فهرست
رقابت ۳مازندرانی برای سرمربیگری استقلال
رقابت ۳مازندرانی برای سرمربیگری استقلال

رقابت ۳مازندرانی برای سرمربیگری استقلال

آی اسپورت - با اعلام رسمی سازمان لیگ، رقابت های لیگ برتر از ۱۰ آبان برگزار خواهد شد و این بدان معناست که مدیران استقلال کمتر از 26 روز فرصت دارند تا سرمربی تیم را انتخاب کنند. پس از منتفی شدن حضور آندره آ استراماچونی در استقلال، مدیران این تیم به شدت به دنبال بخدمت گرفتن الکساندر نوری سرمربی ایرانی تبار بودند و مذاکراتی را با وی انجام دادند.

احمد سعادتمند در آخرین روز حضورش بر صندلی ریاست باشگاه استقلال با صدور بیانیه ای در کانال رسمی باشگاه، اعلام کرد که مقدمات حضور این سرمربی در ایران انجام شده و منتظر تأییدیه نهایی از سوی هیئت مدیره باشگاه است که البته ساعاتی پس از این بیانیه، وی از مدیرعاملی استقلال خلع شد.

با توجه به شواهد و قرائن، اینگونه به نظر می رسد که امکان حضور نوری در استقلال به پایین ترین سطح خود رسیده و تکلیف این سرمربی تا امروز مشخص می شود که بعید به نظر می آید هیئت مدیره و سرپرست مدیرعاملی استقلال بتوانند با نوری به توافق برسند.

از سوی دیگر، استدلال هایی وجود دارد که نشان می دهد فرهاد مجیدی نیز یکی از گزینه های باشگاه برای بازگشت به نیمکت استقلال است. در جلسه ای که روز گذشته میان پیشکسوت های باشگاه استقلال برگزار شد، اینگونه به نظر می رسید که بازیکنان قدیمی این باشگاه معتقدند که مجیدی با شناختی که روی تیم دارد، می تواند گزینه مناسب تری برای آبی پوشان باشد.

شاید جواد نکونام یکی از مناسب ترین گزینه ای موجود برای حضور بر روی نیمکت استقلال باشد. بازیکن سابق تیم ملی ایران و باشگاه های اوساسونا و استقلال که هدایت فولاد را برعهده دارد و توانست با این تیم در لیگ نوزدهم نتایج خوبی را کسب کرده و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورد، از ابتدا بحث هایی درخصوص حضورش در استقلال مطرح و یکی از گزینه های اصلی مدیریت باشگاه برای نشستن بر روی نیمکت آبی پوشان بود ولی به نظر می آید که موانع حضور او در استقلال جدی است.

اما دو گزینه ای که صحبت های زیادی در خصوص حضور آنها در استقلال انجام شده و حتی گفته می شود این دو نفر خیلی جدی به نیمکت استقلال نزدیک شده اند، محمود فکری و محمد تقوی بازیکنان سابق استقلال هستند.

فکری که در پایان فصل قبل هدایت نساجی را برعهده گرفت و اتفاقا نتایج خوبی را نیز با این تیم کسب کرد، به صورت جدی با استقلالی ها وارد مذاکره شده و به نیمکت استقلال نزدیک است. باید منتظر ماند و دید در صورت به نتیجه رسیدن این مذاکرات، فکری می تواند از نساجی جدا شود یا خیر.

مذاکرات با محمد تقوی که مدت زمان کمی هدایت تراکتورسازی را در لیگ هیجدهم برعهده داشت، نیز آغاز شده است. تقوی که اکنون در خارج از کشور به سر می برد و به عنوان کارشناس ورزشی در شبکه های تلویزیونی حضور پیدا می کند، دیگر گزینه جدی هیئت مدیره استقلال است که البته گفته می شود مدیران استقلال به دنبال این هستند تا مجوز سرمربیگری وی در ایران را بگیرند.

به هر حال، از میان گزینه های موجود، شاید شانس الکس نوری از بقیه پایین تر باشد ولی نمی توان به طور قطع گفت که چه کسی بیشتر از سایرین به نیمکت استقلال نزدیک است. اما رقابت مجیدی قائمشهری، تقوی ساروی و فکری جویباری برای نشستن بر روی نیمکت استقلال به یک نبرد تمام مازندرانی تبدیل شده است و نکونامی که اهل شهرستان ری است، دیگر گزینه ای است که شانس حضور او بر روی نیمکت استقلال همچنان وجود دارد.

به هر حال باید یک بار دیگر یادآوری کرد که با اعلام رسمی سازمان لیگ، رقابت های لیگ برتر از ۱۰ آبان برگزار خواهد شد و این بدان معناست که مدیران استقلال کمتر از 26 روز فرصت دارند تا سرمربی تیم را انتخاب کنند و از دست رفتن هر روز، به معنای یک فصل کابوس وار دیگر برای هواداران استقلال خواهد بود. انتظار می رود ظرف همین روزهای پیش رو، سرمربی استقلال توسط اعضای هیئت مدیره این باشگاه انتخاب شود.

 

ورزش سه 

     
آی اسپورت
2020-10-05 13:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر