل وارد دروازه پیکان کرد، روی ٤ گل دیگر نقش داشت اما نسبت تعداد بازی‌ها به گل‌هایش(٢٣ صدم گل در هر بازی) برازنده ملی‌پوش استقلال نیست؛ حتی اگر مهاجم نباشد. خسرو هر گاه به میدان رفته،‌ آن بازیکن زهردار گذشته نبوده پس تا وقتی اینگونه باشد، نمی‌تواند ادعای حضور ثابت در ترکیب استقلال را مطرح کند. بازیگردانی و شروع عملیات تهاجمی عمدتا موثر، کارهایی بود که قبلا به وفور از خسرو می‌دیدیم و حالا شاهدش نیستیم.آرش برهانی؛ فاجعه، فاجعه!
بهترین گلزن تاریخ استقلال (البته به دلیل محاسبه نشدن برخی گل‌های جباری در این مورد تردید وجود دارد) اوضاعی بدتر از همه دارد. آرش تنها ٣‌بازی در ترکیب اصلی تیمش حضور داشته و آخرین‌بار در دربی مقابل پرسپولیس، تمام طول بازی در خدمت تیمش بود. این گل‌نزن قهار با تنها ٢ گل زده، عملکردی بسیار بد از خود به نمایش گذاشته است. ١٣٢٨ دقیقه بازی و فقط ٢ گل، یعنی نسبت ١٥ صدم گل در هر بازی! بازیکن جنجالی جدال استقلال و ملوان، این فصل ٣ کارت زرد گرفته و درحال تجربه بدترین فصل دوران حرفه‌ای‌اش است. برهانی پایین‌ترین میزان مشارکت بین همه مهاجمان دارای سابقه حداقل ١٠ بازی در فصل جاری را به خود اختصاص داده است؛ با تنها ٣٣‌درصد مشارکت در گل‌های فصل جاری استقلال! آرش با این عملکرد ضعیف، نمادی از عوامل سقوط تدریجی استقلال با قلعه‌نوعی بود؛ بدون توجه به نشانه‌ها و بی‌اعتنا به نقدهای کارشناسانه!حنیف عمران‌‎زاده؛ بی‌دردسر و کم‌اثر
این مدافع میانی کمتر از ٥ بازیکن دیگر حاضر در این لیست به میدان رفته و در هیچ یک از ١٣ همراهی‌اش با آبی‌های شهر گل نزده است. حضور ثابت در بازی اخیر مقابل پدیده باعث شده تعداد دقایق حضور او در این فصل چهاررقمی شود؛ ١٠٣٩ دقیقه. خروجی این تعداد دقیقه بازی کردن، تاثیرگذاری روی تنها ٣ گل بوده؛ آنچه باعث شده تنها در ٢٣ صدم گل‌های این فصل استقلال نقش داشته باشد. هنوز معلوم نیست آیا استقلال با این کیفیت بازی، کماکان خواهان ماندن حنیف است یا خیر!


  ۱  
آی اسپورت
2015-04-26 14:47:42
نظر دهید

۱ نظر
رضا
يكشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۴:۱۳
این چه تحلیل آبکی بود دیگه؟ یعنی روت شد اینو بزاری توی سایت؟؟
از کی تا حالا آمار مدافعیت و با گل زدن می سنجن؟!
زشته به خدا
اگه آمار لو دادن توپ و شکست تو یک به یک و سر زنی و... رو ندارید خو مجبور نیستید اصن تحلیل بدید
شان سایت و نیارید پایین لطفا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر