فهرست
والورده، بهتر از مربیان نخبه بارسا
والورده، بهتر از مربیان نخبه بارسا

والورده، بهتر از مربیان نخبه بارسا

آی اسپورت- خیلی زود است که بگوییم در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان کدام تیم قهرمان می‌شود، اما شکی در این نیست که بارسلونای ارنستو والورده یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است. هر بازی که می‎گذرد این تیم بهتر و بهتر می‎شود.

خیلی ساده است، از نظر آمار و ارقام، برای این تیم همه چیز در مسیر درست قرار دارد. تیم والورده در این مسابقات 3 بازی اول را هم با برد پشت سر گذشته است. اتفاقی که در دوره‎های یوهان کرویف در سال 1992، فرانک ریکارد در سال 2006، پپ گواردیولا در سال 2009 و 2011 و لوئیز انریکه در سال 2015 نیفتاده است. 

یوهان کریوف

سرمربی هلندی در 3 بازی اول در لیگ قهرمانان 2 برد و یک باخت به دست آورد. هانسا روستوک را در نیوکمپ 3 بر صفر شکست داد، در آلمان مقابل این تیم یک بر صفر شکست خورد و در بازی سوم کایزرسلاترن را 2 بر صفر شکست داد.

فرانک ریکارد

در فصل 06-2005 که برای بارسلونا فصلی موفق بود بارسلونا ریکارد که ستاره‏اش رونالدینیو بود، وردربرمن را 2 بر صفر شکست داد، بعد از آن به برد 4 بر یک مقابل اودینزه رسید و در بازی مقابل پاناتینایکوس که بازی سوم بود دو تیم تساوی بدون گل کسب کردند.

پپ گواردیولا

مثل کرویف، تیم گواردیولا در سال 2009 هم از 3 بازی در 2 بازی برنده بود و دیگری را با باخت به پایان رساند. بارسلونا در دیدار مقابل ویسلا کراکوف به برد 4 بر صفر رسید، بازی برگشت مقابل این تیم با باخت یک بر صفر به پایان رسید و بعد از آن آن‎ها اسپورتینگ لیسبون را 3 بر یک در اولین بازی مرحله گروهی شکست دادند. دو بازی قبل مربوط به انتخابی بود.

او در سال 2011 هم با بارسا به 2 برد و یک مساوی در 3 بازی اول دست پیدا کرد. این تیم پاناتینایکوس را 5 بر یک شکست داد، مقابل روبین کازان به تساوی یک – یک دست پیدا کرد و مقابل کپنهاگن به برد 2 بر صفر رسید.

لوئیز انریکه

آخرین دوره قهرمانی بارسا در لیگ قهرمانان با این مربی بود که در سال 2015 اتفاق افتاد. این تیم مسی، سوارس و نیمار را در خط حمله داشت و البته این تیم هم در 3 بازی اول 2 برد و یک باخت کسب کرد. آن‌ها آپوئل را یک بر صفر شکست دادند، در خانه پاری سن ژرمن 3 بر 2 شکست خوردند و آژاکس را هم با نتیجه 3 بر یک شکست دادند.

ارنستو والورده

در حال حاضر سرمربی 53 ساله توانسته با برد در 3 بازی اول در لیگ قهرمانان رکورد مربی‎های قبل را بشکند. این تیم یوونتوس را 3 بر صفر، اسپورتینگ لیسبون را یک بر صفر و المپیاکوس را 3 بر یک شکست داده است.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-10-20 11:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
sad
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۱
s
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر