فهرست

پیکان صفر- تراکتور 2 / اقتدار تبریز در صدر/ صمد در راه سقوط

هفته بیست و یک لیگ برتر، ورزشگاه شهر قدس
داور: بابک وسیله بر، کمک ها:محمدرضا ابوالفضلی، محمدرضا مدیرروستا
اخطار: شفیعی (51) از تراکتور؛ سیاوش یزدانی (79) از پیکان

پیکان:
مهدی رحمتی،محمد نصرتی، احمد مهدی زاده، سیاوش یزدانی، وحید حیدریه، سیامک نعمتی (53 اکبرپور)، آندره فریرا، جی لوید ساموئل، امیر حسین امیری (40 فشنگچی)، احمد جمشیدیان و سعید دقیقی
سرمربی: صمد مرفاوی

تراکتورسازی:
حامد لک، خالد شفیعی، دوس سانتوز، محمد ایران پوریان، سعید آقایی، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان، شاهین ثاقبی (65 کامدار)، فرشاد احمدزاده، فرید بهزادی کریمی، وادینیو
سرمربی: تونی اولیویرا

شرح گل:
1-صفر(تراکتورسازی): روی ارسال آندرانیک تیموریان از نقطه کرنر ادینهو شوت سرکشی زد که مدافعان پیکان توپ را برگشت دادند و فرشاد احمدزاده از این موقعیت به بهترین شکل استفاده کرد و با یک ضربه برگردان گل اول بازی را وارد دروازه پیکان کرد.
2-صفر(تراکتورسازی): لوسیانو ادینهو که خودش پنالتی را گرفته بود پشت ضربه پنالتی ایستاد و با قدرت شوت زد و دروازه رحمتی را باز کرد.

دقایق حساس:
دقیقه 6: حرکت پا به توپ مهدی‌زاده و پاس عمقی او در محوطه جریمه به سیامک نعمتی رسید ولی پاس عرضی او را مدافعان تراکتور دفع کردند.
دقیقه 17 : ادینیو با یک حرکت پا به توپ ایرانپوریان را صاحب توپ کرد تا با ورود به محوطه جریمه شوت سرکشی را به دروازه رحمتی بزند ولی توپ در چار چوب نبوده و با اختلاف اندک به بیرون رفت
دقیقه 19 : مهدی زاده با حرکت پا به توپ نزدیک محوطه جریمه شد ولی حرکات اضافه او که قصد داشت همه بازیکنان تراکتور را دریبل بزند این موقعیت خوب پیکان را بر باد داد .
دقیقه 24 : وحید حیدریه از یک ضربه شروع مجدد توپ را به محوطه جریمه ارسال کرد و جمشیدیان در یک موقعیت عالی توپ را به خالد شفیعی کوبید و برگشت دومین شوت او نیز توسط مدافعان تراکتور دفع شد .
دقیقه28: روی ارسال احمدزاده از نقطه کرنر ادینهو شوت محکم و سرکشی زد که تیر دروازه به نجات پیکان آمد و توپ راهی اوت شد.
دقیقه29: ارسال اوت بلند آندو در محوطه جریمه به فرشاد احمدزاده رسید و شوت محکم او با اختلاف به اوت رفت.
دقیقه 40 : ارسال عمقی فرید کریمی به ادینیو رسید و شوت سرکش او را رحمتی به خوبی برگشت داد
دقیقه 41 : روی پاس اشتباه بازیکنان پیکان ادینیو پا به توپ شده و از پشت محوطه جریمه شوت محکمی را زد که توپ با اختلاف به اوت رفت.
دقیقه 43 : ارسال کرنر اندو در محوطه جریمه با ضربه سر فرشاد احمدزاده همراه بود که رحمتی بار دیگر ناجی دروازه شد.
دقیقه 50 : توپ عمقی احمد زاده به ادینیو رسید و شوت او از کنار دروازه به اوت رفت
دقیقه 51 : ارسال توپ مهدی زاده در موقعیت خطرناک از جلوی سر سعید دقیقی رد شد و به اوت رفت.
دقیقه 55 : در یک ضد حمله سعید دقیقی وارد محوطه جریمه شده و ضربه او را خالد شفیعی با دست برگشت داد تا داور اعلام پنالتی بکند ولی خود دقیقی نتوانست ضربه پنالتی را وارد دروازه بکند و اینبار لک بود که ناجی دروازه تراکتور شد .
دقیقه 59 : فرشاد احمدزاده پا به توپ به محوطه جریمه رسید و در شرایطی که می توانست با یک پاس کوتاه بازیکنان دیگر را در موقعیت بهتری قرار دهد ، شوت او به اوت رفت.
دقیقه61: روی یک ارسال آندو صاحب توپ شد که شوت او راهی اوت شد.

حواشی:
*محمد نصرتی و سعید دقیقی دو بازیکن فصل قبل تراکتور برابر تیم سابقشان به میدان می روند و قبل از بازی هم برای تونی اولیویرا گل بردند.
*در حالیکه شایعه شده بود تونی از عیسی اندوی در این بازی درون دروازه استفاده می کند باز هم تونی به دروازه بان اول تیمش اعتماد کرد تا مانند بازی با سایپا در لیگ منجی تیمش باشد.
*میرهانی هاشمی در این بازی روی نیمکت نشسته و مدافع برزیلی دوس سانتوز در ترکیب ثابت قرار گرفته است.
*آندرانیک تیموریان و ادینهو که در بازی با نسف قارشی نیمکت نشین بودند در این بازی از ابتدا در میدان حضور دارند که با آمادگی کامل در این دیدار به مصاف هم می روند.
*مهدی رحمتی توسط هواداران تراکتورسازی تشویق شد.این در حالی است که در بازی رفت دو تیم،هواداران تراکتورسازی به شدت علیه دروازه بان پیکان شعار سر داده بودند.
*یاد خاطره عزیز اصلی، دروازه بان اسبق پرسپولیس، توسط روابط عمومی باشگاه پیکان گرامی داشته شد.
* به دلیل درد پا مربیان تراکتورسازی تصمیم داشتند از آندو استفاده نکنند اما در نهایت آندو در ترکیب قرار گرفت.
*بعد از گل فرشاد احمدزاد به سمت نیمکت رفت که سامان نریمان جهان به استقبال او آمد و تراکتوری ها بعد از برد سلفی گرفتند.
*پیش از شروع بازی مهدی رحمتی و آندرانیک تیموریان همبازیان سابق در استقلال با هم دقایقی صحبت کردند.
* صمد مرفاوی سرمربی پیکان در جریان نیمه نخست چندین بار نسبت به عملکرد بازیکنانش معترض بود و به آنها با دادو فریاد تذکر می‌داد.
* در دقیقه 37 محمد نصرتی و سید مهدی رحمتی مدافع و دروازه‌بان پیکان برخوردی با یکدیگر داشتند که باعث مصدومیت جزئی مدافع خودروسازان شد و چند دقیقه‌ای وی روی زمین دراز کشیده بود.
* سرژیک تیموریان برادر و مدیر برنامه‌های آندرانیک تیموریان در ورزشگاه حضور دارد.
* در دقیقه 40 صمد مرفاوی، امیرحسین امیری را از بازی بیرون کشید و به جای او امیر حسین فشنگچی را وارد میدان مسابقه کرد این در حالی است که امیری دچار مصدومیتی هم نشده بود.
* مهدی رحمتی در صحنه‌ای دچار اشتباه شد که قصد داشت توپ را کنترل کند اما پس از کنترل توپ با سینه توپ به کرنر رفت. همین موضوع با اعتراض سیاوش یزدانی مدافع خودروسازان همراه شد.
* ادینهو بعد از گلی که زد گلش را به مردم آذربایجان تقدیم کرد و روی پیراهنش نوشته بود؛یاشاسین آذربایجان..او دقایقی بعد از گل در حال دویدن احساس درد در پایش کرد و پزشک تیم به مداوای او پرداخت.

     
آی اسپورت
2015-04-26 18:55:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر