فهرست
فوتبال مارکت / این هفته: ممفیس دیپِی
فوتبال مارکت / این هفته: ممفیس دیپِی

فوتبال مارکت / این هفته: ممفیس دیپِی


فوتبال هلندی از اوایل دهه ی هفتاد میلادی با پرچمداری رینوس میشل مربی بزرگ خود، باشگاه آژاکس آمستردام و نسلی طلایی از بازیکنان فوتبال مانند یوهان کرویف کبیر، توتال فوتبال (فوتبال همه جانبه) را به جهانیان معرفی کرد و تا امروز معرف فوتبالی زیبا و مدرن بوده است. دهه ی هشتاد و نود میلادی مثلث طلایی رود گولیت، مارکو فان باستِن و فرانک رِیکارد و سپس لویی فان خال و آژاکس قهرمان اروپا (1995) حتی فلسفه ی فوتبال هلندی را به لیگ کشورهای دیگر مثل ایتالیا (میلان دهه 80 و 90) و اسپانیا (بارسلونا دهه هشتاد و نود) تزریق کرند و این نهضت نارنجی تاکنون ادامه داشته که با درخشش خیره کننده ی آنان در جام های جهانی و رقابت های جام ملت های اروپا تکمیل شده است. جام جهانی 2014 هلند لویی فان خال بدون شکست در وقت های قانونی بازی و فقط با جبر ضربات پنالتی به مقام سوم رسید و در کنار بازیکنان کهنه کاری همچون آرین روبن، روبین فان پرسی، وِزلی اسنایدر، کلاس یان هونتلار و ... ، نسل جدیدی از بازیکنان جوان به دنیای فوتبال معرفی شد. استعدادهایی همچون استفان دی وری، برونو مارتینز ایندی، دِیوی کلاسِن و ... و ممفیس دیپی:

 • ·       تاتنهام وضعیت بازیکن جوان تیم ملی هلند را در جام جهانی رصد می کند. (دیلی میرور)
 • ·       دیپی مورد توجه باشگاه های بزرگ اروپایی است. (اسکای اسپورتس)
 • ·       دو تیم شهر منچستر برای دیدن بازی ممفیس، اسکوت های خود را به برزیل فرستاده اند. (ایندیپندنت)
 • ·       دیپی، آرین روبن آینده ی فوتبال هلند است. (فرانس فوتبال)
 • ·       بایرن مونیخ با دقت ممفیس دیپی را دنبال می کند. (بیلد)

به نظر می رسید که درخشش ممفیس دیپی در خِلال جام جهانی، نگاه ها را بیش از پیش به سوی این جوان مستعد خیره می کند و خیلی سریع بازیکن 21 ساله ی باشگاه آیندهوون در تیتر خبرها و شایعات نقل و انتقال های اروپایی بر سر زبان ها خواهد افتاد. داستان این ستاره ی نوظهور با آمار شگفت انگیز تعداد گل و پاس گل او برای آیندهوون که پس از هفت سال قهرمانی لیگ هلند را جشن گرفت، وارد مرحله ی تازه تری شد. ممفیس دیپی در 34 بازی ظاهر و موفق شده 24 گل زده و 4 پاس گل بسازد و این برای یک وینگر، آماریست ایده آل.

 اکنون همه می دانند که ممفیس به چه کسی علاقمند است:

 • لویی فان خال مانند پدر دوم من است. (مصاحبه مطبوعاتی)
 • ممفیس در حساب کاربری توییتر خود درباره ی منچستریونایتد یک کامنت ستایشگرانه گذاشت اما ساعاتی بعد آن را حذف کرد. (دیلی مِیل)

رابطه ی عالی فان خال با دیپی در تیم ملی هلند و سرمربی گری یونایتد توسط ایشان باعث شده است تا بسیاری از رسانه ها و کارشناسان فوتبال متقاعد شوند که مقصد بعدی این بازیکن 176 سانتی متری، منچستریونایتد است.

 • ·       فیلیپ کوکو سرمربی آیندهوون: ممفیس با اتمام فصل جاری از تیم ما جدا خواهد شد و لیگ برتر جزیره برای او بسیار مناسب است. (کنفرانس مطبوعاتی)
 • ·       فرانک دی بوئر: ممفیس مثل کریس رونالدوی جوان بازی می کند. (اسکای اسپورتس)
 • ·       فیلیپ کوکو: وجود عامل فان خال، منچستریونایتد را برای دیپی مناسبتر از بقیه تیم ها کرده است. (منچستر ایوینینگ نیوز)
 • ·       ممفیس دیپی نخستین خرید تابستانی یونایتد خواهد بود. (سان)

به نظر می رسد رفتن او به تئاتر رویاها قطعی است اما شایعات دیگری نیز به گوش می رسد:

 • منچسترسیتی و لیورپول وارد کورس خرید ممفیس دیپی شده اند. (گاردین)
 • اگر رحیم استرلینگ از لیورپول جدا شود، سرخ ها بدنبال جذب دیپی یا بولاسی (وینگر کریستال پالاس) بعنوان جانشین او خواهند بود. (لیورپول اِکو)
 • دیپی با یک جِت خصوصی وارد فرودگاه منچستر شده است تا با لیورپول مذاکراتی خصوصی داشته باشد. (دِیلی مِیل)

این شایعه ی آخر با ضدخبر دیگری بی اثر شد:

 • ·       به گزارش منچستر ایوینینگ نیوز، کارل توماس که یکی از نمایندگان ممفیس دیپی است، عکسی از مجموعه ی تمرینی منچستریونایتد در اکانت توییتر خود منتشر کرده که نشان می دهد او روز جمعه ی اخیر در آنجا حضور داشته است. گفته می شود دیپی و مدیر برنامه اش کیس پلوگسما روز چهارشنبه ی آینده دیدار و بحثی درباره ی انتقال قریب الوقوع ممفیس به اولدترافورد با لویی فان خال خواهند داشت.

اما آیا دیپی در یونایتد موفق خواهد شد؟ با توجه به وضعیت فعلی بازی منچستر که از چیدمان 3-3-4 پیروی می کند و نیازمند وینگری سریع و نیرومند است، پاسخ این پرسش مثبت است. فقط آنچه مبهم است وضعیت عدنان یانوزای، دیگر جوان آتیه دار شیاطین سرخ و آنخل دی ماریا شماره هفت آنهاست. وجود اشلی یانگ آماده و آنتونیو والنسیا در همین پُست و شاید بازگشت نانی از دوره ی موفقیت آمیز بازی قرضی از اسپورتینگ لیسبون، معمای وینگرهای منچستریونایتد را پیچیده تر کند ولی حداقل شایعه ی خرید احتمالی گرِث بِیل از رئال مادرید را کمرنگ تر خواهد کرد. شاید ممفیس دیپی همان شماره 7 گمشده ی منچستریونایتد باشد و شاید طی روزهای آینده، پیوستن این استعداد جوان متولد شهر موردِخت هلند به سرخ های منچستر بطور رسمی اعلام شود. قیمت حدودی این انتقال بین 18 تا 25 میلیون پوند برآورد شده است. نامش را بخاطر بسپارید: ممفیس دیپی.  

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-27 18:43:36
نظر دهید

۱ نظر
بردیا آریانا
جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۶:۳۶
آقای رنجبرنیا شاهکار کردید. پیش بینی شما درست از آب درآمد:
... شاید ممفیس دیپی همان شماره 7 گمشده ی منچستریونایتد باشد و شاید طی روزهای آینده، پیوستن این استعداد جوان متولد شهر موردِخت هلند به سرخ های منچستر بطور رسمی اعلام شود. قیمت حدودی این انتقال بین 18 تا 25 میلیون پوند برآورد شده است. نامش را بخاطر بسپارید: ممفیس دیپی.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر