فهرست
مرور هفته‌ی آخر گروه الف لیگ یک؛ استرس در کرمان و قائمشهر
مرور هفته‌ی آخر گروه الف لیگ یک؛ استرس در کرمان و قائمشهر

مرور هفته‌ی آخر گروه الف لیگ یک؛ استرس در کرمان و قائمشهر

آی اسپورت- پس از گذشت یک سال حالا لیگ دسته اول به ایستگاه پایانی خود رسیده است. تا ساعاتی دیگر مردمان یک شهر خوشحال خواهند بود و بعضی دیگر نیز شبی آکنده از اندوه را پشت سر خواهند گذاشت.  پس از صعود تیم شایسته فولاد نوین به لیگ برتر حالا عرصه برای مس و نساجی باز باقی مانده تا شانس خود را برای صعود به لیگ برتر از طریق دیدار پلی‌آف بیازمایند. بدون شک مردم کرمان و قائمشهر روز پر استرسی را پشت سر خواهند گذاشت و تمام نگاهشان به شاگردان میثاقیان و دست نشان خواهد بود. اما سرنوشت در انتهای جدول گروه \"الف\" کمی پیچیده است. خطر سقوط همچنان 4 تیم نیروی زمینی، استقلال اهواز، ایرانجوان و گیتی پسند را تهدید می‌کند. باید منتظر ماند و دید در پایان رقابت‌های امروز چه نتایجی رقم خواهد خورد و پایان لیگ دسته اول در گروه \"الف\" چه خواهد بود. نگاهی داریم بر بازی‌های هفته‌ی پایانی لیگ دسته اول در گروه \"الف\" مسابقات:

 

 

مس کرمان – آلومینیوم هرمزگان

پیش به سوی پلی‌آف

مس در نیم فصل دوم عملکرد فوق العاده‌ای از خود بجا گذاشته و بجز شکست هفته‌ی گذشته‌ی خود مقابل فولاد نوین از 27 امتیاز ممکن موفق به کسب 25 امتیاز شد تا تعجب و بهت فوتبالی‌های کشور را هم در پی داشته باشد. مس اگر در بازی امروز خود پیروز باشد بی چونه و چرا به دیدار پلی ‌آف صعود خواهد کرد و در صورت باخت یا تساوی تنها باید منتظر نتیجه‌ی بازی نساجی باشد. آلومینیوم که فصل پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است به دنبال 3 امتیاز این دیدار می‌گردد و چشم به جایگاه سوم نیز دارد تا در صورت عدم نتیجه‌گیری نساجی به این رده صعود کند و فصل را به خوشی به اتمام برساند.

 

 

گیتی پسند اصفهان – نساجی مازندران

ماموریت نساجی: فقط برد

دیگر دیدار حساس هفته‌ی پایانی میان گیتی پسند و نساجی خواهد بود. نساجی بعد از 21 سال این فصل به صعود امیدوار شده بود که تساوی دور از انتظار این تیم مقابل تربیت نوین تمام آرزوی هزاران هوادار این تیم شمالی را بر باد داد. نساجی امروز در وهله‌ی اول باید بازی خود را ببرد و سپس به اما و اگرهای فوتبالی متوسل شود. ماموریت شاگردان دست نشان در این بازی فقط یک کلمه است: برد! نساجی در صورت باخت می‌تواند حتی به رده‌ی ششم نیز سقوط کند. اما این دیدار برای گیتی پسند نیز بسیار حساس و حیاتی است. گیتی پسند برای فرار از دیدار پلی‌آف تنها به یک امتیاز از این بازی دارد. اگر گیتی در این بازی نتیجه نگیرد و در آن سو استقلال اهواز و ایرانجوان موفق به شکست حریفان شوند، این تیم باید در دیدار پلی‌آف شرکت کند و به مصاف تیم نهم گروه \"ب\" برود.

 

 

نفت و گاز گچساران – فولاد نوین اهواز

تنها بازی تشریفاتی هفته‌ی پایانی

فولاد نوین هفته‌ی قبل موفق شده بود ضمن قطع کردن روند پیروزیهای متوالی مس، خود را مستقیما لیگ برتری کند و به عنوان قهرمان این گروه نیز نائل آید. تیم خوب فولاد نوین در این فصل نشان داد که در لیگ یک هم می‌توان به طور فوتبالی و با انجام بازی‌هایی زیبا و تماشاگر پسند لیگ برتری شد. اتفاقی که در سال‌های اخیر کمتر در این لیگ مشاهده شده. هرچند این تیم به لیگ برتر صعود کرده اما همچنان سرنوشت آنها برای حضور در لیگ برتر مبهم است. باید منتظر ماند و دید تصمیمات مدیریتی مجموعه فولاد در این باره چه خواهد بود. نفت و گاز 2 هفته‌ای است که به لیگ دو سقوط کرده ولی این مانعی بر ارائه‌ی بازی جوانمردانه از سوی این تیم نشده. این تیم هفته‌‌ی قبل در اردبیل شهرداری را شکست داد تا به همراه تربیت نوین، دیگر تیم سقوط کرده، شگفتی سازان هفته‌ی گذشته باشند.

 

 

استقلال اهواز – فجر سپاسی شیراز

استقلال اهواز اورجینال در آستانه‎‌ی سقوط

این استقلال همان تیمی است که سالها در سطح یک فوتبال ایران رقابت می‌کرده و بازیکنان زیادی نیز به کشور معرفی کرده است. این تیم بعد از بی تدبیری‌هایی که صورت گرفت چند فصلی است که در لیگ یک رقابت می‌کند و بعد از سقوط دیگر توان بازگشت به لیگ برتر را نداشته است. سرنوشت این فصل استقلال اهواز بحرانی‌تر از سال‌های گذشته است و این تیم حالا در یک قدمی سقوط قرار دارد. اگر استقلال از پس فجر برنیاید و در بازی همزمان نیروی زمینی موفق به شکست حریفش شود، باید خود را سقوط کرده بداند. اما در میان عملکرد مدیریت این تیم نیز جای بسی تامل دارد. در حالی که این تیم برای فرار از سقوط می‌جنگد، هدایت استقلال در فاصله‌ی دو هفته به پایان به صابر میر قربانی بی‌تجربه سپرده شده است. مربی بازیکنی که شاید تا چند روز پیش فکرش را هم نمی‌کرد ماموریت نجات استقلال بر دوش او بیفتد. فجر سپاسی هم از آن دسته تیم‌هایی است که در این فصل کلا در فراز و نشیب سیر می‌کرد. فراز و نشیب‌هایی که در پایان می‌تواند به یکی از رتبه‌های بالای جدولی ختم شود. این تیم هم اکنون با 30 امتیاز در رده‌ی پنجم قرار دارد.

 

 

نیروی زمینی – شهرداری اردبیل

خداحافظی سربازان پادگان جی با لیگ1 ؟!

نیروی زمینی سالهاست سابقه‌ی حضور در لیگ دسته اول کشور را دارد ولی امسال بطور جدی خطر سقوط را پیش روی خود می‌بیند. این تیم اگر در بازی امروز خود مقابل تیم سرسخت و سخت کوش شهرداری اردبیل نتیجه‌ نگیرد دیگر باید قید حضور در لیگ1 را برند و به لیگ2 نقل مکان کند. نیروی زمینی هفته‌ی قبل در بوشهر بردی ارزشمند را مقابل ایرانجوان کسب کرد تا همچنان امیدوار به بقا باشد. شهرداری اردبیل با 2 شکست متوالی که داشته عملا شانس خود را برای صعود به پلی‌آف از دست داد و با سقوطی آزاد از رده‌ی سوم اکنون در رده‌ی ششم حضور دارد. در مجموع اردبیلی‌ها در نیم فصل دوم با محمد ربیعی عملکرد درخشانی از خود بجا گذاشتند و به عنوان اولین سال حضور در لیگ1 شایان تقدیر نیز می‌باشند.

 


تربیت نوین یزد – ایرانجوان بوشهر

امان از مشکلات مالی!

ایرانجوان نیم فصل اول را با حضور در رده‌ی سوم به پایان برد و همانند استقلال اهواز که تا پایان نیم فصل نائب قهرمان بود، این تیم هم با مشکلی بنام سقوط دست و پنجه نرم می‌کند. ایرانجوان تا اوایل نیم فصل دوم نیز در برابر مشکلات مالی کمر خم نکرد اما با گذشت چند هفته‌ آستانه‌ی صبر بازیکنان این تیم نیز لبریز شد تا در بازی خانگی این تیم مقابل مس کرمان شاهد عدم حضور 5 بازیکن باشیم. حالا ایرانجوان خطر سقوط را به شدت حس می‌کند. راه چاره نیز پیروزی مقابل تربیت نوین ته جدولی است؛ تیمی که چند هفته‌ای است به لیگ2 سقوط کرده. تربیت نوین در حالی هفته‌ی قبل موفق به متوقف ساختن نساجی مدعی در قائمشهر شده بود که از 10 بازی آخر خود 9 دیدار را با شکست پشت سر گذاشته بود! باید دید آیا در این بازی نیز یزدی‌ها تلاش و دوندگی بازی قبل خود را خواهند داشت؟!

     
آی اسپورت
2015-04-27 01:01:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر