فهرست
سوءتفاهمی به نام کمیته اخلاق؛ برای چه اینجائید؟
سوءتفاهمی به نام کمیته اخلاق؛ برای چه اینجائید؟

سوءتفاهمی به نام کمیته اخلاق؛ برای چه اینجائید؟

آی اسپورت - لطفا قبل از اینکه ما را برای همیشه از نوشتن محروم کنید، این یادداشت را تا انتها بخوانید. تصور شما از کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال چیست؟ گروهی متشکل از انسان‌های اخلاق‌مدار که برای مبارزه با فساد و بی‌اخلاقی در فوتبال، منت سر ما می‌گذارند و دور‌هم جمع می‌شوند تا ریشه پلیدی‌ها را بخشکانند؟ از حجت‌الاسلام علیپور که صف مقدس نماز را وسط چمن استادیوم‌ها می‌بست تا مرتضی تورک که امروز، خالکوبی دژاگه و نیومایر، خواب شب‌هایش را آشفته کرده. و هنوز نفهمیدیم از فوتبالی که روح آن ملهم از جوانمردی و برابری است چه می‌خواهند.

یک نفر بیاید درباره احضار مسلمان و کعبی به این نهاد توضیح بدهد؛ یکی بگوید سرانجام پرونده اتهام جادوگری در لیگ یک چه شد؟ آقای تورک بگوید ماحصل احضار مهدی طارمی به خاطر پرونده قراردادش با ریزه اسپور و عدم حضور طارمی در موعد مقرر چه بود؟ نهایت قدرت این کمیته در محرومیت مترجم پرسپولیس و بستن اکانت اینستاگرام همسر محسن فروزان است؟

چقدر پرونده ناتمام در این کمیته وجود دارد که قبل از حصول نتیجه نهایی رسانه‌ای شده و فقط آبروی انسان‌ها را به خطر انداخته است؟ وقتی علی کریمی در آن شب جنجالی برنامه نود مدعی شد حق پخش مقدماتی جام‌جهانی به حساب جعلی واریز شده چرا هیچکس دنبال داستان را نگرفت و کمیته اخلاق نتیجه پیگیری پرونده را اعلام نکرد؟

کمیته اخلاق وقتی چشم هوادار استقلال را با سنگ درآوردند کجا بود؟ وقتی مردم به جرم هوادار پرسپولیس بودن در اهواز زیر باران سنگ مدفون شدند کجا بود؟ کمیته اخلاق در تمام این سال‌ها برای ایجاد اتحاد اقوام ایرانی در فوتبال چه کرده است؟ کدام فرهنگ سازی؟ چرا هیچ ایده‌ای از دل جلسات شما بیرون نمی‌آید؟ فریاد وامصیبتای شما فقط برای اوکراینی‌های پرسپولیس بالاست یا راستش را بگویید پرداختن به این موارد سطحی سهل‌الوصول تر است؟

بترسیم از روزی که دوباره یک خارجی، شبیه بوبکر کبه مهاجم سابق استقلال، بیاید و وسط استادیوم ملی ما دست‌هایش را برای‌مان ضربدری کند. روزی که پذیرفتیم با فرهنگ‌سازی صحیح در لایه‌های جامعه، خالکوبی دست‌های هیچ فوتبالیستی دل مردم را نخواهد لرزاند، آنروز شاید راه درست اخلاق‌مداری را پیدا کرده باشیم.

واقعا این چرخه تا کی ادامه خواهد داشت؟ مردم روی سکوها کم مانده یکدیگر را به قتل برسانند، درگیری‌های خونین قائمشهر-بابل را همه دیدیم و شما خواب بودید. همین پنجشنبه معلوم نیست چه اتفاقی در جم خواهد افتاد و جای اینکه تکانی به خودتان بدهید اشکان دژاگه را احضار می‌کنید؟ پسری که از آلمان گذشت و پرچم ایران را بالا نگه داشت. خجالت بکشید از این همه منفعل بودن و بی‌فایده زیستن. همین حالا می‌توانید ما را مادام‌العمر محروم کنید اما دوست دارم یکبار، فقط یکبار از خودتان بپرسید بعد از این همه سال چرا هیچ چیز بهتر نشده؟ پس شما چرا اینجایید؟  

" پس کسی را که خداوند مدافع او است چگونه انسان به خود جرأت می‌دهد عیبش را آشکار سازد، و یا بی دلیل به او تهمت وارد نموده و آبروی او را بریزد و به حیثیت‌اش صدمه برساند".

قرآن مجید - آیه ۳۸ سوره حج

۳۸ ۴  
آی اسپورت
2018-08-15 11:11:00
نظر دهید

۴ نظر
110
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۵۹
جالبه دژاگه رو کشوندن کمیته اخلاق ولی بازیکن استقلال با اون خالکوبی های فجیع رو نه!!!
۳
آبی
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۰۳
دمتون گرم. حرف حق
احمد
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۰۷
جانا سخن از زبان ما می گویی.....
یاشاسین تراختور
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۳
بیهوده زیست و اخلال در نظم جهانی یکی از مصداقهایش همین کمیه علاف هست
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر