فهرست
تحلیل روز: "ونگر" می‌تواند کابوس "مورینیو" شود
تحلیل روز: "ونگر" می‌تواند کابوس "مورینیو" شود

تحلیل روز: "ونگر" می‌تواند کابوس "مورینیو" شود

از زمان حضور \"مورینیو\" در لیگ جزیره (سال 2004) او 39 بار مقابل تیم‌های منچستریونایتد، منچسترسیتی، آرسنال و لیورپول قرار گرفته و در این تعداد بازی فقط سه بار باخته. آمار او مقابل آرسنال فوق‌العاده است: 12 بازی؛ هفت برد و پنج مساوی. آقای خاص تا به حال به \"ونگر\" نباخته.
بازی امروز برای چلسی بسیار شبیه بازی با منچستریونایتد در هفته پیش خواهد بود. آرسنال هم مثل تیم \"فن‌خال\" بیشتر کنترل توپ و میدان را در دست خواهد داشت و حمله‌های زیادی نجام خواهد داد. چلسی یک کمربند دفاعی قدرتمند ایجاد خواهد کرد. مشکل بزرگ یونایتد، عدم تبدیل موقعیت‌ها به گل بود. باید دید آیا آرسنال می‌تواند این کار را انجام دهد یا نه؟ آرسنال با توجه به داشتن بازیکنان با کیفیت در فاز حمله، می‌تواند برنامه‌های متفاوتی داشته باشد. شاید حفظ پاس‌های متوالی و زیاد، بتواند فضای لازم را در قلب خط دفاعی چلسی برای ایجاد موقعیت و زدن ضربه‌نهایی ایجاد کند.

 

\"\"


آرسنال در حال حاضر به فینال جام حذفی راه یافته و به احتمال زیاد در فصل آینده لیگ قهرمانان هم حضور خواهد داشت. در اصل، گرفتن امتیازات بیشتر در هفته‌های پایانی برای تیم‌های بالای جدول انگلیس، آلمان، ایتالیا و اسپانیا خیال آن‌ها را بابت صعود به مسابقات اروپایی راحت خواهد کرد.
آرسنال به دنبال بهبود آمار بردهایش مقابل تیم‌های بالای جدول نسبت به فصل گذشته است. آرسنال در فصل گذشته فقط یک برد مقابل تیم‌های بالای جدولی داشت. فصلی که در آن باخت‌های سنگین به لیورپول و چلسی را تجربه کرد.

 

\"\"

 

این فصل هم توپچی‌ها فقط یک برد مقابل تیم‌های بزرگ داشته‌اند و امیدوارند با برد امشب، بتوانند آمار خود را بهتر کنند. آن‌ها ژانویه در ورزشگاه اتحاد مغلوب سیتی شدند اما در ابتدای همین ماه لیورپول را که در حال اوج‌گیری بود، 4-1 در هم کوبیدند.

 

\"\"

 

اگر آن‌ها در بازی امشب مقابل چلسی و در بازی روز 17 می مقابل یونایتد برنده شوند، جایگاه خوبی در جمع چهار تیم برتر خواهند داشت. البته اگر این اتفاق نیفتد هم آرسنال روند خوبی داشته است.


رابی سویج  کارشناس BBC/ ترجمه: فرزام حائری


     
آی اسپورت
2015-04-26 14:56:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر