فهرست
گزارش ویژه: همه مهره های بی مصرف پرسپولیس/ عجایب هفتگانه!
گزارش ویژه: همه مهره های بی مصرف پرسپولیس/ عجایب هفتگانه!

گزارش ویژه: همه مهره های بی مصرف پرسپولیس/ عجایب هفتگانه!

 آی اسپورت- فصل پرهیاهوی چهاردهم، برای پرسپولیسی ها، به خطِ پایان نزدیک شده است و تیمی که از دایی به درخشان و از درخشان به برانکو رسیده، بالاخره بآرزوی هواداران اش برای پایان بخشیدن به این فصل کابوس وار را محقق خواهد کرد. قرمزها در تابستان، بیشتر از سایر رقبا به خانه تکانی نیاز دارند. تیم محبوبِ تهرانی، در این فصل هیچگاه با «کمبود بازیکن» روبرو نبوده و همواره لیست های پر از بازیکنی داشته است. آن ها اما با «کمبود بازیکنان مفید» دست و پنجه نرم کرده اند. در بین همه مهره های پرسپولیس، هفت نفر کمترین اثر را در این فصل داشته اند. هفت بازیکنی که به نظر در فهرست اولویت های خروج از باشگاه قرار خواهند گرفت.

رضا نوروزی

قرار بود در پرسپولیس، به روزهای اوج گلزنی برگردد و خط حمله تیم علی دایی را بیمه کند. در همان هفته های ابتدایی لیگ و در جریان بازی با ملوان اما، مصدومیت دوباره به سراغ رضا نوروزی آمد. مهاجم تقریبا میلیاردی شماره 10، به هواداران تیمش قول داده بود پیش از بازی با النصر(بازی سوم در آسیا) به میادین بازخواهد گشت اما مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، چهارشنبه برای پرسپولیس به پایان خواهد رسید. بی آنکه خبری از رضا نوروزی در این تیم باشد. او فصل را با 335 دقیقه بازی و فقط یک گل، به پایان خواهد رساند تا در واقع برای هر کدام از گل هایش در این فصل، 950 میلیون تومان دریافت کرده باشد! 

مهدی دغاغله
بیش از آنکه در زمین تمرین و یا زمین مسابقه برای پرسپولیسی ها دیده شود، در کلینیک این باشگاه دیده شده است! مهدی که در نیم فصل دوم لیگ برتر سیزدهم، یکی از بهترین های فوتبال ایران بودف در تمام طول این فصل تنها یک حضور فیکس در ترکیب سرخپوشان را تجربه کرده است. مجموع دقایق حضور لیگ برتری هافبک همیشه مصدوم شماره 8 در این فصل، به عدد 105 می رسد. گل و یا پاسِ گل؟ شوخی می کنید! 

رضا خالقی فر
هنوز هم که هنوز است، هیچکس پست بازی این بازیکن در پرسپولیس را نمی داند!  خالقی فر که در روزهای حضور در فجر سپاسی و راه آهن یک مهاجم بود، در پرسپولیس پست های هافبک دفاعی، هافبک هجومی، هافبک کناری و دفاع کناری را تجربه کرده و در همه این پست ها به یک اندازه بد بوده است!  او از زمان اخراج درخشان به بعد، دیگر در هیچ مسابقه ای برای قرمزها به میدان نرفته است.

محمد عباس زاده
خیلی ها توقع داشتند روند گلزنی پدیده شماره 33 فصل گذشته سرخپوشان، در لیگ چهاردهم نیز ادامه پیدا کند. فوتبال محمد عباس زاده اما درست مثل موهایش، تغییر کرده بود. عباس زاده برای به ثمر رساندن اولین گل فصل، تا هفته پنجم منتظر ماند و در این هفته از روی نقطه پنالتی دروازه پدیده را باز کرد. عباس زاده تا به اینجای فصل، تنها 5 گل به ثمر رسانده که دو تای آن ها، از روی نقطه پنالتی وارد دروازه رقبا شده اند. حالا 11 هفته از آخرین گل او برای پرسپولیس می گذرد و این بازیکن به سختی در لیست های 18 نفره تیم قرار می گیرد.

ژوزه تادئو
در همان اولین جلسه تمرین با تیم، از استیل تادئو و اضافه وزن آشکار او مشخص بود که این بازیکن، هرگز مهره ثابتی در پرسپولیس نخواهد شد. ژوزه بعد از نمایش های فاجعه بارش برابر ذوب آهن و ملوان، به عنوان بازیکنی که حتی از لمس توپ هم عاجز است، در دو مسابقه به روی نیمکت منتقل شد و سپس در برابر تراکتورسازی و نفت مسجدسلیمان، به عملکرد ضعیف اش تداوم بخشید و بعد از آن، دیگر حتی روی نیمکت تیم هم قرار نگرفت.

مهدی جعفرپور
قرار بود جای خالی حسین ماهینی در سمت راست خط دفاعی را پر کند. پرسپولیسی ها اما مدتی بعد مجبور شدند برای جبران این خرید باورنکردنی حمید درخشان، بابک حاتمی را به تیم شان ببرند. جعفرپور، تنها در 3 مسابقه برای پرسپولیس به میدان رفته و در همان سه دیدار، ثابت کرده هیچ سنخیتی با پیراهنی که بر تن می کند ندارد.

مبین میردورقی

عجیب ترین خرید فصل پرسپولیسی ها بدون تردید خود او بوده است. مبین میردورقی حتی این شانس را دارد که در فهرست عجیب ترین خریدهای داخلی تاریخ پرسپولیس نیز یکی از صدرنشین ها باشد. بازیکنی که پیش از حضور در پرسپولیس هیچکس نامش را نشنیده بود، ناگهان به درخواست حمید درخشان توانست پیراهن باشگاه را بر تن کند. جالب اینکه حتی خود درخشان نیز او را یک بار در فهرست 18 نفره پرسپولیس قرار نداد!

     
آی اسپورت
2015-04-26 14:17:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر