فهرست
خلاقیت، مهره گمشده تیم برانکو
خلاقیت، مهره گمشده تیم برانکو

خلاقیت، مهره گمشده تیم برانکو

آی اسپورت - هر دو گل‌ساز برتر فصل پیش از پرسپولیس بودند. دو بازیکنی که روی هم ۱۷ گل ساختند و نقش مهمی در موفقیت پرسپولیس داشتند. محسن مسلمان با ۱۰ پاس گل، گل‌سازترین بازیکن لیگ بود و وحید امیری با ۷ پاس گل، به صورت مشترک با ترابی در رده دوم قرار داشت. آخر فصل، هر دوی آنها جدا شدند و سومین ضلع مثلث چپ پای پرسپولیس یعنی فرشاد احمدزاده هم این تیم را ترک کرد. احمدزاده هم مجموعا، روی ۹ گل پرسپولیس تاثیرگذار بود.

پرسپولیس اما در بازی جمعه شب مقابل نفت مسجدسلیمان برای دومین هفته پیاپی نتوانست گل بسازد که این برای گلزن‌ترین تیم سال‌های اخیر لیگ برتر، یک رکورد منفی بود. مرور روند پرسپولیس در این ۴ هفته شاید مشکل اصلی را بیشتر نشان بدهد. پرسپولیس این فصل، در ۴ بازی ۴ گل زده که فقط یک گل با پاس گل هافبک‌های این تیم بوده است. هفته اول پرسپولیس از روی نقطه پنالتی یک گل به پدیده زد که پنالتی را سیامک نعمتی گرفته بود.

بازی با فولاد، آنها سه گل زدند. گل اول با شوت از راه دور نعمتی بود، گل دوم را علیپور ساخت و منشا زد و گل سوم هم با حرکت انفرادی نعمتی به دست آمد. تنها پاس گل هافبک‌های پرسپولیس یعنی کامیابی‌نیا، نوراللهی، رسن و عالیشاه، پاس گل اول پرسپولیس به فولاد بود که رسن از پشت محوطه جریمه برای نعمتی فرستاد.

کمال در هر دو قهرمانی گذشته پرسپولیس، پای ثابت تیم برانکو بود اما کنار او مسلمان، امیری، احمدزاده و در مقطعی سروش بازی می‌کردند که بدون آن‌ها، خط هافبک پرسپولیس کم‌خطرترین روزهایش را با کامیابی‌نیا، نوراللهی، رسن و عالیشاه پشت سر می‌گذارد. هافبک‌هایی که در ۴ هفته ابتدایی کم موقعیت ساختند و کمترین نقش را در گل‌های پرسپولیس داشتند و اگر نتوانند اوضاع را تغییر بدهند، شاید موتور گلزنی پرسپولیس کلا خاموش شود.

۱    
آی اسپورت
2018-08-19 13:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر