فهرست
گزارش واقعه؛ روز پرماجرای عالیشاه
گزارش واقعه؛ روز پرماجرای عالیشاه

گزارش واقعه؛ روز پرماجرای عالیشاه

آی اسپورت – در بعد از ظهر یک روز آخر هفته، تبریزی که غبار آلودگی به رویش نشسته بود میزبان بازی حساس دو تیم ماشین سازی و پرسپولیس در ورزشگاه شش هزار نفری بنیان دیزل بود. به خاطر بازی چند روز قبل پرسپولیس و تراکتور در ورزشگاه آزادی هنوز هواداران دو تیم علی الخصوص تبریزی ها ناراحت بودند و این بار به جای پرچم ژاپن، نام کاشیما را صدا می زدند.

در همان دقایق ابتدایی امید عالیشاه یک خطای سفت و سخت را روی مدافع تیم ماشین سازی مرتکب شد و همین کافی بود تا هواداران تبریزی به او فحاشی کنند. با این حال عالیشاه برای اینکه جو به هم نریزد دستی به سمت آنها تکان داد و عذرخواهی کرد. عالیشاه چند دقیقه بعد یک خطای دیگر را مرتکب شد و سعی کرد با ترک سریع محل اوضاع را خراب تر نکند.

در نیمه دوم بازی با حساسیت زیادی دنبال می شد. امید علی رغم تلاش فراوان هنوز نتوانسته بود به تیمش یاری برساند و از طرفی خستگی چند بازی اخیر هم کاملا در ساق پا و چهره اش مشخص بود. در کنار همه اینها، اعتراضات تماشاگران حاضر در زمین به او به خاطر حضور نه چندان موفقش در تراکتورسازی کمی مکدرش کرده بود.

دقیقه 86 بود که یک توپ در سمت راست برای عالیشاه ارسال شد اما سرعت توپ به حدی بود که او هر چقدر تلاش کرد به آن نرسید. به محض خارج شدن توپ از زمین، امید در یک تصمیم عجیب شوت بسیار محکمی را به سمت تماشاگران تبریزی که پشت دروازه دی خسوس حضور داشتند؛ زد. شوتی که اگر نرده های بین سکوها و پیست کنار زمین نبود؛ می توانست به راحتی یک یا چند نفر را به شدت مجروح کند.  تماشاگران حاضر در آن قسمت همگی به سمت نرده ها دویدند و بطری آب و پوست موز و هر چیزی که دور و برشان بود را به داخل زمین پرتاب کردند. طبیعتا بعد از این حرکت، کل ورزشگاه به دیگ جوشانی تبدیل شد. هواداران یکصدا بدترین فحش ها را نثار عالیشاه کردند و امید هم دیگر آن آدم صبور دقایق اولیه نبود.

عالیشاه با دستهایش ابتدا جواب هواداران تیم حریف را داد و سپس با بالا بردن و تکان دادن هر دو دستش از تبریزی ها می خواست تا با صدای بلندتر به او فحش بدهند. صحبت های زیر لب احمد موسوی، رضا مهاجری، سید جلال حسینی و ... هم کارساز نبود. امید به حرف هیچکس گوش نمی داد و دقایق مقابل هواداران تیم حریف قرار گرفته بود.

چند دقیقه بعد ارسال زیبای شماره 2 پرسپولیس باعث شد تا گل اول و پیروزی بخش سرخپوشان وارد دروازه تیم میزبان شود. همین کافی بود تا عالیشاه به سمت دوربین ها بیاید و فریاد بلندی از شادی را سر بدهد. او بعد از شرکت کردن در حلقه شادی هم تیمی هایش، بازهم به سمت هواداران تیم حریف رفت و با بالا بردن و تکان دادن دست هایش برای آنها کری خواند و روی اعصابشان قدم زد.

بعد از مسابقه امید راجع به اتفاقاتی که در زمین رخ داد صحبت کرد و گفت از اول بازی به او فحاشی می شده و در نهایت از مردم آذربایجان عذرخواهی کرد تا فعلا پرونده او و هواداران تبریزی در اینجا بسته شود. باید دید در بازی برگشت پرسپولیس و تراکتور در یادگار امام بزرگ، چه استقبالی از عالیشاه به عمل می آید.

 

ایلنا 

۹ ۱۴  
آی اسپورت
2018-11-30 13:29:00
نظر دهید

۱۴ نظر
پرسپولیس
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۵
توجه نکردی جججججججججججججججججججججججووووووووووووووووووووونننننننننننننننننننننممممممممممممم امید
کیوان
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۶
واقعا فقط شما رسانه هایید که بین هوادارارو شکراب میکنید ، از الان میگید در یادگار امام قراره از خجالت دربیان، همین کاراس که هوار رو تحریک میکنه، اگه تو تبریز برخورد بدی با پرسپولیس بشه بازیه بعدی که تو آزادیه هوادارای پرسپولیس میان برای جبران
انقد هوادارارو به جون هم نندازید ، بذارید از فوتبال لذت ببریم
....
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۹
روز پرماجرا؟؟؟!!! یه توپ شوت کرده کدوم ماجرا؟؟؟
....
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۴۷
یه توپ شوت کرده؟!همین؟!فقط باید پولهای مفت دولتی رو از تیم لنگ قطع کنن تا دیگه نه تو لیگ وونه برا تیم ملی خرابکاری نکنن
۳
امید
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۳
عالیشاه در یک صحنه به توپ نرسید و بخاطر عصبانیت نرسیدن به توپ، توپ را به فنسها شوت کرد. بعد یه عده مثل جونورای وحشی که تو باغ وحش میخوان از پشت فنس حمله کنند، حمله کردند و شروع به فحاشی. این همه وحشی گری برای چیه!!؟ این حرکت بارها دیده شده که بازیکنان بخاطر عصبانیت توپ را شوت می کنند. فوتباله نه جنگ. این طرفدارای اوباش تراکتور دنبال چی هستند!!؟
محمد
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۵
باز ی برگشت هم یه پاس گل دیگه میده

البته با پماد ژاپنی اصل ژاپن که بتونند با شاخ گوزن بمالند در موضع سوزششون

اخه تیمی که تنها افتخارش اینه که 5 دقیقه فکر کردند قهرمان شدند لایق کری خونی هستش
سیامک
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۷
ده آخه اگه داور نبود که زیر تراختور بودین ، حقارتم حد و اندازه داره.
۲
ميلاد
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۱
چند نفر مصدوم؟؟؟ مگه شاتگانه؟؟ چه خبرتونه؟؟؟
همين شوت رو مسي تو الكلاسيكو تو برنابئو به تابلو ها زد، چند دقيقه شلوغ ميكنن و اخطار و تمام
احمدرضا
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۳
شما تحمل اين رو دارين كه ٩٠ دقيقه بهتون انواع فحاشي بشه اونم بدون اينكه دليلي داشته باشه ؟؟
مگه در مورد ربات صحبت ميكنيد؟؟ چطور وحوش تبريزي با يه شوت عاليشاه از آغُل زدن بيرون ولي انتظار دارن عاليشاه از كوره در نره ؟؟
بي فرهنگي و حقارت هواداراي تبريزي ديگه ثابت شده و هر چي هم بگيم فقط عمق اين بي فرهنگيشون رو بيشتر نشون ميدن
نادر
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۸
خالیشاه از همون اول بازی باعث تحریک طرفدارای تبریزی شد. حالا اگه بازیکن یه تیم دیگه بود باید همین امروز منتظر حکم محرومیتش بودیم ولی چون بازیکن تیم حکومتیه احتمالا باید منتظر تشویقشم از طرف حسن زاده لنگی باشیم!!
۵
علی پرسپولیسی
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۱
به خبرگزاری ایلنا دقت کنید؛ قبل بازی داشت فراخوان میداد واسه حضور هوادارای سوراختور و غیره تو استادیوم و الانم داره رسما پرسپولیس و امید رو واسه بازی برگشت با سوراختور تو تبریز تهدید میکنه! بی ناموس های زمانه ات رو بشناس!
ببینید بازی برگشت با سوراختورم جوری میذاریم درتون با همین امید شاه که تا عمر دارید فراموش نکنید.
محمدعلی
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۳
کمیته انظباطی باید همانند شجاع و سیدجلال و کلا بازیکنهای دیگه تیم حکومت از این بازیکن هم تقدیر شایسته کنه ودر حکم درخواست کنه حتما همانند دیگر بازبکنهای پرسپولیس لگد پراکنی کنه و در صورت امکان سر داور فریاد بزنه و فحاشی کنه
۴
قارتال
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۹
آی اسپورت دیگه شورشو در آوردی ،یه عده ارازل و اوباش اینترنتی که فرزند خلف مادراشون هستند ریختند اینجا و به ترکها توهین میکنند و بدون سانسور نظراتشون تایید میشه پس لطفا نظر من روهم چاپ کنید.
۳
لنگ اسپورت
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۸:۴۰
کاش همینجوری گزارش مو به موی توهین به فروزان قبل بازی و تا اخر بازیم میدادین . البته ببخشید یادم رفت چون اینوارو لنگیا کردن احتمالا از نظر همه شماها جزئی و نادرست بوده
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر